Zadzwoń
tel. +48 618973903 / +48 531872991
biuro@jpedukacja.pl   zadaj pytanie >>
LinkedIn Facebook

Malta – szkoła prywatna z programem IB


#
 

Malta – szkoła prywatna z programem IB


Grupa wiekowa:
16-18 lat
Lokalizacja:
Birgu, Malta
Dostępne programy:
matura międzynarodowa IB - ograniczona liczba miejsc
Ceny:
od 27 469 EUR/rok, 12949 ERU / trymestr
Zakwaterowanie:
szkolny kampus
Możliwa długość pobytu:
rok szkolny, 2 lata i więcej
Dostępne terminy rozpoczęcia:
wrzesień 2023, od lipca kurs językowy
Typ szkoły:
prywatna
 

Jpedukacja

  Zadaj pytanie naszemu doradcy edukacyjnemu:

  Imię i nazwisko (wymagane):

  Adres email (wymagane):

  Telefon (wskazane)*:

  Data urodzenia lub orientacyjny wiek uczestnika:

  Miejscowość zamieszkania:

  Informujemy, że przysługuje Państwu prawo dostępu do swoich danych, możliwość ich poprawiania, ich usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, ich przenoszenia oraz wniesienia sprzeciwu do organu nadzorczego. Zgoda może być w każdym czasie wycofana, co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych dokonanych na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Cofnięcie zgody może nastąpić przez wysłanie e–maila na adres: biuro@jpedukacja.pl spod adresu, którego zgoda dotyczy.

  Opis oferty

  Malta– Szkoła prywatna boardingowa

  Prestiz ProgramSzkoła średnia na Malcie to doskonała okazja do nauki w języku angielskim w promieniach słońca, doświadczenie kultury maltańskiej i stylu życia.Niezależnie od tego, czy szukasz ekscytującej przygody, czy też szukasz miejsca przyjaznego do nauki, oto kilka powodów, dla których uczniowie z zagranicy decydują się na edukację na tej cudownej wyspie z 300 słonecznymi dniami w roku.

   

  Dlaczego szkoła średnia na Malcie to właściwy wybór ?

  Istnieje wiele powodów do podjęcia edukacji w szkole średniej za za granicą, ale Malta ma kilka naprawdę wyjątkowych cech w porównaniu z innymi miejscami .

  • Życie na tej uroczej wyspie toczy się od tętniących życiem festiwali po regularne przedstawienia i koncerty na świeżym powietrzu. Spędzisz również dużo czasu na plaży, pływając łodzią i szukając ukrytych jaskiń.
  • Większość mieszkańców jest dwujęzyczna, mówi doskonale po angielsku oraz w lokalnym języku. Rzadko zdarza się znaleźć Maltańczyka, który nie jest szczęśliwy z rozmowy z obcokrajowcem.
  • Jeśli obawiasz się zimnego przyjęcia w swojej szkole średniej jest to idealny wybór dla Ciebie. Miejscowi są wyluzowani i chętnie pomagają nowo przybyłym, szczególnie w porównaniu z innymi krajami anglojęzycznymi, a wyspa jako całość jest jednym z najbezpieczniejszych miejsc na świecie.
  • Jeśli spodoba Ci się edukacja w szkole średniej i chciałbyś pozostaję na wyspie na studia, Uniwersytety oferuje jasne i przejrzysty warunki aplikacji i wiele ciekawych kierunków studiowania.

  Prestiżowa prywatna szkoła z internatem 

  To jedna ze starszych szkół na Malcie. Fantastyczny kampus w pobliży historycznych budowli. Niezależna prywatna szkoła z tradycjami finalnie rozbudowana wybudowaną w 1994 roku. Rozbudowa została zaprojektowana przez światowej sławy architekta profesora Richarda Englanda. Obecnie kampus oferuje mnóstwo udogodnień w tym doskonałe zaplecze sportowe, niezależną sala teatralno-muzyczną oraz pracownie informatyczną. Główna idea szkoły to doskonalenie we wszystkich dziedzinach życia, zarówno osobistych, jak i akademickich. Jasne i dobrze zdefiniowane cele stawiane nauczycielom, administracji, rodzinom i oczywiście uczniom pomogą w pomyślnym wyniku. Holistyczne, podejście do rozwoju uczniów jest widoczne na każdym etapie edukacji w szkole. Absolwenci szkoły, będą wiedzieć, że w dużej mierze są odpowiedzialni za własny sukces. Uczniowie zachęceni i prowadzeni przez nauczycieli zrozumieją korzyści płynące z wzięcia odpowiedzialności za własną naukę.

   

  Zakwaterowanie na terenie kampusu.

  Osobne domy dla dziewcząt i chłopców. 24 h opieka. Pełne wyżywienie

  Rozbudowa i remonty w szkole miały na celu zapewnienie również komfortowego zakwaterowanie dla dziewcząt (tylko klasy 12 i 13), jak i chłopców. Uczniowie mieszkają w przestronnych i wygodnych pokojach jedno-, dwu- lub trzy osobowych (w zależności od wybranej opcji) z widokiem na rozległy teren uczelni. Dostęp do obiektów sportowych i rekreacyjnych na terenie głównego kampusu szkolnego, a także możliwość odwiedzanie obiektów kulturalnych i innych obiektów poza kampusem (na przykład kina lub sklepy). Codziennie sprzątane są pomieszczenia wspólne, takie jak łazienki, schody, kuchnia i świetlica. Sypialnie są sprzątane wg potrzeb, a pościel zmieniana dwa razy w tygodniu. Uczniowie powinni codziennie ścielić łóżka i utrzymywać porządek w pokojach.

  Pełne wyżywienie obejmuje trzy posiłki dziennie oraz poranną przekąskę. Firmy cateringowe zapewniają dania na ciepło i zimno oraz zaspokajają określone potrzeby, takie jak potrawy wegetariańskie i alergiczna.

   

  Sporty , kluby i czas wolny

  Dla zapewnienia doskonałej edukacji i rozwoju osobistego szkoła oferuje szereg zajęć pozalekcyjnych. Do dyspozycji uczniów jest duży kompleks sportowy z bieżnią lekkoatletyczną, boiskiem do piłki nożnej, kortem tenisowym i inne obiekty u stóp St James Bastion, za College Chapel. Cały kompleks jest nowoczesny wybudowany na przełomie 2013/2014 roku. Doskonała siłownia znajduje się w historycznym miejscu w Bramie St James, jest to jedna z bram wchodzących w skład linii Cottonera. Siłownia została niedawno odnowiona.

  Malta to spokojna i bardzo bezpieczna wyspa. Uczniowie mają możliwość korzystania z wszelkich jej atrakcji i udogodnień.

   

  Termin rozpoczęcia:

  Program zaczyna się od przygotowawczego kursu językowego w celu nabrania biegłości językowej obowiązkowy dla wszystkich uczniów z poziome znajomości języka B1/B2 IELTS 5.5 i niżej, a dla uczniów ze znajomością na wyższym poziomie zalecany. Możliwość pominięcia tego etapu jeśli uczeń przejdzie pozytywnie rozmowę z przedstawicielem szkoły poprzez Skype lub posiada oficjalny egzamin językowy potwierdzający odpowiedni poziom znajomości języka angielskiego. Podczas roku szkolnego nie ma dodatkowych zajęć z języka angielskiego dla obcokrajowców w szkole, dlatego tak ważny jest właściwy poziom znajomości języka przed rozpoczęciem edukacji.

  Rok szkolny 2023 rozpoczyna się w ostatnim tygodniu września. Uczniowie powinni zarezerwować również wakacje poprzedzające edukację w szkole na intensywny kurs językowy. Termin pobytu na Malcie od  lipca. Przez pierwsze 8 tyg uczeń uczestniczy w kursie językowym i będzie zakwaterowany u rodziny goszczącej. Zakwaterowanie jest zapewnione przez lokalne rodziny goszczące, rodzina zapewnia również pełne wyżywienie 3 posiłki dziennie.

  Dwuletni program maturalny IB skupia się na rozwoju osobistym, zawodowym i akademickim i jest uznawany na całym świecie przez uniwersytety. Szkoła oferuje edukację na programie IB od 2009 roku i szczyci się wyjątkowymi wynikami. Maturzyści szkoły osiągają średnią 83% w porównaniu do średniej międzynarodowej 79%. Absolwenci programu IB Diploma są bardzo wszechstronni, co daje im przewagę w życiu uniwersyteckim. Diploma Programme (DP) składa się z sześciu grup przedmiotowych i rdzenia DP, obejmujących teorię wiedzy (TOK), kreatywność, aktywność, wolontariat (CAS) i rozszerzony esej. Uczniowie będą musieli wybrać sześć przedmiotów – 3 na wyższym poziomie i 3 na standardowym poziomie.