Zadzwoń
tel. +48 618973903 / +48 531872991
biuro@jpedukacja.pl   zadaj pytanie >>
LinkedIn Facebook

Jak zorganizować podróż na kurs językowy?

Wyjazdy na kursy językowe – co warto wiedzieć?

JPEdukacja zapewnia swoim klientom kompleksową pomoc w organizacji dojazdu na miejsce gdzie odbywają się wakacyjne kursy językowe:

  • wykup biletów lotniczych,
  • organizacja odbioru z lotniska i transportu do miejsca zakwaterowania oraz po zakończeniu kursu odwiezienie na lotnisko,
  • doradztwo w zakresie wyboru najkorzystniejszego środka transportu.

 

Klient może również zorganizować podróż we własnym zakresie, ale w tym przypadku przed zakupem biletu należy skonsultować się z doradcą JPEdukacja, w celu uzyskania informacji o dniach, godzinach i miejscach przylotów/wylotów wytyczonych przez wybraną szkołę, do której się Klient udaje. Aby uniknąć nieprzewidzianych sytuacji w momencie przyjazdu na miejsce, przed wyjazdem Klient powinien poinformować JPEdukacja o szczegółach swojej podróży, nawet jeśli nie wykupił transferu oferowanego przez szkołę.

Na podróż klienci potrzebują następujące dokumenty na wyjazdy językowe:

– ważny paszport lub dowód osobisty (kraje UE),
– wiza/wizy tranzytowe (jeśli wymagane – jeśli wybierasz się np. na wakacyjny kurs języka angielskiego w USA to wiza będzie niezbędna),
– dokumenty potwierdzające przyjęcie na kurs,
– adres zakwaterowania (rodziny goszczącej, hotelu itd.),
– bilet autokarowy lub lotniczy, uwaga odprawa on-line i karty pokładowe przy liniach low-cost ,
– potwierdzenie odbioru z lotniska (jeśli zamówione),
– Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), polisa ubezpieczeniowa (jeśli wykupiona).

 

Poniżej kilka praktycznych porad, które ułatwią wyjazdy językowe:

Samolot jest najczęściej wybieranym środkiem transportu na wyjazdy na kursy językowe. Ceny biletów lotniczych wahają się w szerokim przedziale cenowym. Obowiązuje podstawowa zasada – im wcześniej klient kupi bilet, tym jest on tańszy. Tańsze niż u tradycyjnych przewoźników bilety Ryanair, EasyJet, WizzAir powodują następujące niedogodności: konieczność samodzielnej odprawy on-line przez Internet, brak darmowych poczęstunków na pokładzie, wylot i przylot na tańsze lotnisko zwykle gorzej skomunikowane z miastem, ograniczenia przestrzeni, czyli mniej miejsca na nogi, rygorystyczne limity bagażowe.

Odbiór z lotniska (tzw. transfer). Na lotnisku, na życzenie kursanta, może oczekiwać na niego przedstawiciel szkoły i dowieźć go taksówką, ewentualnie busem szkolnym do miejsca zakwaterowania. Osoby, które mają zamówiony transfer po odebraniu bagażu i przejściu odprawy paszportowej powinny kierować się do hali przylotów. Tam zaraz po wejściu będzie czekać na nie osoba oczekująca z tabliczką z logo szkoły i czasem także nazwiskiem kursanta.


zadaj pytanie >>