Plusy i minusy studiów za granicą
Znaczna część absolwentów szkół średnich rezygnuje z kształcenia się w Polsce na rzecz wyjazdu na zagraniczną uczelnię. Dzisiaj przychodzimy z pomocą wszystkim osobom stojącym przed życiowym dylematem: wyjechać na studia za granicę czy wybrać rodzimą uczelnię? Czy warto wziąć udział w rekrutacji do wyższej szkoły w Niemczech, Anglii czy USA? Sprawdź!
Szkoły w Niemczech, Anglii, we Włoszech… Nauka i zabawa
Interesują Cię szkoły w Niemczech? A może marzysz o tym, aby spędzić kolejne lata w Kanadzie? Nowoczesny system edukacji otwiera przed Tobą niemal nieograniczone możliwości. Absolwenci szkół średnich mogą łączyć naukę z podróżowaniem, poznawaniem obcych kultur, nawiązywaniem wartościowych, międzynarodowych znajomości. Spędzenie kilku lat w nieznanym środowisku z dala od bliskich jest lekcją samodzielności i zaradności.
Przepustka do kariery
Nauka na zagranicznej uczelni wiąże się z prestiżem i znaczącym zwiększeniem szans na znalezienie wymarzonej posady, zarówno w Polsce, jak i poza nią.
Hiszpański w Hiszpanii, angielski w Wielkiej Brytanii…
Czy można wyobrazić sobie lepsze warunki do nauki języka obcego, niż przebywanie wśród native speakerów przez kilka semestrów? Wyjazd na studia zagraniczne to doskonały sposób, aby szlifować hiszpański w Hiszpanii, włoski we Włoszech czy niemiecki w Niemczech. Żadna szkoła językowa w Polsce i żaden, nawet intensywny kurs nie zapewni Ci tak spektakularnych efektów, jak życie wśród osób władających jedynie obcym dla Ciebie językiem. Podczas studiów poznasz nie tylko potoczną mowę, ale również specjalistyczne słownictwo używane przez wykładowców, co ułatwi Ci podjęcie pracy poza Polską.
Matura międzynarodowa, finanse… Krótko o minusach
Chcesz wziąć udział w rekrutacji na wymarzoną uczelnię w Norwegii albo USA? W takim razie o swojej przyszłości powinieneś pomyśleć już w pierwszej klasie szkoły średniej. Otworzyć drzwi do kariery na zagranicznych uczelniach otwiera pomyślnie zdana matura międzynarodowa, do której należy się skrupulatnie przygotowywać przez około 2 lata.
Dla wielu osób przeszkodą na drodze do zrealizowania marzeń są wysokie koszty życia za granicą. Warto jednak pamiętać, że studenci mogą korzystać z wielu programów stypendialnych, które w ogromnej mierze pokrywają wydatki na zakwaterowanie, jedzenie i tym podobne. Ponadto, nauka na prestiżowej uczelni nie musi trwać całych pięciu lat. Student na każdym etapie kształcenia może wziąć udział w wymianie i spędzić za granicą na przykład jeden semestr, co znacząco zmniejsza koszty całego przedsięwzięcia.