Zadzwoń
tel. +48 618973903 / +48 531872991
biuro@jpedukacja.pl   zadaj pytanie >>
LinkedIn Facebook

100% stypendium na rok szkolny w USA


#
 

100% stypendium na rok szkolny w USA


Grupa wiekowa:
15-18 lat
Lokalizacja:
Stany Zjednoczone
Dostępne programy:
Rok szkolny w American High School
Ceny:
Stypendium 100% wraz z przelotem
Zakwaterowanie:
rodzina goszcząca
Możliwa długość pobytu:
rok szkolny
Dostępne terminy rozpoczęcia:
sierpień/wrzesień 2021 - termin aplikacji 15 marca 2021, przyjmowanie zgłoszeń zakończone
Typ szkoły:
państwowa
 

Jpedukacja

  Zadaj pytanie naszemu doradcy edukacyjnemu:

  Imię i nazwisko (wymagane):

  Adres email (wymagane):

  Telefon (wskazane)*:

  Data urodzenia lub orientacyjny wiek uczestnika:

  Miejscowość zamieszkania:


  Informujemy, że przysługuje Państwu prawo dostępu do swoich danych, możliwość ich poprawiania, ich usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, ich przenoszenia oraz wniesienia sprzeciwu do organu nadzorczego. Zgoda może być w każdym czasie wycofana, co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych dokonanych na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Cofnięcie zgody może nastąpić przez wysłanie e–maila na adres: biuro@jpedukacja.pl spod adresu, którego zgoda dotyczy.

  Opis oferty

  Uwaga! nabór zgłoszeń do  stypendium na rok szkolny 2021-22 został zakończony. W styczniu 2022 zapraszamy do kontaktu w sprawie aplilkacji na rok szkolny 2022-23. 

  Już po raz piąty firma JPEdukacja wraz ze swoim amerykańskim parterem fundacją Nacel Open Door zapraszała zdolnych i zmotywowanych do wyjazdu uczniów do składania aplikacji na program stypendialny Rich Banasikowski Memorial Scholarship. 

  Rich Banasikowski Memorial Scholarship to stypendium, w ramach którego 1 uczeń z Polski otrzymuje całkowicie bezpłatnie: 10 miesięczną naukę wraz z zakwaterowaniem i wyżywieniem, bilet lotniczy w dwie strony, program adaptacyjny w Chicago oraz 24 godzinne wsparcie podczas całego pobytu.

  To wyjątkowa okazja dla zdolnych uczniów, dla których nawet najtańsze programy edukacyjne w USA (cena 7950 USD/rok) są nieosiągalne z powodu ograniczonego budżetu rodzinnego. Dzięki stypendium można spędzić 10 miesięcy w Stanach Zjednoczonych, mieszkając u amerykańskiej rodziny goszczącej i uczęszczając do typowego American High School.

  Mamy również zaszczyt poinformować, że zarówno  w roku 2017, w 2018, w 2019, w 2020 jak i w 2021 stypendium to zostało przyznane uczniowi, który zaaplikował o nie za pośrednictwem JPEdukacja. W 2021 roku program stypendialny otrzymała Wiktoria, w 2020 Zuzanna, 2019 roku Agnieszka, w 2018 roku Agata, a w 2017 roku Lilianna – więcej o jej pobycie możecie przeczytać na blogu (link). 

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Fundacja NACEL Open Door jest zatwierdzoną przez U.S Department of State organizacją sponsorującą program wymiany uczniów do szkół publicznych w USA (J-1 Exchange Visitor Program). Zmarły w 2016 roku Rich Banasikowski był przez wiele lat jej wiceprezesem, bardzo zaangażowanym w tworzenie standardów, rozwój i organizację programów wymiany młodzieży. Stypendium ma na celu uczczenie pamięci Richa Banasikowskiego, a z uwagi na jego polskie korzenie przyznawane jest uczniom z Polski.

   

  Rich Banasikowski Scholarship pokrywa:

  • naukę w publicznej szkole średniej na terenie USA przez okres 10 miesięcy w terminie
  • zakwaterowanie z wyżywieniem u rodziny goszczącej,
  • ubezpieczenie na cały okres pobytu,
  • 3-dniowe orientation w Chicago, szkolenie wprowadzające + zwiedzanie Chicago  – uwaga możliwe że sytuacja epidemiczna wymusi rezygnację z tego punktu programu.
  • bilety lotnicze w 2 strony, transport z i na lotnisko w USA
  • opiekę lokalnego koordynatora w USA i wsparcie organizacyjne JPEdukacja w Polsce.

   

  Jakie koszty ponosi uczeń:

  • koszty opłat wizowych 380 USD,
  • kieszonkowe ok 250-300 USD/miesiąc.

   

  Jakie warunki należy spełniać:

  • być urodzonym między 1 marca 2003 a 1 sierpnia 2006 (dotyczy aplikacji na rok szkolny 2021-22),
  • mieć bardzo dobre i celujące wyniki w nauce, wzorowe lub bardzo dobre zachowanie – na 3 ostatnich świadectwach i z pierwszego semestru obecnego roku szkolnego,
  • znać angielski na poziomie minimum B2 – będzie do napisania test językowy,
  • wykazywać silną motywację do wyjazdu.

   

  Jak dokonujemy zgłoszenia?

  Na adres e-mail stypendia@jpedukacja.pl  w terminie do 15.03.2021 przesyłamy wiadomość zatytułowaną “Stypendium USA – Imię i nazwisko ucznia” z następującymi załącznikami:

  • Kopie ostatnich 3 świadectw szkolnych. Na tym etapie aplikowania nie trzeba ich tłumaczyć na angielski, jeśli uczeń otrzyma stypendium – może być wymagane wykonanie tłumaczenia świadectw u tłumacza przysięgłego – koszt ok 400 zł.
  • List o sobie. Proszę napisać po angielsku list uzasadniający, dlaczego właśnie Ty zasługujesz na to stypendium. Opisz siebie, swoje pasje, sukcesy, szczególne osiągnięcia w jakiejś dziedzinie sportowej, artystycznej lub innej, co robisz w wolnym czasie. Napisz o swojej sytuacji materialnej. Pamiętaj, żeby podpisać list imieniem i nazwiskiem oraz datą urodzenia.  Minimum 250 słów – max 1000 słów.
  • Zgoda rodziców na udział w aplikacji o stypendium i zgoda na przetwarzanie danych osobowych uczestnika na potrzeby realizacji procesu aplikacyjnego.

   

  Kiedy otrzymam informację o przyznanym stypendium?

  Na koniec marca wszyscy zgłoszeni uczniowie otrzymają e-mail z informacją, czy ich kandydatura przeszła do drugiego etapu oceny w USA. Kandydaci zakwalifikowani do drugiego etapu będą informowani na bieżąco o dalszym przebiegu kwalifikacji, potrzebie załączenia potwierdzeń wymienionych w liście osiągnięć i orientacyjnym terminie wyników. Ostateczna decyzja o udzieleniu stypendium leży w gestii Fundacji NACEL Open Door.

   

  Jeśli nie chcesz przegapić w przyszłości informacji o stypendium zostaw nam swój kontakt przesyłając e-mail na adres: stypendia@jpedukacja.pl

  Jak przygotować się do edukacji w szkole średniej za granicą?

  Sprawdź także inne programy wyjazdów do szkoły średniej za granicą w USA.