Zadzwoń
tel. +48 618973903 / +48 531872991
biuro@jpedukacja.pl   zadaj pytanie >>
LinkedIn Facebook

Jak dobrze przygotować się do matury IB?

Nowoczesny system edukacji, otwarte granice i ujednolicenie egzaminów maturalnych pozwalają młodzieży z całego świata spełniać marzenia o nauce na najlepszych uczelniach oddalonych o tysiące kilometrów od ojczyzny. Pierwszym krokiem do rozpoczęcia przygody życia na uniwersytecie w Anglii, we Włoszech czy Stanach Zjednoczonych może być zdanie międzynarodowej matury. Co powinieneś zrobić, aby odpowiednio przygotować się do International Baccalaureate i rozpocząć studia za granicą? Czy obozy młodzieżowe zagraniczne mogą ułatwić Ci start w świetlaną przyszłość? Sprawdź nasze rady!

Studia za granicą: systematyczność to podstawa

Aby rozpocząć studia za granicą, należy pomyślnie zdać egzamin IB (dyplom honorują niemal wszystkie kraje na całym świecie). Program przygotowujący do matury trwa dwa lata i kończy się egzaminami z języka ojczystego, języka obcego i czterech wybranych przedmiotów z zakresu nauk społecznych, doświadczalnych, matematycznych oraz artystycznych. Przede wszystkim pamiętaj o tym, aby wybrać dziedziny, które są Twoją mocną stroną, uwzględniając jednocześnie oczekiwania, jakie stawia przed kandydatami wybrana uczelnia. Egzaminy są wymagające, dlatego nie zostawiaj nauki na ostatnią chwilę. Tylko rzetelna i systematyczna praca przyniesie w tym przypadku zamierzone rezultaty. Dobrym sposobem na poznanie oczekiwań i materiału jest rozwiązywanie testów z poprzednich lat. Matura międzynarodowa składa się nie tylko z egzaminu pisemnego, ale również ustnych prezentacji i raportów. Jeśli chcesz pokazać się z dobrej strony, warto regularnie uczęszczać na kursy przygotowawcze i pod okiem tutora doskonalić umiejętności oraz poszerzać wiedzę. Cenne mogą okazać się także kursy przygotowawcze do IB i powtórkowe w wersji on-line prowadzone przez renomowane szkoły specjalizujące się w programie IB. Na tego typu kursach lekcje prowadzone są w międzynarodowym środowisku w języku angielskim, co jest doskonałym wstępem do studiowania za granicą.

Wakacyjne kursy językowe – Cambridge, Londyn, Los Angeles…

Skutecznym sposobem na podszlifowanie języka, poznanie kultury kraju, w którym planujesz studia oraz przełamanie bariery językowej jest wyjazd na intensywny kurs językowy za granicę. Gdzie organizowane są kursy językowe? Cambridge, Londyn, Boston, Los Angeles, Malaga, Edynburg… Młodzież w licealnym wieku ma niemal nieograniczone możliwości. Już nawet dwutygodniowy pobyt za granicą wśród native speakerów zaowocuje, dostrzegalne będą: poprawa zdolności językowych, poszerzenie słownictwa, poprawa akcentu, większa pewność siebie i samodzielność, a to tylko część korzyści, jakie dają obozy młodzieżowe zagraniczne.


zadaj pytanie >>

SPRAWDŹ NASZE OFERTY: