Zadzwoń
tel. +48 618973903 / +48 531872991
biuro@jpedukacja.pl   zadaj pytanie >>
LinkedIn Facebook

Obozy językowe dla młodzieży – wady i zalety

Obozy językowe dla młodzieży stały się popularną alternatywą dla standardowych kolonii wypoczynkowych. Dlaczego tak wiele młodych osób decyduje się właśnie na obozy językowe? Barcelona, Paryż, Los Angeles, Londyn… Wszystkie te podziwiane w Internecie miejsca są dla ambitnych uczniów i studentów na wyciągnięcie ręki. Jakie zalety i wady mają nowoczesne kursy odbywające się poza ojczyzną? Sprawdź!

Dwutygodniowe obozy językowe: Malta, Anglia, Niemcy, Hiszpania…

Czym zachęcają młodzież obozy językowe? Barcelona kipiąca życiem, romantyczny Paryż, bajkowe Los Angeles znane z hollywoodzkich produkcji, przesiąknięty historią Londyn… Wszystkie te miejsca czekają na odkrycie przez kursantów. Obozy językowe dla młodzieży to idealne połączenie nauki, zabawy, zwiedzania i relaksu. Każda osoba wyjeżdżająca na kurs uczestniczy w intensywnych lekcjach prowadzonych przez native speakerów, a w czasie wolnym może brać udział w zajęciach artystycznych i sportowych, jeździć na wycieczki czy samodzielnie eksplorować okolicę. Każdy kursant opuszcza kampus bogatszy o nowe, wartościowe przyjaźnie.

Zanurzenie się w obcej kulturze

Warto mieć świadomość, że żadne lekcje w szkole w Polsce nie zapewnią takich efektów, jak intensywny program szkoleniowy z native speakerem i przebywanie w międzynarodowym środowisku. Na zróżnicowanych zajęciach młodzież poszerza słownictwo, pracuje nad gramatyką oraz akcentem, a rozmowy z kolegami uczą potocznej, używanej na co dzień mowy.

Nauka samodzielności 

Samodzielny wyjazd za granicę, przebywanie wśród osób mówiących w obcym języku i konieczność poradzenia sobie w nieznanym środowisku to doskonała lekcja samodzielności. Możesz mieć pewność, że dwutygodniowe wakacje zaowocują wzrostem pewności siebie i poczuciem satysfakcji.

Wady?

Czy obozy językowe dla młodzieży mają jakieś wady? Dla niektórych przebywanie wśród osób władających jedynie obcym dla siebie językiem może okazać się stresujące. Warto jednak pamiętać, że przełamanie bariery językowej jest niezbędne do odnoszenia sukcesów w dalszej nauce. Innym argumentem mogącym zniechęcać do zapisania siebie lub swojej pociechy na obóz są wysokie koszty. Warto mieć jednak świadomość, że nauka języka za granicą nie musi poważnie nadszarpnąć domowego budżetu. Wśród licznych programów znajdują się droższe oraz tańsze, a równie atrakcyjne warianty. Nie mamy wątpliwości, że duże zróżnicowanie cenowe daje każdemu szansę na naukę w sprzyjających warunkach. 


zadaj pytanie >>

SPRAWDŹ NASZE OFERTY: