Zadzwoń
tel. +48 618973903 / +48 531872991
biuro@jpedukacja.pl   zadaj pytanie >>
LinkedIn Facebook

Rok szkolny za granicą?

Wyjazd do szkoły średniej na rok lub semestr jest wielką życiową przygodą, pozwala na: doskonalenie znajomości języka obcego, naukę opartą na zrozumieniu, w bezpiecznym i przyjaznym środowisku, na zawarcie długoletnich i międzynarodowych przyjaźni, poznanie kultury i sposobu życia w wybranym kraju. Pobyt w szkole za granicą uczy tolerancji i adaptacji do nowej sytuacji.
CECHY CHARAKTERYSTYCZNE PROGRAMU ROK SZKOLNY ZA GRANICĄ / SEMESTR SZKOLNY ZA GRANICĄ:

Uczeń może wybrać kraj, do którego chciałby pojechać: Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Irlandia, Australia, Kanada, Hiszpania, Francja, Niemcy, Włochy i inne. W wielu krajach program ten charakteryzuje się brakiem możliwości wybrania miejscowości i/lub szkoły, do której wyjedziemy, są one dobierane na podstawie aplikacji i wskazanych w niej ogólnych preferencji ucznia. Nauka realizowana jest w szkole publicznej lub prywatnej odpowiadającej polskiemu liceum. Uczeń mieszka u starannie wyselekcjonowanej rodziny goszczącej lub w akademiku. Nad uczestnikami programu sprawują opiekę lokalni koordynatorzy programu, którzy czuwają nad dobrą aklimatyzacją dziecka w szkole, rodzinie goszczącej i miejscowej społeczności, monitoruje ich wyniki w nauce,  wspiera w trudnych sytuacjach.

WYMAGANIA PROGRAMU ROK SZKOLNY ZA GRANICĄ / SEMESTR ZA GRANICĄ:

Wiek uczestnika: 14-18 lat w momencie wyjazdu, ale niektóre kraje akceptują uczniów już od 13 roku życia i nawet 19-latków. Znajomość języka obcego: na poziomie średniozaawansowanym, zwykle wymagana jest udokumentowana nauka w postaci oceny na minimum dwóch świadectwach szkolnych. Dobre oceny na świadectwach szkolnych z 2 lub 3 ostatnich lat pozytywne rekomendacje szkolnego nauczyciela języka obcego i wychowawcy


zadaj pytanie >>