Zadzwoń
tel. +48 618973903 / +48 531872991
biuro@jpedukacja.pl   zadaj pytanie >>
LinkedIn Facebook

Jak przygotować się do wyjazdu językowego?

W ostatnich latach ogromną popularnością cieszą się obozy językowe. Hiszpania, Anglia, Stany Zjednoczone, Kanada to tylko część destynacji, jakie możemy odwiedzić w ramach intensywnego kursu językowego. Dzisiaj przychodzimy z pomocą wszystkim osobom planującym naukę poza granicami Polski. Jak przygotować się do wyjazdu? Sprawdź nasze rady!

Odpowiedni program

Oferta obozów językowych jest zróżnicowana. Nauka w Niemczech ukierunkowana na przygotowanie uniwersyteckie? A może szkolenie w Ameryce dla aspirujących influencerów wiążących swoją przyszłość z mediami społecznościowymi? Starannie przygotowane kursy dają Ci możliwość rozwoju w wielu kierunkach. Zanim wybierzesz konkretny wariant, sprecyzuj swoje oczekiwania i znajdź najlepszą dla siebie opcję.

Zaplanuj finanse

Wakacyjny kurs języka angielskiego wymaga dopięcia budżetu. Dokładnie zaplanuj finanse, uwzględniając ewentualne koszty transportu i zakwaterowania, codzienne wydatki i dodatkowe atrakcje. Jeśli planujesz dłuższy pobyt za granicą, warto otworzyć konto walutowe, czyli rachunek służący do wykonywania wielu transakcji bez każdorazowej opłaty za przewalutowanie. 

Organizacja i bezpieczeństwo 

Bagaż główny i podręczny, bilety lotnicze i autokarowe, wykupienie ubezpieczenia chroniącego Cię poza granicami Polski, przygotowanie zapasu leków, które regularnie przyjmujesz… Wyjazd za granicę wymaga doskonałej organizacji! Kilka tygodni przed wyjazdem zrób dokładną listę spraw, o które musisz się zatroszczyć. W ten sposób unikniesz awaryjnych sytuacji. Pamiętaj o tym, aby sporządzić i zabezpieczyć kopie ważnych dokumentów, takich jak paszport, dane do konta bankowego i dowód osobisty. Kilka dni przed wyjazdem wykup usługę roamingową pozwalającą na swobodne kontaktowanie się z bliskimi pozostającymi w ojczyźnie. Poinformuj członków rodziny, gdzie będziesz przebywać i zostaw im dane kontaktowe do miejsca zakwaterowania.

Nauka w Niemczech, Anglii, Hiszpanii… Research to podstawa!

Niezależnie od tego, czy wybierasz się na wakacyjny kurs języka angielskiego, czy planujesz spędzić za granicą cały semestr, przed wyjazdem poznaj zwyczaje panujące w kraju, w którym będziesz przebywał. W niektórych miejscach panują reguły całkiem odmienne od tych Ci znanych. Warto zapoznać się z podstawowymi zasadami regulującymi życie lokalnej ludności, szczególnie, jeśli będziesz mieszkać w domu goszczącej Cię rodziny. O faux pas w takich warunkach nietrudno!

Nie bój się pytać!

Zainteresowały Cię nasze obozy językowe? Hiszpania albo Anglia stanie się na jakiś czas Twoim domem? Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania i rozwiejemy ewentualne wątpliwości. 


zadaj pytanie >>

SPRAWDŹ NASZE OFERTY: