Zadzwoń
tel. +48 618973903 / +48 531872991
biuro@jpedukacja.pl   zadaj pytanie >>
LinkedIn Facebook

J1 USA – SZKOŁY PUBLICZNE – Rok szkolny lub semestr – NOWY NABÓR


#
 

J1 USA – SZKOŁY PUBLICZNE – Rok szkolny lub semestr – NOWY NABÓR


Grupa wiekowa:
15-18 lat
Lokalizacja:
cały kraj
Dostępne programy:
szkoła średnia w USA, program rządowy, wymiana uczniowska
Ceny:
rok szkolny: 8550 USD / semestr: 6650 USD - zniżki przy zgłoszeniu do 30.12.2023
Zakwaterowanie:
rodzina goszcząca
Możliwa długość pobytu:
1 semestr, rok szkolny
Dostępne terminy rozpoczęcia:
styczeń 2024, wrzesień 2024
Typ szkoły:
państwowa
 

Jpedukacja

  Zadaj pytanie naszemu doradcy edukacyjnemu:

  Imię i nazwisko (wymagane):

  Adres email (wymagane):

  Telefon (wskazane)*:

  Data urodzenia lub orientacyjny wiek uczestnika:

  Miejscowość zamieszkania:

  Informujemy, że przysługuje Państwu prawo dostępu do swoich danych, możliwość ich poprawiania, ich usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, ich przenoszenia oraz wniesienia sprzeciwu do organu nadzorczego. Zgoda może być w każdym czasie wycofana, co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych dokonanych na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Cofnięcie zgody może nastąpić przez wysłanie e–maila na adres: biuro@jpedukacja.pl spod adresu, którego zgoda dotyczy.

  Opis oferty

  Najpopularniejszy program wyjazdów do USA na rok lub semestr szkolny – Wiza J1.

  Classic ProgramZ sukcesem realizowany od 1961 roku w prawie niezmienionej formie, ściśle uregulowany i kontrolowany przez Departament Stanu. Głównym celem programu jest przybliżenie młodzieży z różnych stron świata amerykańskiej  kultury, nauczenie tolerancji i akceptacji odmiennych tradycji i nabranie płynności w posługiwaniu się językiem angielskim. Co roku w programie rok szkolny w USA – Academic Year in America (AYA)  na tych samych zasadach bierze udział młodzież z prawie 200 krajów świata.

  AYA USA – co zyskujesz ?

  Academic Year in America (AYA) oznacza Rok Szkolny w Ameryce to przede wszystkim promowanie światowego zrozumienia i pokonywania barier poprzez wymianę międzykulturową. Większa dojrzałość, pewność siebie, możliwość życia jak amerykański nastolatek, nowe przyjaźnie i znajomości to naturalny bonus dla każdego uczestnika programu. Jedyne w swoim rodzaju doświadczenie i przygoda życia są gwarantowane.

  Zakwaterowanie

  Uczniowie mieszkają u amerykańskich rodzin goszczących i uczęszczają do lokalnych szkół średnich. Przykładamy szczególną uwagę do procesu rekrutacyjnego rodzin goszczących i znalezienia bezpiecznego i odpowiedniego domu na okres nauki. Typowa rodzina goszcząca należy do amerykańskiej klasy średniej i chce podzielić się swoim życiem i domem z uczniem (czasem dwoma) z innego kraju.

  Uczeń decydujący się na ten program musi mieć świadomość, że po przyjeździe staje się członkiem tej rodziny i poza korzyściami z tego płynącymi będzie miał także obowiązki. Należy liczyć się z tym, że podczas takiego wyjazdu standard zamieszkania może być nieco inny od tego, do jakiego uczestnik jest przyzwyczajony w swoim domu rodzinnym. Z reguły uczeń nie ma wpływu na wybór stanu w jakim będzie mieszkał. Wyjątek stanowią aplikacje złożone z opcją wyboru lokalizacji – TYLKO do 30.12.2023 

  Nauka i zajęcia pozalekcyjne

  Poza standardowym programem nauczania szkoły amerykańskie oferują program zajęć pozalekcyjnych ( zajęcia sportowe i muzyczne, czasem inne, np. fotografia, wolontariat). Udział w zajęciach dodatkowych to doskonała okazja do zintegrowania się z otoczeniem i zaprzyjaźnienia z amerykańskimi rówieśnikami.

  Szkoły nie mają ściśle określonych zasad co do klasy, do której zostanie zapisany uczeń z zagranicy. Osoby będące na wymianie zwykle mogą dokonywać wyboru przedmiotów pomiędzy: język angielski (Grammar, Writing, Literature, Theater itp.), wychowanie fizyczne (z kursami higieny i medycyny), przedmioty przyrodnicze i matematyka, nauki o społeczeństwie (z historią Stanów Zjednoczonych i konstytucją USA, biznes, psychologia, filozofia, projektowanie przemysłowe, ekonomia i inne.

  Uzyskanie High School Diploma (równoważnik polskiej matury) zależy od decyzji dyrektora szkoły. Podczas pobytu w Stanach Zjednoczonych można we własnym zakresie starać się o zdawanie egzaminu SAT (Scholastic Assessment Test)

  Nasze doświadczenie – Twoje bezpieczeństwo i wspaniała przygoda

  Współpracujemy od wielu lat z naszymi partnerskimi organizacjami w USA.  Dzięki temu co rok świętujemy 100 % zrealizowanych wyjazdów. Nad Twoim bezpieczeństwem w USA czuwa cały sztab ludzi. Masz 24 h kontakt ze swoim lokalnym koordynatorem i głównymi biurami organizacji w USA. Twój opiekun  JPEdukacja jest również do Twojej dyspozycji, nie tylko podczas całego procesu aplikacyjnego ale również podczas całego Twojego pobytu.

  Warunki aplikacyjne

   • Zgłoszenie do 15.03.2024 (UWAGA w zawiązku z bardzo dużym zainteresowaniem, wiemy, e tegoroczny nabór zakończy się znacznie wcześniej – wyjazd od września
   • Nabór z możliwością wyboru lokacji TYLKO  do 30.12.2023
   • UWAGA liczba miejsc bardzo ograniczona – zdecydowanie zalecamy szybkie rozpoczęcie procesu aplikowania
   • Rozmowa kwalifikacyjna z doradcą edukacyjnym JPEdukacja zakończona wynikiem pozytywnym
   • Dobre oceny na świadectwach z 3 ostatnich lat
   • Odpowiednia znajomość języka angielskiego (min. 3-5 lat nauki w szkole) potwierdzona wynikiem testu* ELTIS 222
   • Wypełnienie aplikacji w języku angielskim
   • Bardzo dobry stan zdrowia.

  Aktualne ceny :

  • rok szkolny od września 2024: 8550 USD
   aplikacje przesłane do 30.12.23 : 8250 USD
  • semestr od września’24/od stycznia’25: 6650 USD
   aplikacje przesłane do 30.12.23 wyjazd od września: 6500 USD
   aplikacje przesłane do 30.09.24 wyjazd od stycznia: 6500USD