Zadzwoń
tel. +48 618973903 / +48 531872991
biuro@jpedukacja.pl   zadaj pytanie >>
LinkedIn Facebook

Studia za granicą – jakie dokumenty są potrzebne?

Coraz pokaźniejsza rzesza licealistów planuje podjąć studia poza ojczyzną. I nic w tym dziwnego: kształcenie się w obcym kraju jest doskonałym sposobem na rozpoczęcie błyskotliwej kariery, poznanie obcych kultur, perfekcyjne opanowanie języka obcego. Wyprowadzka do Stanów Zjednoczonych, Anglii czy Hiszpanii to również fascynująca przygoda wyrywająca z monotonii. Jednak, aby rozpocząć nowy rozdział, należy dopilnować formalności. Jakie dokumenty są niezbędne, aby kształcić się w obcym kraju? Czym jest matura IB? Czy wyjazdy językowe mogą pomóc w dostaniu się na wymarzoną uczelnię? Sprawdź!

Matura IB – podstawa każdej aplikacji

Najważniejszym dokumentem upoważniającym do wzięcia udziału w rekrutacji na zagraniczną uczelnię jest matura IB – egzamin będący częścią międzynarodowego programu edukacyjnego International Baccalaureate Organisation. Wysoki wynik z egzaminów otwiera drzwi do najlepszych uczelni w Europie i poza nią. Nierzadko zdarza się, że matura IB zwalnia kandydatów z dodatkowych egzaminów wstępnych sprawdzających znajomość języków obcych lub jest podstawą do ubiegania się o stypendium.

Niektóre uczelnie wymagają od kandydatów dodatkowego potwierdzenia znajomości językowych. W tym celu należy z pozytywnym wynikiem ukończyć wymagany kurs i uzyskać stosowny certyfikat (na przykład IELTS , TOEFL, TestDaF, DSH, DELE, DELF, DALF). 

Szczegółowe warunki rekrutacji uzależnione są od przepisów obowiązujących w danym kraju i na uczelni. Aby przejść cały proces, należy już minimum 2 lata wcześniej poznać wszystkie przepisy.

Wyjazdy na kursy językowe – zadbaj o swoją przyszłość już dziś!

Aby pomyślnie przejść proces rekrutacji na studia zagraniczne, należy przede wszystkim opanować język obcy, w którym będą prowadzone zajęcia. Poznanie gramatyki, potocznych zwrotów i szlifowanie akcentu wymaga odrobiny więcej czasu i poświęcenia, niż tylko uczestnictwo w szkolnych lekcjach. Naukę angielskiego, niemieckiego czy każdego innego języka znacząco usprawnią wyjazdy na kursy językowe. Stany Zjednoczone, Kanada, Anglia, Niemcy, Włochy, Hiszpania… Dzięki nowoczesnym agencjom organizującym wyjazdy językowe możesz uczyć się w najpiękniejszych miastach rozsianych po całym świecie. Wyjazdy na kursy językowe są ważny etapem poprzedzającym studia w obcym kraju. Na kilkutygodniowym wyjeździe możesz nie tylko podszkolić język, ale również doświadczyć funkcjonowania w wielokulturowym środowisku, nauczyć się samodzielności. Wakacyjny wyjazd na kurs językowy stwarza okazję, aby upewnić się, czy podjęcie studiów na zagranicznej uczelni jest w Twoim przypadku słuszną decyzją.


zadaj pytanie >>

SPRAWDŹ NASZE OFERTY: