Zadzwoń
tel. +48 618973903 / +48 531872991
biuro@jpedukacja.pl   zadaj pytanie >>
LinkedIn Facebook

Jakie są rodzaje zakwaterowania?

Szkoły językowe za granicą oferują swoim kursantom zakwaterowanie. Dostępne są następujące rodzaje zakwaterowania:

U miejscowej rodziny goszczącej: zakwaterowanie takie oferowane jest przez wszystkie szkoły. Standardem jest zamieszkanie w pokoju 2 osobowym (współlokatorem zawsze będzie osoba tej samej płci) lub w pokoju 1 osobowym. Każda opcja daje gwarancję na zachowanie mieszanki międzynarodowej, co oznacza, że w pokoju nie będzie 2 studentów tej samej narodowości. Zdarzają się odstępstwa od tej reguły, ale tylko na specjalne życzenie uczestników kursu, zgłoszone szkole przed wyjazdem. Ta opcja zakwaterowania łączy się zwykle z wyżywieniem w postaci śniadań i obiadokolacji, a niekiedy dodatkowo pełnym wyżywieniem w weekendy. Za pokój 1 osobowy jak i za pełne wyżywienie w większości przypadków uiszcza się dodatkową opłatę.

Zakwaterowanie w szkolnej rezydencji: taka opcja zakwaterowania polecana jest szczególnie osobom oczekującym więcej niezależności. Szkolne rezydencje dla dorosłych to często akademiki, w których oprócz kursantów szkoły językowej mieszkają również studenci okolicznych uniwersytetów. Szkolne rezydencje najczęściej nie zapewniają wyżywienia, ale udostępniają do użytku mieszkańców kuchnie wraz z wyposażeniem. Uczniowie cenią sobie te miejsca, gdyż wspólne przygotowywanie posiłków jest szansą na dodatkową integrację z obcokrajowcami.  Ze względu na międzynarodowe środowisko, to doskonała okazja na zawarcie przyjaźni z obcokrajowcami oraz poznania różnic kulturowych.W odosobnionych przypadkach w cenie rezydencji oferowane jest śniadanie lub śniadanie i obiadokolacja, a tylko sporadycznie pełne wyżywienie. Dostępne pokoje są z reguły 1 i 2 osobowe. Akademiki najczęściej leżą w tym samym kompleksie, co szkoła lub w niewielkiej odległości od głównego budynku.

Zakwaterowanie w apartamencie szkolnym, czyli mieszkaniu należącym do szkoły, lub wynajmowanym przez szkołę.  Może ono leżeć w pieszej odległości od szkoły lub na odległość krótkiego dojazdu miejscowym środkiem lokomocji. W takich mieszkaniach nie ma opcji z wyżywieniem, do użytku mieszkańców jest kuchnia z wyposażeniem służącym do przygotowania posiłków we własnym zakresie. Taka forma zakwaterowania polecana jest szczególnie starszej samodzielnej młodzieży i osobom dorosłym ceniącym sobie niezależność, nieograniczanie godzinami posiłków i bardziej kameralną grupę współlokatorów.

W dworku/szkolnym hotelu: taki rodzaj zakwaterowania dotyczy ekskluzywnych ośrodków, oferujących całą usługę na terenie jednego kompleksu. W czasie pobytu przebywa się w małej grupie uczestników aktualnie uczestniczących w kursie. Dostępne są pokoje 1- osobowe, z łazienkami, restauracja oferująca pełne wyżywienie.

W hotelu – opcja zakwaterowanie wybierana sporadycznie przez osoby dorosłe ceniące sobie maksimum niezależności. Jest to najmniej korzystna pod względem edukacyjnym forma zakwaterowania, gdyż odcina kursanta od kontaktów pozaszkolnych, które również stanowią o efektach całego wyjazdu. Wyjątek stanowi zakwaterowanie w hotelach przy kursach na Malcie. Szkoły maltańskie współpracują z wieloma wysokiej klasy hotelami w zakresie zakwaterowania i mieszka tam znaczna część społeczności szkolnej.

W domu nauczyciela – w przypadku kursu “Pobyt i nauka w domu nauczyciela”.


zadaj pytanie >>

SPRAWDŹ NASZE OFERTY: