Zadzwoń
tel. +48 618973903 / +48 531872991
biuro@jpedukacja.pl   zadaj pytanie >>
LinkedIn Facebook

Niemcy – szkoły prywatne kampusowe + kurs językowy


#
 

Niemcy – szkoły prywatne kampusowe + kurs językowy


Grupa wiekowa:
10-17 lat
Lokalizacja:
cały kraj - wybór szkoły
Dostępne programy:
krótkie pobyty 3-6 mcy, semestr i rok szkolny, matura Abitur
Ceny:
od 5600 EUR
Zakwaterowanie:
szkolny kampus
Możliwa długość pobytu:
kilka tygodni, 1-2 trymestry, 1 semestr, rok szkolny, 2 lata i więcej
Dostępne terminy rozpoczęcia:
cały rok
Typ szkoły:
prywatna
 

Jpedukacja

  Zadaj pytanie naszemu doradcy edukacyjnemu:

  Imię i nazwisko (wymagane):

  Adres email (wymagane):

  Telefon (wskazane)*:

  Data urodzenia lub orientacyjny wiek uczestnika:

  Miejscowość zamieszkania:

  Informujemy, że przysługuje Państwu prawo dostępu do swoich danych, możliwość ich poprawiania, ich usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, ich przenoszenia oraz wniesienia sprzeciwu do organu nadzorczego. Zgoda może być w każdym czasie wycofana, co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych dokonanych na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Cofnięcie zgody może nastąpić przez wysłanie e–maila na adres: biuro@jpedukacja.pl spod adresu, którego zgoda dotyczy.

  Opis oferty

  Rok szkolny prywatnej szkole z internatem w Niemczech

  Select Program

  Prestiz ProgramEdukacja w szkole za granicą to bardzo ważna decyzja w życiu. To doskonała możliwości do poszerzania horyzontów, doskonalenia umiejętności językowych i rozwijania samodzielności. Uczęszczanie do szkoły i przebywanie przez pewien czas za granicą sprzyja rozwojowi nastolatków i zapewnia im pomyślną przyszłość na coraz bardziej międzynarodowym rynku pracy. Oferujemy bardzo indywidulne podejście do każdego ucznia.

   

  Możesz aplikować do na wyjazd poziome znajomości języka niemieckiego. Zaczniesz swój pobyt od intensywnego kursu językowego w prywatnej szkole średniej, po czym możesz wybrać swoją szkołę docelową z bardzo szerokiej listy.

   

  Główne zalety edukacji w prywatnej szkole średniej w Niemczech:

  • Niemcy są jednym ze światowych liderów w dziedzinie badań i nauki, zapewniających doskonały system edukacyjny, kładący fundament pod udaną międzynarodową karierę.
  • możliwość poznania i zatopienia się i w niemieckiej kulturze
  • przyjazna i rodzinna atmosfera z intensywnym wsparciem na każdej płaszczyźnie
  • nabycie umiejętności komunikowania się i współpracy
  • możliwość ukończenia pobytu z niemieckim świadectwem maturalnym Abitur, stanowiącym bilet wstępu na studia w Niemczech i wielu innych krajach

   

  Pobyt dopasowany do Twoich potrzeb

  Nasz program jest zaprojektowany specjalnie dla uczniów, którzy chcieliby uczyć się w szkole średniej w Niemczech, ale ich poziom znajomości języka nie jest wystarczający i / lub chcą wyjechać na krótki czas, bądź są zdecydowani na zdawania matury niemieckiego. To połączenie intensywnej nauki niemieckiego w całorocznej międzynarodowej szkole i edukacji w jednej z naszych partnerskich szkół z internatem, na terenie całych Niemiec. Uczniowie rozpoczynają program intensywnym kursem języka niemieckiego  w Lindenbergu, a następnie kontynuują pobyt w wybranej przez siebie niemieckiej szkole średniej z internatem.

  Podczas całego pobytu uczniowie mają możliwość pogłębić praktyczną znajomość języka niemieckiego, zapoznać się z niemiecką kulturą, zabytkami i tradycjami. Oceny szkolne nie są na pierwszym planie tego programu, ale uczniowie powinni mieć wysoką motywację, tak, aby jak najlepiej wykorzystać czas edukacji w szkole.

  Oferujemy:
  Program BASIC – podstawowy program składający się z krótkoterminowego kursu języka niemieckiego (od 3 do 5 tygodni) oraz edukacji w szkole średniej (od 1 do 3 miesięcy) w wybranych szkołach partnerskich – szkoły prywatne z akademikami, z atrakcyjnym czesnym.

  Program EXTENDED – rozszerzony, dłuższy kurs języka niemieckiego plus dłuższa edukacja w szkole średniej) może być dostosowany do tych uczniów, którzy zdecydują się na dłuższy pobyt w Niemczech (do jednego roku). Uczniowie którzy planują ukończyć szkołę niemiecką i otrzymać dyplom maturalny muszą zdecydować się na edukację minimum 2-letnią.

   

  Elastyczne długość pobytu i daty rozpoczęcia

  Daty rozpoczęcia programu 2023: styczeń 1,8,22; luty 5,12,26; marzec 12,19; sierpień 20; wrzesień 3,10,24; październik 8,15,29; listopad 12,19, grudzień 3,17 i 24.
  Daty rozpoczęcia odnoszą się do początku kursu języka niemieckiego. Ostateczna data rozpoczęcia zależy od całej wybranej ścieżki edukacyjnej ucznia, uwzględniającej również wakacje w szkole boardingowej, do której będzie uczęszczać. Doradca JPEduakcaj zaproponuje najlepsze możliwe rozwiązanie dla płynnego przejścia z kursu języka niemieckiego do edukacji w szkole średniej.

  Abitur matura niemiecka i program edukacji

  Uczęszczanie do szkoły w obcym kraju jest dla uczniów dużym wyzwaniem, zarówno pod względem dotychczasowej edukacji szkolnej jak i własnych kompetencji. Poza koniecznością wykazania się ogólnie dobrymi wynikami w nauce, uczniowie zagraniczni muszą również posiadać odpowiednią znajomość języka niemieckiego. Jeśli masz obawy co do swojego poziomu znajomości języka, zaproponujemy Ci odpowiedniej długości kurs językowy tak, abyś był doskonale przygotowany do edukacji w szkole średniej.
  Ogólny system edukacji w Niemczech prezentuje grafika obok. Poziom ponadgimnazjalny jest etapem przygotowującym do matury niemieckiej Abitur. Egzamin zdaje się pisemnie i ustnie. Uczniowie z zagranicy, których poziom języka niemieckiego jest poniżej C2, zwykle nie mogą aplikować na program przygotowujący do matury. Tym uczniom oferujemy specjalne kursy językowe dla obcokrajowców w dwóch prywatnych szkołach średnich.
  Niemieckie szkoły średnie bazują głównie na edukacji ogólnej. Niewielkie kierunkowanie oferują na poziomie gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym np. wybór jednego przedmiotu: z geografii / historii / nauk społecznych lub dwóch z biologii / chemii/ fizyki / informatyki). Zakres i możliwy wybór zależy od danej szkoły.
  Niektóre szkoły oferują profile dające możliwość rozwijania specjalnych uzdolnień lub zainteresowań ucznia (np. muzyka, sztuki plastyczne, ekonomia, języki, nauki przyrodnicze)
  Uczniowie mają około 30-40 lekcji po 45 minut w tygodniu. Obowiązkowych jest około 12 przedmiotów, np. dwa lub trzy języki obce, fizyka, biologia, chemia,, nauki społeczne, matematyka, muzyka, sztuka, historia, język niemiecki jako przedmiot, geografii, WF itp.
  JPEdukacja współpracuje z ponad 40 prywatnymi szkołami boardingowymi w Niemczech. Do każdego ucznia podchodzimy indywidualnie i oferujemy edukację w szkołach spełniających oczekiwania.

  PROCES APLIKACYJNY:

  1. Wybierz daty pobytu, powiedz nam o swoich planach. Prześlij do nas swoje świadectwa z 3 ostatnich lat oraz umów się na test językowy.
  2. Wypełniasz aplikację, wskazując, w której z 40 szkół średnich z internatem chcesz się uczyć. Przed dokonaniem zgłoszenia, otrzymasz pełne wsparcie w wyborze oraz profesjonalne doradztwo
  3. W przypadku słabszej znajomości języka niemieckiego, zasugerujemy Ci odpowiedniej długości kurs językowy w międzynarodowej szkole, przygotowujący Cię do edukacji w wybranej szkole średniej (w zależności od posiadanego poziomu umiejętności językowych w momencie zgłoszenia, uczniowie będą potrzebować od dwóch do pięciu tygodni aby osiągnąć wymagany poziom języka niemieckiego – min B2. Dłuższa edukacja językowa także możliwa)
  4. Otrzymujesz dane swojej nowej szkoły i wszelkie listy akceptacyjne
  5. Jeśli zaplanujesz podróż samolotem, wtedy zostaniesz powitany na lotnisku przez naszego przedstawiciela. Możesz też samodzielnie dotrzeć bezpośrednio do swojej szkoły.
  6. Podczas całego pobytu w Niemczech masz zapewnioną 24 h opiekę i wsparcie