Zadzwoń
tel. +48 618973903 / +48 531872991
biuro@jpedukacja.pl   zadaj pytanie >>
LinkedIn Facebook

Jakie zakwaterowanie wybrać dla dziecka?

Kursy językowe dla dzieci za granicą – ważne informacje o zakwaterowaniu

Wszystkie współpracujące z nami szkoły, uczestnikom swoich kursów oferują zakwaterowanie. Niektóre szkoły organizujące kursy językowe dla dzieci dysponują kilkoma, inne tylko jedną z następujących opcji:

  • Zakwaterowanie u rodziny goszczącej jest oferowane dla młodzieży i dzieci raczej  powyżej 12 r. życia. Standardem jest zamieszkanie w pokoju 2-3 osobowym (współlokatorem zawsze będzie osoba tej samej płci, zwykle w podobnym wieku) lub w pokoju 1 osobowym. Każda opcja daje gwarancję na zachowanie mieszanki międzynarodowej, co oznacza, że w pokoju nie będzie 2 studentów tej samej narodowości. Zdarzają się odstępstwa od tej reguły, ale tylko na specjalne życzenie uczestników kursu, zgłoszone szkole przed wyjazdem. Ta opcja zakwaterowania łączy się zwykle z wyżywieniem w postaci śniadania i obiadokolacji u rodziny oraz pakowanego lunchu w szkole lub na wycieczce. Wybierając tą opcje należy mieć świadomość, że dziecko będzie musiało samodzielnie dotrzeć od rodziny goszczącej do szkoły,  a po zajęciach wrócić. Z tego powodu raczej unikamy szkół z tą opcją zakwaterowania w centrach dużych miast, raczej warto wybrać spokojniejszą i bezpieczniejszą lokalizację.
  • Zakwaterowanie na terenie kampusu szkoły: taka opcja zakwaterowania polecana jest szczególnie przy wyjazdach dzieci najmłodszych i młodzieży (dla których jest to np. pierwszy kurs językowy dla dzieci). Większość szkół dla dzieci funkcjonuje tylko w okresie wakacji, a na swoje obiekty wybiera ośrodki znajdujące się na terenach zamkniętych kampusów szkół średnich lub uniwersytetów. Poczucie bezpieczeństwa i przyjazna atmosfera w grupie rówieśników pomaga nawet najbardziej nieśmiałym i mniej samodzielnym dzieciom odnaleźć się w nowym środowisku. Przy zakwaterowaniu dzieci i młodzieży gwarantowana jest 24 godzinna opieka. W internatach dla najmłodszych kursantów w większości oferowane są pokoje wieloosobowe (5-8 osób). Daje to dzieciom, gwarancję szybszej integracji z rówieśnikami oraz doskonałe warunki do posługiwania się językiem obcym na co dzień. Wszystkie internaty dla dzieci posiadają własną stołówkę zapewniającą pełne wyżywienie.
  • Zakwaterowanie w szkolnej rezydencji – oferowane głównie w większych miastach i w szkołach dla starszej młodzieży, może wiązać się z koniecznością dojścia lub dojazdu do szkoły. Również daje możliwość poczucia przyjaznej atmosfery w grupie rówieśników, gwarancję szybszej integracji z rówieśnikami oraz doskonałe warunki do posługiwania się językiem obcym na co dzień.
  • W domu nauczyciela – w przypadku kursu “Pobyt i nauka w domu nauczyciela”.

zadaj pytanie >>