Zadzwoń
tel. +48 618973903 / +48 531872991
biuro@jpedukacja.pl   zadaj pytanie >>
LinkedIn Facebook

Kursy językowe za granicą dla dzieci i młodzieży – jaki koszt?

 

Z jakim kosztem powinni liczyć się rodzice planujący dla swojego dziecka pobyt w międzynarodowej szkole na profesjonalnie zorganizowanym obozie językowym za granicą?

 

Najważniejsze pytanie jakie powinni sobie zadać rodzice decydując się na wyjazd językowe za granicę to jakie mają oczekiwania odnoście pobytu swojego dziecka?

 

Czy planując wyjazd chcieliby, aby ich pociecha spędziła kolonie językowe z grupą 10-15 osobową z Polski pod opieką Polskiego opiekuna. Z doświadczania wiemy, ze nawet jeśli decydują się Państwo wysłać swoje dziecko bez znajomych z Polski na taki wyjazd, to nowo poznani koledzy i koleżanki z Polski  już na lotnisku staną się najlepszymi kompanami pobytu Państwa dziecka za granicą. Dzieci będę uczestniczyły w zajęciach językowych, ale po lekcjach będą komunikowały się w języku ojczystym. Stała komunikacja w języku obcym jest nieodzownym elementem edukacyjnym podczas pobytu na obozie językowych za granicą, a pobyt z grupą z Polski znacznie zaburza proces edukacji.

 

Profesjonalnie zorganizowany pobyt językowy za granicą to nauka w międzynarodowej szkole, gdzie nauczycielami są osoby posiadające odpowiednie wykształcenie do nauki języka obcego obcokrajowców. Wiele szkół oferuje również pobyty na kampusach wraz z lokalnymi rówieśnikami. Letnie pobyty to nie tylko nauka w klasie, to również wspólne spędzanie czasu po szkole z młodzieżą z różnych stron świata. Wszystko po to, aby uczestnicy mieli okazję na stałą komunikację w języku obcym i doskonałą okazję do nawiązania międzynarodowych przyjaźni. Olbrzymią rolę w procesie edukacji odgrywa ciekawy i atrakcyjny program zajęć po lekach to również okazja do zwiedzenia atrakcyjnych miejsc (wycieczki min 2 w tygodniu) jak również możliwość dalszej edukacji poprzez zajęcia związane z pasjami i zainteresowaniami uczestników kursu: liczne zajęcia sportowe, artystyczne, przygotowanie akademickie (do edukacji w szkołach średnich za granica lub do międzynarodowej matury) i egzaminacyjne (np. IELTS, FCE, CAE, SAT) . Ważnym elementem edukacyjnym jest również długość pobytu. Aby odczuć efekty językowe i mieć możliwość zanurzenia się w edukację, należy wybrać wyjazd minimum 2 tygodniowy

 

JPEdukacja przygotowuje kompleksowe oferty pobytów na obozach językowych dla dzieci i młodzieży. Najczęściej wybieraną formą transportu jest samolot. Koszty biletów lotniczych zależą m.in. od daty zakupu. Im wcześniej kupowane bilety tym koszt jest niższy. Opłaty za bilety lotnicze to wydatek rzędu 1000-1500 zł w dwie strony. Dzieci i młodzież mają zapewniany transport z i na lotniska. Na lotnisku spotykają się z przedstawicielem szkoły i od tego momentu są już pod 24 godzinną opieką. Oferujemy pobyty zarówno na dużych kampusach jak i z zakwaterowaniem u rodzin goszczących. Pobyty u rodzin są zwykle tańsze. Na finalną cenę pobytu wpływa również pakiet zajęć dodatkowych jaki oferuje szkoła. Im więcej atrakcji i bardziej specjalistyczna edukacja tym finalny koszt pobytu będzie wyższy.

 

Biorąc pod uwagę wiele składników wpływających na całkowity koszt, możemy zaoferować letnie obozy w różnych cenach. Profesjonalny i atrakcyjny pobyt na obozie 2 tygodniowym to wydatek od około 7.000 zł. Jest to najlepsza inwestycja w edukację dziecka i gwarancja dobrze ulokowanych środków finansowych. W ofercie JPEdukacja znajdują się wyjazdy poniżej tej kwoty, a także sporo droższe. Doradcy JPEdukacja chętnie przedstawią propozycje wyjazdów językowych w różnych przedziałach cenowych i wyjaśnią różnice między nimi.


zadaj pytanie >>