Zadzwoń
tel. +48 618973903 / +48 531872991
biuro@jpedukacja.pl   zadaj pytanie >>
LinkedIn Facebook

Anglia – Londyn – DLD College London


#
 

Anglia – Londyn – DLD College London


Grupa wiekowa:
14-20 lat
Lokalizacja:
Londyn centrum, przy Westminster Bridge
Dostępne programy:
Gimnazjum GCSE, Matura angielska A-level, Przygotowanie na studia
Ceny:
od 40 tys GBP/rok
Zakwaterowanie:
szkolny kampus
Możliwa długość pobytu:
rok szkolny, 2 lata i więcej
Dostępne terminy rozpoczęcia:
styczeń 2020, wrzesień 2020
Typ szkoły:
prywatna
 

Jpedukacja

Zadaj pytanie naszemu doradcy edukacyjnemu:

Imię i nazwisko (wymagane):

Adres email (wymagane):

Telefon (wskazane)*:

Data urodzenia lub orientacyjny wiek uczestnika:

Miejscowość zamieszkania:


Informujemy, że przysługuje Państwu prawo dostępu do swoich danych, możliwość ich poprawiania, ich usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, ich przenoszenia oraz wniesienia sprzeciwu do organu nadzorczego. Zgoda może być w każdym czasie wycofana, co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych dokonanych na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Cofnięcie zgody może nastąpić przez wysłanie e–maila na adres: biuro@jpedukacja.pl spod adresu, którego zgoda dotyczy.

Opis oferty

Szkoła w centrum Londynu.

Szkoła należy do prestiżowej grupy edukacyjnej, która od 1931 roku prowadzi prestiżowe szkoły średnie w Wielkiej Brytanii i przygotowuje do aplikacji na najlepsze uczelnie tego kraju. Szkoły te zlokalizowane są w: Cambridge, Londynie i Manchesterze.

DLD College London– szkoła powstała w 1931 r. Obecnie kształci na poziomie sixth form ponad 320 uczniów rocznie, a wśród nich oprócz 55 % Brytyjczyków, spory udział stanowi stanowi młodzież z takich krajów takich jak Chiny, Rosja, Niemcy, Hongkong, Malezja, Hiszpania i wiele innych. Jest także 3 uczniów z Polski . W 2012 roku 31% uczniów otrzymało na maturze najwyższy wynik A*-A, a 2 absolwentów zostało zaakceptowanych przez uniwersytety w Oxford i Cambridge.
Szkoła dysponuje 2 świetlicami do nauki własnej, salą teatralną na 80 osób, w pełni wyposażonym studiem nagrań, 3 salami do przedmiotów artystycznych (rysunkowa, tekstylna, rzeźbiarska), oddzielnymi laboratoriami do chemii, biologii i fizyki, 2 salami komputerowymi, bogato wyposażoną biblioteką i innymi salami lekcyjnymi z tablicami multimedialnymi i ekranami plazmowymi. Na terenie szkoły działa sieć wi-fi, a uczniowie mają dostęp do elektronicznych zasobów bibliotecznych.
Szkoła zlokalizowana jest przy Westminster Bridge, Underground and Train Station  Waterloo.

 


SYSTEM EDUKACYJNY W WIELKIEJ BRYTANII I HARMONOGRAM NAUKI
Szkoła Średnia w Wielkiej Brytanii zakłada naukę przez okres 4 lat, pierwsze 2 lata są obowiązkowe, przypadają na wiek 14-15 lat i kończą się egzaminem z wielu przedmiotów, tzw. GCSE (General Certificate of Secondary Education). Kolejne 2 lata to szansa na większą specjalizację i gruntowne przygotowanie się do egzaminów A-level.

 


Program GCSE dla uczniów w wieku 15-16 lat – to odpowiednik naszej końcówki gimnazjum i pierwszej klasy liceum, z dużą liczbą 7-8 przedmiotów, w tym obowiązkowe i do wyboru. Oto lista przedmiotów dostępnych:

 • English dla obcokrajowców, English Language & English Literature,
 • Mathematics, ICT – komputerowe zajęcia
 • Biology, Chemistry and Physics
 • Geography
 • Religious Studies
 • History
 • Modern Foreign Languages
 • Art, Drama, Graphic, Music
 • Business studies, Media Studies
 • Classical Civilisation
 • French, Spanish

 

Proponowane ścieżki edukacyjne i przedmioty GCSE:

Pakiet podstawowy (5 przedmiotów):
Opcja 1: Maths, English, Core Science or French or History, RS, Geography or Art or Additional science
Opcja 2: Maths, English, Core Science or French or History, Additional Science, Geography or Art

Pakiet rozszerzony (6-8 przedmiotów):
Opcja 1 (Core subjects with Arts/Humanities), 7 GCSEs: Maths, English, Core science, Photography or RS, Geography or Art or Additional Science, Spanish, English Literature or German
Opcja 2 (Mixed programme), 7 – 8 GCSEs: Maths, English, French or History, Additional Science (Unit 2 only) or Photography or RS, Geography or Art, Biology, Chemistry or Spanish, Physics or English Literature or German
Opcja 3 (Science based), 6 – 7 GCSEs: Maths, English, Core science (Unit 1) or French or History, Additional Science (Unit 2), Geography or Art, Physics, Chemistry, Biology


 

Matura brytyjska A-Level to program przeznaczony dla najzdolniejszych uczniów w wieku +16 lat, A-Level zdany na wysokim poziomie umożliwia przyjęcie na studia na najsłynniejszych brytyjskich uczelniach, takich jak: Oxford University, University of Cambridge, London School of Economics, Imperial College London i wiele innych.
Matura Brytyjska jest to program przeznaczony przede wszystkim dla osób, które mają konkretne zainteresowania i predyspozycje, oraz chcą je rozwijać poprzez studia w wybranej dziedzinie. Czyli już na etapie wstępnej aplikacji do szkoły uczeń powinien umieć wskazać preferowany kierunek przyszłych studiów, ponieważ warunkuje to wybór przedmiotów, na których się skoncentruje

 • Dla uczniów planujących kierunki medyczne: Medicine, Dentistry, Veterinary Science, szkoła organizuje na pierwszym roku A-level wizyty na uczelniach medycznych oraz zachęca do podjęcia praktyki. Uczniowie mają możliwość uczestniczenia w seminariach dotyczących etyki w pracy lekarza i ćwiczenia rozmów kwalifikacyjnych. College oferuje także zajęcia BMAT i UKCAT.

 


DLD College University Foundation to program roczny, nastawiony na przygotowanie obcokrajowców do aplikacji na brytyjskie uczelnie wyższe. Uczniowie mają do wyboru następujące ścieżki naukowe:
Music Pathway – we współpracy z Trinity Laban Conservatoire of Music and Dance
zajęcia w klasach do 12 uczniów, dostęp do infrastruktury konserwarorium, pakiet wsparcia indywidualnego, możliwośc ćwiczenia w miejscach oraz na instrumentach podobnych do tych na egzaminach wstępnych na Oxbridge, możliwość uczestniczenia w światowych premierach kulturalnych.
Business Pathway – akredytowany przez NFCS – umożliwia bezpośredni akcess na Business & Management Degree Programme na University of Buckingham. Program składa się z 3 grup przedmiotów: Core Skils (Math 10%, ICT 8,75%, Research &Presentation Skills 6,25%), Business Studies (StartUp 12,5%, Management 12,5%, Law 12,5%), Economics (Microeconomics 12,5%, Macroeconomics 12,5%, GlobalEconomy 12,5%).

Dodatkowo wszyscy uczestnicy programu ze znajomością angielskiego poniżej poziomu IELTS 6.5 uczęszczają na język angielski EFL. Uwaga: należy sprawdzić, czy zajęcia te będą w ramach standardowej opłaty za program.
Podstawowe informacje:
Min wiek: 17 lat
Edukacja: Skończona 2 klasa liceum lub dyplom ukończenia szkoły średniej, ukończone 12 lat edukacji, Uwaga warunkowe akceptacje uczniów z lukami edukacyjnymi- o szczegóły pytaj doradców JPEdukacja.
Poziom j. angielskiego: IELTS 4.5 i podniesienie poziomu w trakcie pobytu do IELTS 6.5.
Zgłoszenia:
wrzesień – program 10 miesięczny

 


 

BTEC Business lub Digital Media Production  lub Music Production – program znacznie bardziej związany z praktycznym podejściem do nauki zawodu, ale nadal umożliwiający podjęcie później studiów uniwersyteckich. Szczegóły opisane w oddzielnej ulotce.

 

Pliki do pobrania