Zadzwoń
tel. +48 618973903 / +48 531872991
biuro@jpedukacja.pl   zadaj pytanie >>
LinkedIn Facebook

Irlandia – szkoły państwowe – wybór lokalizacji NOWOŚĆ wybór szkoły


#
 

Irlandia – szkoły państwowe – wybór lokalizacji NOWOŚĆ wybór szkoły


Grupa wiekowa:
13-18 lat
Lokalizacja:
cały kraj - wybór lokalizacji
Dostępne programy:
roczny lub semestralny program wymiany, matura program 2 letni
Ceny:
11690 EUR/rok, 6840 EUR/semestr
Zakwaterowanie:
rodzina goszcząca
Możliwa długość pobytu:
1-2 trymestry, 1 semestr, rok szkolny
Dostępne terminy rozpoczęcia:
wrzesień 2024, styczeń 2025
Typ szkoły:
państwowa
 

Jpedukacja

  Zadaj pytanie naszemu doradcy edukacyjnemu:

  Imię i nazwisko (wymagane):

  Adres email (wymagane):

  Telefon (wskazane)*:

  Data urodzenia lub orientacyjny wiek uczestnika:

  Miejscowość zamieszkania:

  Informujemy, że przysługuje Państwu prawo dostępu do swoich danych, możliwość ich poprawiania, ich usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, ich przenoszenia oraz wniesienia sprzeciwu do organu nadzorczego. Zgoda może być w każdym czasie wycofana, co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych dokonanych na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Cofnięcie zgody może nastąpić przez wysłanie e–maila na adres: biuro@jpedukacja.pl spod adresu, którego zgoda dotyczy.

  Opis oferty

  Szkoła średnia w Irlandii

  Classic ProgramIrlandia słynąca z falujących szmaragdowo zielonych wzgórz i dynamicznych miast, takich jak Dublin i Cork, oferuje również najlepszą gościnność na świecie i fantastyczny wybór szkół średnich. Irlandia jest idealnym miejscem dla uczniów zainteresowanych poznaniem nowej kultury, otrzymując jednocześnie doskonałe wykształcenie w szkole publicznej, które przygotują ich do studiowania w Irlandii lub w innych krajach.

   

  • Poznaj prawdziwą irlandzką kulturę i styl życia poza dużymi miastami, chociaż dojazd do dużych miast na jednodniowe wycieczki jest często bardzo łatwy.
  • Doskonały system edukacji oferujący tradycyjne opcje przedmiotowe, a także ekscytujący program Transition Year
  • Irlandia to bezpieczny, rodzinny kraj – studenci stają się częścią zżytej społeczności.

  ZAMIESZKAJ U RODZINY GOSZCZĄCEJ I ŻYJ JAK TYPOWY IRLANDZKI NASTOLATEK

  Irlandia słynie z przyjaznej gościnności i wieloletniej tradycji przyjmowania uczniów z zagranicy,
  Irlandzkie rodziny goszczące mogą mieszkać w mieście, na wsi, w mieszkaniu, domu lub z własnymi dziećmi lub bez nich. Rodziny mogą być różne, ale wszystkie mają jedną wspólną cechę – uwielbiają poznawać nowe kultury i zapewniać uczniom z zagranicy niezapomniane wrażenia rodzinnej Irlandii.

  W jednej rodzinie goszczącej może mieszkać max 2 uczniów, zawsze różnej narodowości, aby zapewnić, że uczniowie będą zawsze mówić po angielsku.

  Jako członkowie rodziny goszczącej uczniowie będą mogli osobiście doświadczyć życia w Irlandii. Rodzina goszcząca zapozna ich z kulturą irlandzką i pomoże poczuć się komfortowo w nowym domu. Będą mieli wyjątkową okazję, aby naprawdę poprawić swój angielski, doświadczyć codziennego życia u boku Irlandczyków, a z pewnością nawiązać więzi z troskliwą rodziną, z którą prawdopodobnie pozostaną w kontakcie do końca życia!

  Howya! Tá Gaeilge agat?

  Twoja rodzina goszcząca w Irlandii będzie mówić perfekcyjnie angielsku. Uważa się, że Irlandczycy mają wyjątkowo poprawny akcent. Duża część populacji może również mówić po irlandzku. Niektóre irlandzkie zwroty, które warto znać, to „Dia duit” (Cześć), „Tá Gaeilge agat?” (Mówisz po irlandzku?) i „Co to za craic? (Co słychać?) Edukacja w szkole średniej w Irnadii da Ci wyjątkową okazję do perfekcyjnego opanowania języka angielskiego, a także nauki starożytnego języka irlandzkiego – jeśli tylko będziesz chciał

  Rodzaje szkół średnich w Irlandii:

  • community school – szkoły państwowe prowadzone przez ministerstwo edukacji lub przez lokalne władze kształcenia zawodowego. Szkoły te realizują zarówno naukę przedmiotów ogólnych akademickich jaki i zawodowych. Mogą się w nich uczyć także osoby dorosłe.
  • comprehensive school – szkoły ogólnokształcące, duże, często z katolickimi lub protestanckimi tradycjami, realizują naukę zarówno przedmiotów akademickich jak i zawodowych
  • vocational school – (trade school, career college) – szkoły ukierunkowane zawodowo, nastawione na nauczanie praktycznych umiejętności wymaganych na rynku pracy.
  • voluntary secondary education – najbardziej popularne w Irlandii, szkoły prowadzone na zasadach prywatnych,  często przez związki wyznaniowe głównie rzymsko-katolickie. Finansowanie tych szkół jest państwowe (dotacja na ucznia), często wspierane przez władze lokalne.

  EDUKACJA W SZKOLE ŚREDNIEJ W IRLANDII I MATURA

  System edukacji w Irlandii:
  wiek uczniów 14 – 15: Year 3, Junior Cycle Year 3 + Junior Certificate Examination
  wiek uczniów15 – 16: Year 4, Senior Cycle Year 1 (Transition Year)
  wiek uczniów16 – 17: Year 5, Senior Cycle Year 2
  wiek uczniów 17 – 18: Year 6, Senior Cycle Year 3 + Leaving Certificate Examination

  Junior Cycle to edukacja na poziomie podstawowym i kończy się Junior Certificate Examination. Do egzaminu przystępują uczniowie przed ukończeniem 14 roku życia – egzamin jest dość obszerny z 7-10 przedmiotów. Uczniowie w wieku 15-16 lat realizują program Transition Year. To bardzo popularny wybór wśród uczniów z zagranicy planujących tylko roczną edukację w szkole średniej w Irlandii. Bardzo zindywidualizowany program nauki z możliwością realizowania ciekawych projektów. To również rok na zastanowienie się, jakie przedmioty wybrać dla dalszej edukacji aby przygotować się na studia.
  Senior Cycle to dwuletnia edukacja z możliwością zdawania Leaving Certificate Examination
  -egzamin maturalny.
  Uczniowie z zagraniczni muszą realizować co najmniej pięć przedmiotów (większość wybiera 7 lub więcej), w tym język angielski i matematyka. Pozostałe przedmioty można wybierać z z szerokiej listy w tym sztukę, języki, nauki ścisłe i inne
  Dyrektor szkoły w Irlandii, podejmuje ostateczną decyzję o wyborze odpowiedniej klasy dla każdego ucznia z zagranicy po spotkaniu osobistym i rozmowie. Zazwyczaj uczniowie poniżej 16 roku życia przyjmowani są na Transition Year. Program maturalny to zawsze dwa ostatnie lata szkoły średniej, większość dyrektorów szkół nie zgodzi się na przyjęcie zagranicznego bezpośrednio na ostatni rok. Uczniowie, którzy chcą otrzymać maturę muszą zdecydować się na edukację min. 2 letnią.

  DOPASUJ DŁUGOŚĆ POBYTU DO SWOICH PLANÓW

  Oferujemy możliwość wyjazdu na trymestr, semestr bądź rok szkolny.

  Wybierz rejon w którym będzie Twoja szkoła średnia

  Oferujemy bardzo szeroki wybór lokalizacji szkół w Irlandii. Od miast takich jak Dublin i Cork, które mają słynną na całym świecie historię i liczne atrakcje, po pobyty w wybranych rejonach, które zapewniają uczniom bardziej autentyczne wrażenia w małych kameralnych miasteczkach.

  Szkoły średnie Dublinie

  Dane na 16.02.2024 

  pozostały TYLKO 4 miejsca

  14 290 EUR rok 12 990 EUR

  semestr

  10 640 EUR

  trymestr

  North East – szkoły średnie w hrabstwie Monagha

  Dane na 16.02.2024 

  pozostały TYLKO 3 miejsca

  12 390 EUR rok 7 890 EUR

  semestr jesienny

  9 990 EUR

  semestr wiosenny

  South West – szkoły średni w hrabstwie Kerry (Killarney, Tralee i inne pobliskie lokalizacje), w hrabstwie Limerick, hrabstwie Tipperary 13 040 EUR rok 7090 EUR

  semestr jesienny

  8 990 EUR

  semestr wiosenny

  Szkoły średnie w hrabstwie Cork w tym miasto i przedmieścia

  Dane na 16.02.2024 

  Brak miejsc z wyborem  miasta Cork

  Kilka miejsc na przedmieściach

  13 990 EUR rok 7340 EUR

  semestr jesienny

  9 270 EUR

  semestr wiosenny

  PIERWSZE DNI POBYTU

  Wszyscy uczniowie witani są przez swojego koordynatora i mają organizowane spotnienia wprowadzającej. Zazwyczaj lokalny koordynator mieszą mac 1,5 godziny drogi od ucznia aby być zawsze do dyspozycji w każdej sytuacji awaryjnej. Organizowany jest transport z lotniska do rodziny goszczącej.

  OPIEKA I WSPARCIE

  Każdy uczeń ma swojego „local coordinator” – opiekuna. Będzie on dostępny dla każdego ucznia i może udzielić mu niezbędnego wsparcia 24 godziny na dobę. Koordynator jest również w stałym kontakcie z rodzinami goszczącymi i szkołami. Podczas całego pobytu doradca JPEdukacja jest również do dyspozycji ucznia i jego rodziców.

  Opłata za program obejmuje :

  • Naukę w publicznej szkole średniej
  • Zakwaterowanie u rodziny goszczącej
  • Wyżywienie FB (3 posiłki dziennie u rodziny)
  • Pomoc JPEdukacja i lokalnego koordynatora w Irlandii przez cały pobyt
  • Odbiór ze wskazanego lotniska i transfer do rodziny goszczącej
  • Spotkanie wprowadzajcie

  NOWOŚĆ w ofercie JPEdukacja możliwość aplikowania do wybranej szkoły – o szczegóły zapytaj doradcę JPEdukacja