Zadzwoń
tel. +48 618973903 / +48 531872991
biuro@jpedukacja.pl   zadaj pytanie >>
LinkedIn Facebook

Szkoła za granicą – jak przygotować się do wyjazdu?

Przed młodymi osobami stoją otworem drzwi do możliwości, o jakich poprzednie pokolenia mogły tylko pomarzyć. Coraz więcej uczniów świadomie planuje swoją przyszłość i karierę zawodową. Nieocenioną pomocą w wydeptaniu ścieżki prowadzącej do sukcesu jest kształcenie się za granicą. Jak przygotować się do wyjazdu do szkoły znajdującej się poza ojczyzną? Jakie korzyści mogą przynieść uczniom szkolenia językowe za granicą oraz nauka w zagranicznym liceum na rok lub semestr? Sprawdź!

Formalności

Podjęcie nauki w szkole za granicą oznacza konieczność dopilnowania wielu formalności. W większości przypadków uczeń musi udokumentować znajomość języka obcego, więc przygotowania do takiego przedsięwzięcia często należy zacząć znacznie wcześniej. Absolwenci szkół średnich wybierający się na zagraniczne studia mają ułatwioną drogę, o ile zdawali międzynarodową maturę. Ale nawet po polskiej maturze można z sukcesem aplikować na zagraniczne uczelnie. W tym  przypadku jednak nie obejdzie się bez zdawania certyfikatów językowych dokumentujących poziom opanowania języka wykładowego na danej zagranicznej uczelni. Pomocne będą w tym zakresie wyjazdy na intensywne szkolenia językowe za granicą trwające zwykle ok 4-6 tygodni zakończone egzaminem na certyfikat językowy.

Organizacja

Zakwaterowanie, transfer z lotniska, ubezpieczenie… Zanim ambitny uczeń opuści kraj, należy dopiąć na ostatni guzik sprawy organizacyjne. Jeśli przyjmuje stałe leki, zadbaj o recepty. Internet w obcym kraju może zawieść wtedy, kiedy jest najbardziej potrzebny, dlatego warto zapisać w pamięci telefonu i notatniku najważniejsze numery telefonów i adresy, między innymi gospodarza/hotelu i polskiej ambasady. Ponadto, przydatne mogą okazać się elektroniczne i papierowe kopie wszystkich ważnych dokumentów, takich jak paszport czy dowód osobisty.

Znajomość kultury

Niezależnie od tego, czy wysyłasz swoje dziecko na tygodniowy kurs angielskiego w Anglii czy semestr w prestiżowej placówce w Szwajcarii, zrób dokładny research. Jakie ceny obowiązują w sklepach? Jakie zwyczaje panują wśród miejscowej ludności? Jakie miejsca warto odwiedzić w wolnym czasie? To tylko część zagadnień, nad którymi należy się pochylić.

Obozy językowe za granicą – intensywny kurs przygotowawczy 

Wyjazd za granicę dla młodej osoby jest skokiem na głęboką wodę. Nie jesteś pewien, czy Twoje dziecko odnajdzie się w nowej sytuacji? A może sam stoisz przed trudnym wyborem: kształcić się w Polsce czy za granicą? Podjąć niełatwą decyzję pomogą Ci obozy językowe za granicą. Organizowane przez polskie agencje szkolenia językowe za granicą trwające dwa lub trzy tygodnie pozwolą uczniowi poczuć przedsmak zbliżającej się przygody. Kurs angielskiego w Anglii, Niemczech, w Hiszpanii, na Malcie czy Kanadzie będzie cennym doświadczeniem. Podczas wycieczki kursant może przetestować w praktyce swoje zdolności językowe, poznać obce kultury, nawiązać nowe znajomości i nauczyć się samodzielności. 


zadaj pytanie >>

SPRAWDŹ NASZE OFERTY: