Zadzwoń
tel. +48 618973903 / +48 531872991
biuro@jpedukacja.pl   zadaj pytanie >>
LinkedIn Facebook

Niemcy – szkoły publiczne z wyborem lokalizacji


#
 

Niemcy – szkoły publiczne z wyborem lokalizacji


Grupa wiekowa:
14-17 lat
Lokalizacja:
Bawaria (Augsburg, Nuremberg), Berlin, Brandenburgia (Poczdam), Hesja (Frankfurt), Dolna Saksonia (Oldenburg), Nadrenia i Westfalia (Kolonia, Bonn), Schleswig-Holstein (Kiel), inne
Dostępne programy:
Wymiana uczniowska na rok, semestr , 2-3 miesiące , bez możliwości zdawania matury
Ceny:
orientacyjne: 10700EUR/rok, 5700 EUR/semestr, 3000 EUR/2m-ce
Zakwaterowanie:
rodzina goszcząca
Możliwa długość pobytu:
kilka tygodni, 1-2 trymestry, 1 semestr, rok szkolny
Dostępne terminy rozpoczęcia:
od sierpnia/września, od stycznia/lutego - różne w zależności od Landu
Typ szkoły:
państwowa
 

Jpedukacja

  Zadaj pytanie naszemu doradcy edukacyjnemu:

  Imię i nazwisko (wymagane):

  Adres email (wymagane):

  Telefon (wskazane)*:

  Data urodzenia lub orientacyjny wiek uczestnika:

  Miejscowość zamieszkania:

  Informujemy, że przysługuje Państwu prawo dostępu do swoich danych, możliwość ich poprawiania, ich usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, ich przenoszenia oraz wniesienia sprzeciwu do organu nadzorczego. Zgoda może być w każdym czasie wycofana, co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych dokonanych na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Cofnięcie zgody może nastąpić przez wysłanie e–maila na adres: biuro@jpedukacja.pl spod adresu, którego zgoda dotyczy.

  Opis oferty

  Rok szkolny w Niemczech — prosty sposób na skuteczną naukę języka

  Classic ProgramSzukasz sposobu na szybką i skuteczną naukę języka niemieckiego? Rok szkolny w Niemczech to najlepsza metoda na to, by zdobywać nowe umiejętności oraz przełamać barierę językową, będącą często największą przeszkodą w swobodnej komunikacji. Uczniowie mają okazję wyjechać na wymianę do jednej z lokalnych publicznych szkół licealnych m.in. w Bawarii, Brandenburgii, Berlinie czy Dolnej Saksonii.

   

  Kiedy aplikować ?

  W zależności od kraju związkowego rok szkolny w Niemczech rozpoczyna się w sierpniu lub we wrześniu. Abyśmy mieli wystarczająco dużo czasu na przygotowanie Twojej nauki w szkole, Twoje zgłoszenie musi wpłynąć do nas najpóźniej 15 maja. Jeżeli chcesz zapisać się na tylko jedno półrocze, termin nadsyłania zgłoszeń dla wybranego półrocza przypada albo również 15 maja, albo – jeżeli chcesz chodzić do szkoły od stycznia/lutego – 15 listopada. Pamiętaj, że możemy uruchomić procedurę tylko w przypadku otrzymania kompletu dokumentów. Dotyczy to również testu kwalifikacyjnego, który informuje nas o Twojej znajomości niemieckiego.

  • Najważniejszym warunkiem jest dobra znajomość niemieckiego na poziomie od B2
  • W momencie rozpoczęcia szkoły musisz mieć od 14 do 17 lat.
  • Dobry poziom znajomości niemieckiego jest ważny, aby móc bez problemu nadążać na lekcji
  • Oczekiwane cechy: niezależność, elastyczność i otwartość.
  • Potrzebna jest gotowość przestawienia na inne środowisko i nową sytuację życiową.

  Spędź rok szkolny w Niemczech i poznaj inną kulturę

  Rok szkolny w Niemczech to czas spędzony nie tylko na nauce, lecz również na zwiedzaniu nowych miejsc, poznawaniu kultury naszych zachodnich sąsiadów oraz zawieraniu międzynarodowych znajomości. Wiele szkół publicznych oferuje też ciekawy program zajęć pozalekcyjnych, służący rekreacji i rozwijaniu różnych zainteresowań.

  Zamieszkaj u niemieckiej rodziny goszczącej i żyj jak typowy niemiecki nastolatek

  Pobyty realizowane są zwykle w pobliżu większych lub mniejszych miast. W mniejszych miastach zazwyczaj mieszka się w klasycznych rodzinach; w większym mieście rodziny goszczącą mogą być osobą samotne, małżeństwa bez własnych dzieci. Typowa rodzina goszcząca należy do niemieckiej klasy średniej i chce podzielić się swoim życiem i domem z uczniem (czasem dwoma) z innego kraju. Każda rodzina jest wyjątkowa i każda jest inna. Uczeń decydujący się na program musi mieć świadomość, że po przyjeździe staje się członkiem tej rodziny i poza korzyściami z tego płynącymi będzie miał także obowiązki. Należy liczyć się z tym, że podczas wyjazdu standard zamieszkania może być nieco inny od tego, do jakiego uczestnik jest przyzwyczajony w swoim domu rodzinnym.

  Wybierz miasto / rejon do jakiego chciałbyś wyjechać

  Uczeń może wskazać preferowane miasto/region  do jakiego chciałby wyjechać. Opcja wyboru dodatkowo płatna  1100 EUR za pobyt.

  Dopasuj długość pobytu do swoich planów

  Możesz aplikować do programu tylko 2 lub 3 miesiące. Dokładne terminy pobytów różnią się w zależności od landów. Rok szkolny trwa zwykle 10–11 miesięcy, semestr – 5–7 miesięcy. Czas pobytu zawsze obejmuje również ferie szkolne. Tylko po pobycie rok lub semestr szkolny, po ukończeniu nauki w szkole otrzymasz certyfikat lub świadectwo. Jeszcze przed przekazaniem zgłoszenia warto jednak wyjaśnić w swojej własnej szkole, na jakich warunkach Twój pobyt w Niemczech zostanie uznany. Po ustaleniu poinformuj nas o tych warunkach.

  Przeżyj niesamowitą przygodę i ucz się w szkole średniej u naszych sąsiadów

  Uczniowie mają około 30-40 lekcji po 45 minut w tygodniu i mogą dokonywać wyboru przedmiotów pomiędzy: język niemiecki, wychowanie fizyczne, przedmioty przyrodnicze i matematyka, nauki o społeczeństwie, biznes, psychologia, filozofia, ekonomia, przedmioty artystyczne i inne.

  Szkoły nie mają ściśle określonych zasad co do klasy, do której zostanie zapisany uczeń z zagranicy. Generalnie udział w programie standardowym nie dale możliwości zdawania niemieckiej matury. Jeśli uczniowi zależy na podejściu do „Abitur” – należy to zaznaczyć na rozmowie kwalifikacyjnej z doradcą JPEdukacja. Przygotowania ucznia z zagranicy do matury niemieckiej trwa zwykle dwa lata i częściej taką możliwość oferuję szkoły prywatne i boardingowe. Opłaty za edukację w szkole prywatnej są bardzo zróżnicowane od ok 14 tys EUR do 35 tys EUR/rok.