Zadzwoń
tel. +48 618973903 / +48 531872991
biuro@jpedukacja.pl   zadaj pytanie >>
LinkedIn Facebook

USA – Szkoły Publiczne (najtaniej) – Rok szkolny lub semestr


#
 

USA – Szkoły Publiczne (najtaniej) – Rok szkolny lub semestr


Grupa wiekowa:
15-18 lat
Lokalizacja:
USA (wszystkie stany lub Northern Michigan, North Carolina lub Georgia)
Dostępne programy:
Wymiana uczniowska, bez gwarancji możliwości zdawania matury
Ceny:
orientacyjnie rok szkolny: 7890 USD (7590 USD gdy aplikacja złożona do 31.01.2020) , semestr: 5950 USD.
Zakwaterowanie:
rodzina goszcząca
Możliwa długość pobytu:
1 semestr, rok szkolny
Dostępne terminy rozpoczęcia:
sierpień/wrzesień, styczeń
Typ szkoły:
państwowa
 

Jpedukacja

Zadaj pytanie naszemu doradcy edukacyjnemu:

Imię i nazwisko (wymagane):

Adres email (wymagane):

Telefon (wskazane)*:

Data urodzenia lub orientacyjny wiek uczestnika:

Miejscowość zamieszkania:


Informujemy, że przysługuje Państwu prawo dostępu do swoich danych, możliwość ich poprawiania, ich usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, ich przenoszenia oraz wniesienia sprzeciwu do organu nadzorczego. Zgoda może być w każdym czasie wycofana, co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych dokonanych na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Cofnięcie zgody może nastąpić przez wysłanie e–maila na adres: biuro@jpedukacja.pl spod adresu, którego zgoda dotyczy.

Opis oferty

Wiza J1. Najpopularniejszy program wyjazdów do USA na rok lub semestr szkolny. Z sukcesem realizowany od 1961 roku w prawie niezmienionej formie, ściśle uregulowany i kontrolowany przez Departament Stanu. Taki wyjazd młodego człowieka na rok szkolny do Stanów Zjednoczonych ma na celu przybliżenie mu innej kultury, nauczenie tolerancji i akceptacji odmiennych tradycji i nabranie płynności w posługiwaniu się językiem angielskim. Co roku w programie rok szkolny w amerykańskiej public high school na tych samych zasadach bierze udział młodzież z prawie 200 krajów świata.

Uczniowie mieszkają u amerykańskich rodzin goszczących i uczęszczają do lokalnych szkół średnich. To rodzina goszcząca wybiera sobie ucznia, którego chce gościć przez najbliższy rok lub semestr. Typowa rodzina goszcząca należy do amerykańskiej klasy średniej i chce podzielić się swoim życiem i domem z uczniem (czasem dwoma) z innego kraju.

Uczeń decydujący się na ten program musi mieć świadomość, że po przyjeździe staje się członkiem tej rodziny i poza korzyściami z tego płynącymi będzie miał także obowiązki. Należy liczyć się z tym, że podczas takiego wyjazdu standard zamieszkania może być nieco inny od tego, do jakiego uczestnik jest przyzwyczajony w swoim domu rodzinnym. Z reguły uczeń nie ma wpływu na wybór stanu w jakim będzie mieszkał. Wyjątek stanową aplikacje nadesłane  z dużym wyprzedzeniem, za dopłatą 600 USD można wtedy wybrać stan Northern Michigan, North Carolina lub Georgia.

Poza standardowym programem nauczania szkoły amerykańskie oferują program zajęć pozalekcyjnych (zwykle zajęcia sportowe i muzyczne, czasem inne, np. fotografia, wolontariat). Udział w zajęciach dodatkowych to doskonała okazja do zintegrowania się z otoczeniem i zaprzyjaźnienia z amerykańskimi rówieśnikami.

Szkoły nie mają ściśle określonych zasad co do klasy, do której zostanie zapisany uczeń z zagranicy. Osoby będące na wymianie zwykle mogą dokonywać wyboru przedmiotów pomiędzy: język angielski (Grammar, Writing, Literature, Theater itp.), wychowanie fizyczne (z kursami higieny i medycyny), przedmioty przyrodnicze i matematyka, nauki o społeczeństwie (z historią Stanów Zjednoczonych i konstytucją USA, biznes, psychologia, filozofia, projektowanie przemysłowe, ekonomia i inne.

Uzyskanie High School Diploma (równoważnik polskiej matury) zależy od decyzji dyrektora szkoły. Podczas pobytu w Stanach Zjednoczonych można we własnym zakresie starać się o zdawanie egzaminu SAT (Scholastic Assessment Test), ale nie wolno pod żadnym pozorem wywierać presji na władze szkolne.

 

Pliki do pobrania