Zadzwoń
tel. +48 618973903 / +48 531872991
biuro@jpedukacja.pl   zadaj pytanie >>
LinkedIn Facebook

Jak przygotować się do wyjazdu na kurs językowy za granicą?

Kurs języka angielskiego w Anglii albo nauka niemieckiego u zachodniego sąsiada? Dlaczego nie! Obozy językowe stają się coraz popularniejszą alternatywą dla standardowych kolonii dla dzieci i młodzieży. Spędzenie dwóch tygodni wśród native speakerów jest doskonałym sposobem na podszlifowanie języka, przełamanie bariery, nawiązanie pięknych, międzynarodowych przyjaźni i zwiedzenie odległych zakątków podziwianych do tej pory wyłącznie w Internecie. Jak przygotować się do wyjazdu na zagraniczny kurs językowy? Sprawdź!

Obozy językowe – Hiszpania, Anglia, Ameryka…

Najważniejszym etapem przygotowania do wyjazdu jest wybór odpowiedniego kursu. Nowoczesne agencje organizujące wyjazdy dla dzieci i młodzieży oferują ogrom możliwości. W jakich miejscach odbywają się obozy językowe? Hiszpania, Anglia, Malta, Włochy, a nawet Australia i Ameryka… Wybór destynacji jest naprawdę szeroki! Na każdym wyjeździe realizowany jest ściśle określony program nauczania. Niektóre wyjazdy stworzone są z myślą o szerokim gronie odbiorców w różnym wieku, a inne adresowane są do węższych grup. Poszczególne oferty różnią się również zakwaterowaniem – kursanci mogą mieszkać na kampusach, u rodzin goszczących czy w rezydencjach. Obozy językowe dla młodzieży, dzieci i dorosłych odbywają się zimą oraz latem. Zanim zapiszesz siebie lub swoje dziecko na konkretny kurs, warto sprecyzować swoje oczekiwania.

Obóz językowy dla młodzieży – organizacja

Kurs języka angielskiego w Anglii zbliża się wielkimi krokami? W takim razie pora na pakowanie! Zadbaj o to, aby wziąć ze sobą najpotrzebniejsze rzeczy, takie jak wygodne ubrania, ładowarkę do telefonu, niezbędne leki oraz odpowiednią ilość pieniędzy. Podczas organizowanej podróży samolotem uczestnik kursu powinien mieć przy sobie ważny paszport lub dowód osobisty, wizę/wizy tranzytowe (jeśli są wymagane), komplet dokumentów potwierdzających przyjęcie na kurs, adres zakwaterowania, niezbędne bilety, potwierdzenie odbioru z lotniska (jeśli jest ono zamówione), Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) oraz zakupioną polisę ubezpieczeniową.

Wstępny research

Zanim zaczniesz przygodę swojego życia, warto poświęcić odrobinę czasu na poznanie charakterystyki kraju, który zamierzasz odwiedzić. Jakie miejsca warte są zobaczenia? Jakie zwyczaje panują wśród lokalnej społeczności? Jak nie popełnić faux pas w domu goszczącej Cię rodziny? Odpowiadając na te pytania, ułatwisz sobie start w nowym miejscu!


zadaj pytanie >>

SPRAWDŹ NASZE OFERTY: