Zadzwoń
tel. +48 618973903 / +48 531872991
biuro@jpedukacja.pl   zadaj pytanie >>
LinkedIn Facebook

Nowa Zelandia – Christchurch – szkoła średnia państwowa


#
 

Nowa Zelandia – Christchurch – szkoła średnia państwowa


Grupa wiekowa:
13-18 lat
Lokalizacja:
Kampus poza miastem
Dostępne programy:
Wymiana uczniowska na 1 rok lub 6 miesiecy lub 3 miesiące, Program matury NCEA
Ceny:
rok szkolny: 28845 (ok. 82 tys zł). semestr szkolny: 16990 (ok. 48 tys. zł), trymestr szkolny 9095(ok. 26 tys. zł).
Zakwaterowanie:
rodzina goszcząca
Możliwa długość pobytu:
1-2 trymestry, 1 semestr, rok szkolny, 2 lata i więcej
Dostępne terminy rozpoczęcia:
Rok szkolny: luty - grudzień, Semestr: czerwiec - grudzień lub luty - czerwiec, Trymestr:
Typ szkoły:
państwowa
 

Jpedukacja

  Zadaj pytanie naszemu doradcy edukacyjnemu:

  Imię i nazwisko (wymagane):

  Adres email (wymagane):

  Telefon (wskazane)*:

  Data urodzenia lub orientacyjny wiek uczestnika:

  Miejscowość zamieszkania:

  Informujemy, że przysługuje Państwu prawo dostępu do swoich danych, możliwość ich poprawiania, ich usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, ich przenoszenia oraz wniesienia sprzeciwu do organu nadzorczego. Zgoda może być w każdym czasie wycofana, co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych dokonanych na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Cofnięcie zgody może nastąpić przez wysłanie e–maila na adres: biuro@jpedukacja.pl spod adresu, którego zgoda dotyczy.

  Opis oferty

  Wyjazd młodego człowieka na rok szkolny do Nowej Zelandii ma na celu przybliżenie mu innej kultury, nauczenie tolerancji i akceptacji odmiennych tradycji i nabrania płynności w posługiwaniu się językiem angielskim.
  Uczniowie mieszkają u nowozelandzkich rodzin goszczących i uczęszczają do pobliskich szkół licealnych. Rodzina dołoży wszelkich starań, aby uczeń czuł się komfortowo i bezpiecznie, takie zakwaterowanie to również doskonała okazja do praktycznego wykorzystania języka w środowisku rodzinnym. Typowa rodzina goszcząca należy do klasy średniej i chce podzielić się swoim życiem i domem z uczniem (czasem dwoma) z innego kraju. Każda rodzina jest wyjątkowa i każda jest inna. Uczeń decydujący się na program musi mieć świadomość, że po przyjeździe staje się członkiem tej rodziny i poza korzyściami z tego płynącymi będzie miał także obowiązki. Należy liczyć się z tym, że podczas wyjazdu standard zamieszkania może być nieco inny od tego, do jakiego uczestnik jest przyzwyczajony w swoim domu rodzinnym. Gość może oczekiwać trzech posiłków dziennie (w tzw drugie śniadanie do wzięcia do szkoły, ale uczniowie mogą być poproszeni o przygotowanie go samodzielnie).
  Edukacja
  System edukacji: Nauczanie obowiązkowe jest prowadzone na 3 poziomach: szkoła podstawowa (uczniowie w wieku 5 – 11), gimnazjum (uczniowie w wieku 11 – 13), szkoła średnia (uczniowie w wieku od 13 – 18, czyli klasy 9-13)

  Rok szkolny rozpoczyna się w lutym trwa do grudnia z dwutygodniowymi wakacjami w lipcu między semestrami, dwoma tygodniami po Wielkanocy i dwoma na przełomie września i października. Uczniowie z zagranicy powinni przybyć nie później niż trzy dni przed rozpoczęciem szkoły.
  Mundurek szkolny jest obowiązkowa dla wszystkich uczniów. Uczniowie muszę zakupić mundurek, praktykowane jest również wymiana strojów na zasadzie buy-back.
  W klasach 9 i 10 uczniowie realizują program 6 przedmiotów tj. angielski , matematyka, fizyka , wiedza o społeczeństwie , wychowanie fizyczne i nauki przyrodnicze, a pozostałe 2 wybierają dowolnie. W kolejnych latach, mogą wybrać większą liczbę przedmiotów, ale matematyka, fizyka i angielski pozostają obowiązkowe. Zagraniczni uczniowie mają obowiązek wybrać język angielski, niektóre przedmioty mogą być dla nich niedostępne ponieważ nie będą mieli niezbędnej wiedzy. Nauczyciele i opiekunowie doradzą uczniom jakie przedmioty powinny wybrać dla sobie.

  Uczestnicy wymiany przydzielani są do odpowiednich klas na podstawie ich umiejętności i poziomu znajomości języka (zwykle do 12 lub 13 klasy). Po przybyciu do szkoły uczniowie muszą napisać kilka testów, ich wynik ma decydujący wpływ na przydzielenie do odpowiedniej klasy.
  Zajęcia rozpoczynają się o 08:45 a kończą o 15:15. Każda lekcja trwa 50 minut.

  Lokalizacja

  Christchurch największe miasto na południowej wyspie Nowej Zelandii. Uczy się w niej maksymalnie 1700 osób w tym około 70 osób to uczniowie z zagranicy. Szkoła jest dobrze znana w całej Nowej Zelandii jako liceum z bardzo wysokimi wynikami w nauce uczniów oraz oferujące wysokiej jakości programy artystyczne i muzyczne.

  Szkoła jest bardzo duża i mieści się na rozległym terenie wraz z doskonałym zapleczem sportowym. Szkoła posiada olbrzymią bibliotekę oraz laboratoria do zajęć technicznych, przyrodniczych i informatycznych.

   

  Pliki do pobrania