Zadzwoń
tel. +48 618973903 / +48 531872991
biuro@jpedukacja.pl   zadaj pytanie >>
LinkedIn Facebook

Szkoła za granicą po 8 klasie. Poznaj możliwości, jakie dają zagraniczne szkoły średnie

Ukończenie szkoły podstawowej i wybór dalszej ścieżki edukacji to bardzo ważna decyzja dla każdego młodego człowieka i jego rodzica. Polska szkoła średnia to tylko jedna z dostępnych opcji, z której nastolatek wcale nie musi korzystać. Istnieje wiele dużo bardziej atrakcyjnych możliwości, pozwalających nie tylko kontynuować naukę, lecz także zdobyć cenne życiowe doświadczenie i podszkolić język obcy – niezwykle przydatny w dorosłym życiu. Liceum za granicą, w Europie, Ameryce lub Australii, to świetna alternatywa dla uczniów zastanawiających się nad dalszą ścieżką edukacji po ukończeniu szkoły podstawowej.

Dlaczego warto wybrać liceum za granicą po 8 klasie?

Nawet jeden rok szkolny w USA czy Francji wystarczy, by znacząco podnieść swoje kompetencje w zakresie języka obcego. Szkoły średnie w Anglii, Niemczech lub Hiszpanii poszerzają także horyzonty, umożliwiając nawiązywanie międzynarodowych przyjaźni i poznawanie różnorodnych kultur. Oprócz tego prestiżowe szkoły za granicą mają bogatą ofertę, pozwalającą rozwijać pasje edukacyjne, sportowe i artystyczne. Wyjeżdżając do szkoły w Niemczech, Anglii lub Szwajcarii w wieku 14-15 lat, nastolatek nabiera również pewności siebie i uczy się samodzielności.

Szkoła średnia w Anglii, Niemczech, Francji, a może USA?

O tym, czy zdecydujemy się na liceum w Anglii, czy w innym kraju, decyduje w pierwszej kolejności język, jaki chcemy podszkolić. Aby uczyć się w zagranicznej szkole średniej, wcale nie trzeba biegle komunikować się w danym języku na poziomie native speakerów – w wielu przypadkach poziom B1-B2 wystarczy, by swobodnie porozumiewać się z nauczycielami i uczniami. Wyjeżdżając do zagranicznego liceum z JPEdukacja, absolwenci 8 klas mogą spędzić rok szkolny w Niemczech, Szwajcarii, Anglii, Irlandii, Hiszpanii, Francji, USA, Australii i Nowej Zelandii lub na Malcie.

Prywatne szkoły z internatem w Anglii i Szwajcarii vs. państwowe szkoły w Europie

Każdy nastolatek zainteresowany nauką w zagranicznej szkole średniej ma do wyboru szkoły prywatne oraz publiczne. Prywatne licea stawiają przed aplikującymi większe wymagania i prowadzą zwykle wielopoziomową rekrutację, którą doradcy z JPEdukacja pomogą przejść każdemu zainteresowanemu. W szkołach prywatnych liczba uczniów w klasach jest mniejsza niż w liceach państwowych, a cechą szczególną prywatnych szkół są tzw. kampusy znajdujące się przy liceum, na których uczniowie mieszkają i spędzają czas wolny, korzystając z bogatej bazy sportowej i licznych atrakcji. Szkoły z internatem w Anglii i innych krajach nazywane są często boarding schools – to najbardziej prestiżowe szkoły średnie w ofercie zagranicznych liceów. Wybierając natomiast publiczne szkoły w Anglii, Hiszpanii, Francji, i pozostałych krajach, nastolatek zostaje zakwaterowany u rodziny goszczącej i nie zawsze ma już tak łatwy dostęp do szkolnych basenów, boisk sportowych czy pracowni artystycznych. Korzystają wtedy częściej z miejskich ośrodków rekreacji i kultury.

Jakie możliwości daje rok szkolny w Niemczech, USA lub Anglii?

Już jeden rok spędzony w liceum w USA lub innym kraju pozwala na zawsze pozbyć się bariery językowej i podszkolić język obcy. Liceum w Wielkiej Brytanii, Niemczech, USA i Szwajcarii to także doskonałe przygotowanie do studiów za granicą – wyjazd można przedłużyć i zdecydować się na zdawanie matury międzynarodowej, która otwiera drzwi do uczelni na całym świecie.


zadaj pytanie >>

SPRAWDŹ NASZE OFERTY: