Zadzwoń
tel. +48 618973903 / +48 531872991
biuro@jpedukacja.pl   zadaj pytanie >>
LinkedIn Facebook

Chcesz studiować za granicą? Sprawdź, jak podszkolić język przed maturą międzynarodową

Międzynarodowe wykształcenie to niezwykle istotna kwestia dla osób pragnących studiować za granicą. Matura międzynarodowa, zwana także maturą IB (od nazwy programu edukacyjnego International Baccalaureate) otwiera przed absolwentami szkół średnich wiele ścieżek kariery, gdyż matura IB uznawana jest przez najbardziej prestiżowe uniwersytety na świecie.

Czy matura za granicą to dobry pomysł?

Program maturalny w systemie IB można realizować w wielu krajach, także w Polsce, lecz w związku z tym, że egzamin zdaje się w języku angielskim, francuskim lub hiszpańskim, konieczne jest doskonałe opanowanie jednego z tych języków. Aby osiągnąć jak najlepsze wyniki, warto rozważyć zagraniczne szkoły międzynarodowe oferujące 2-letni program IB, roczną wymianę lub wakacyjne kursy językowe dla osób przygotowujących się do matury IB.

Jakie możliwości daje matura międzynarodowa?

Studia za granicą to marzenie wielu licealistów, które wymaga dużego nakładu pracy i zaangażowania w naukę, lecz jest równocześnie doskonałą inwestycją we własną przyszłość. Międzynarodowa matura za granicą jest niezwykle ceniona i pozwala dostać się na najlepsze uczelnie – zarówno w Europie, jak i w Stanach Zjednoczonych. Bez względu na to, czy chcesz studiować prawo, medycynę, biznes, czy nauki ścisłe, matura IB jest obowiązkowym przystankiem na drodze na wymarzoną uczelnię. Uczniowie, którzy już wiedzą, na jaki kierunek będą aplikować, mogą także skorzystać z ofert zagranicznych placówek, takich jak szkoła CATS College, która przyjmuje przyszłych studentów na kilkutygodniowe przygotowanie do aplikacji na medycynę.

Matura IB – dostępne programy

Wiele zagranicznych szkół oferuje możliwość wybrania programu przygotowującego do matury międzynarodowej lub matury brytyjskiej, amerykańskiej czy niemieckiej. Najbardziej kompleksowa oferta składa się z 2-letniego programu IB, z którego można skorzystać m.in. w anglojęzycznej szkole prywatnej pod Paryżem Notre-Dame International High School. Osoby uczące się w polskich szkołach międzynarodowych mogą przeznaczyć okres wakacyjny na naukę w zagranicznej szkole, gdzie pozbędą się wszelkich barier komunikacyjnych, podszkolą język obcy i nawiążą międzynarodowe znajomości. Na wakacyjny kurs języka angielskiego szczególnie warto wyjechać do zagranicznej szkoły realizującej program IB, np. St. Clare’s Oxford. Równie ciekawą opcją jest roczna wymiana do USA organizowana przez wybrane szkoły publiczne na Florydzie.

Nie wszystko stracone, czyli szkoły międzynarodowe z ofertą Pre-IB

Jeśli twój poziom znajomości angielskiego jest zbyt niski, by przystąpić do programu IB, twoje stopnie są za słabe lub zgłosiłeś się do programu zbyt późno, nic straconego – postaw na roczne kursy językowe. Oxford jest jednym z miast, w których możesz przystąpić do programu Pre-IB składającego się z 7 przedmiotów oraz zajęć dodatkowych. Kurs językowy za granicą to najlepszy sposób na zdobycie odpowiednich kompetencji wymaganych wśród uczestników programu IB. Nauka w Anglii, USA, Francji, Niemczech, Szwajcarii czy Hiszpanii to nie tylko możliwość poszerzenia wiedzy, lecz także szansa na przekroczenie barier kulturowych i językowych.


zadaj pytanie >>

SPRAWDŹ NASZE OFERTY: