Zadzwoń
tel. +48 618973903 / +48 531872991
biuro@jpedukacja.pl   zadaj pytanie >>
LinkedIn Facebook

Szkoła średnia z internatem w USA czy w Anglii? Co jest odpowiednie dla mnie.

Edukacja w prestiżowych prywatnych szkołach w Anglii i USA  to najlepsza inwestycja w przyszłość młodego człowieka. To jednak odpowiedzialna i kosztowna decyzja. Zachęcamy do zaufania wiedzy i doświadczeniu doradców  z JPEdukacja. Jako parter brytyjskich szkół nie pobieramy dodatkowych opłat, możecie Państwo wszelkich rozliczeń dokonywać bezpośrednio ze szkołą, a korzystając z naszej pomocy – zyskujecie fachowe wsparcie na każdy etapie. Spójrzmy prawdzie w oczy: nie ma jednej najlepszej szkoły dla każdego ucznia, ani szybkiej i łatwej metody wyboru najbardziej odpowiedniej placówki z internatem w Anglii dla dzieci. Istnieją setki czynników, które należy wziąć pod uwagę i wiele opcji do przeanalizowania. Ostatecznie decyzja będzie zależeć od odpowiedzi na podstawowe pytania: która szkoła w spełni oczekiwania edukacyjne dziecka i rodziców oraz gdzie moje dziecko będzie szczęśliwe? Szkoły z internatem / boarding school – w każdym kraju oferują uczniom możliwość życia i nauki we wciągającym środowisku edukacyjnym. Mogą zapewnić poczucie wspólnoty, stabilizacji a także zapewnią wymagającą i motywującą edukację. Jeśli zastanawiasz się czy szkoła z internatem jest odpowiednia dla Ciebie i czy lepiej będzie aplikować do szkoły w Anglii czy w USA zachęcamy do zapoznania się z informacjami poniżej. Oczywiście oferta JPEdukacja jest bardzo różnorodna i jesteśmy w stanie zaoferować odpowiednią szkołę dopasowaną do potrzeb każdego ucznia w każdym z tych krajów. Przyjrzymy się tylko zasadniczym równicom.

1. Zasadnicze różnice pomiędzy USA a UK w edukacji w szkołach z internatem

Systemy szkół z internatem w USA i Wielkiej Brytanii wykazują pewne podobieństwa, takie jak nacisk na naukę i zajęcia pozalekcyjne. Priorytetem w każdej szkole jest indywidualny rozwój ucznia, rozwijanie umiejętności i pasji oraz umożliwienie rozwoju i osiągnięcie jak najlepszych wyników w nauce. Istnieją jednak również pewne zauważalne różnice:
Wiek : w USA szkoły z internatem zazwyczaj przyjmują uczniów rozpoczynających szkołę średnią czyli do 9.klasy (wiek 14–15 lat) i kontynuujących naukę do 12. klasy (wiek 17–18 lat). W Wielkiej Brytanii szkoły z internatem mogą rozpoczynać już znacznie młodsi uczniowie i kontynuować naukę do 13. klasy (wiek 17–18 lat).
Organizacja dnia w szkole: W szkołach z internatem w USA dni szkolne są zazwyczaj dłuższe, z większą liczbą zajęć i mniejszą ilością wolnego czasu. Szkoły z internatem w Wielkiej Brytanii często mają krótsze dni szkolne i więcej wolnego czasu na zajęcia.
Warunki zakwaterowania: szkoły z internatem w USA zazwyczaj mają akademiki z indywidualnymi pokojami dla uczniów, podczas gdy szkoły z internatem w Wielkiej Brytanii często mają domy ze wspólnymi sypialniami

2. Program edukacji, zajęcia pozalekcyjne i kultura

Jeśli chodzi o program edukacji oferowane w szkołach z internatem, istnieją pewne różnice między USA i Wielką Brytanią:
Program nauczania: Amerykańskie szkoły z internatem często mają bardziej szablonowy program nauczania, obejmujący wymagane zajęcia z języka angielskiego, matematyki, nauk ścisłych i społecznych. Szkoły z internatem w Wielkiej Brytanii często oferują większą elastyczność w wyborze przedmiotów i pozwalają uczniom specjalizować się w określonych przedmiotach.
Zajęcia pozalekcyjne: Amerykańskie szkoły z internatem zazwyczaj oferują szeroką gamę zajęć pozalekcyjnych, od sportu, przez muzykę, po teatr. Szkoły z internatem w Wielkiej Brytanii również oferują różnorodne zajęcia, ale mogą kłaść większy nacisk na tradycyjne sporty, takie jak krykiet i rugby.
Kultura: Amerykańskie szkoły z internatem często kładą nacisk na indywidualizm i przywództwo, podczas gdy brytyjskie szkoły z internatem mogą mieć bardziej tradycyjną i hierarchiczną kulturę.

3. Decyzja o uczęszczaniu do szkoły z internatem może być ekscytującą ale również bardzo trudna.

Niezależnie od tego, czy interesuje Cię szkoła z internatem w USA, czy w Wielkiej Brytanii, ważne jest, aby poznać Twoje oczekiwania i plany. Doradcy z JPEdukacja mają ponad 25 letnie doświadczenie. Wiem, że każdy z naszych klientów jest inny i naszym celem jest poznanie Was i jak najlepszy dobór propozycji edukacji za granicą. Jeśli jesteś zainteresowany, kliknij tutaj, aby uzyskać bezpłatną konsultację!


zadaj pytanie >>