Zadzwoń
tel. +48 618973903 / +48 531872991
biuro@jpedukacja.pl   zadaj pytanie >>
LinkedIn Facebook

Irlandia -szkoła z internatem – Limeric


#
 

Irlandia -szkoła z internatem – Limeric


Grupa wiekowa:
11-18 lat
Lokalizacja:
Limerick
Dostępne programy:
Matura międzynarodowa IB, matura irlandzka, program rocznej wymiany
Ceny:
od 19 900 EUR / rok akademik lub rodziny goszczące
Zakwaterowanie:
rodzina goszcząca, szkolny kampus
Możliwa długość pobytu:
rok szkolny, 2 lata i więcej
Dostępne terminy rozpoczęcia:
wrzesień 2024
Typ szkoły:
prywatna
 

Jpedukacja

  Zadaj pytanie naszemu doradcy edukacyjnemu:

  Imię i nazwisko (wymagane):

  Adres email (wymagane):

  Telefon (wskazane)*:

  Data urodzenia lub orientacyjny wiek uczestnika:

  Miejscowość zamieszkania:

  Informujemy, że przysługuje Państwu prawo dostępu do swoich danych, możliwość ich poprawiania, ich usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, ich przenoszenia oraz wniesienia sprzeciwu do organu nadzorczego. Zgoda może być w każdym czasie wycofana, co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych dokonanych na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Cofnięcie zgody może nastąpić przez wysłanie e–maila na adres: biuro@jpedukacja.pl spod adresu, którego zgoda dotyczy.

  Opis oferty

  Szkoła z internatem w Irlandii.

  Prestiz Program

  Limerick to urocze miasto w pobliży lotniska Shannon. Szkoła mieści się w spokojnej okolicy. Szkoła z ponad 200-letnią tradycją z dumą oferuje wysoką jakoś nauki irlandzkim i jak i zagranicznym studentom. Łącznie w szkole uczy się około 600 (z czego około 10 % to uczniowie zagraniczni UWAGA szkoła dla zachowania odpowiedniego mixu międzynarodowego wprowadza limity przyjęć uczniów z każdego kraju). W akademiku może mieszkać max. 140. Do dyspozycji uczniów duży dobrze wyposażony kampus. Każdy rocznik liczy 88-100 uczniów(klasy od 22 do 25). Klasy są zwykle miej liczne ze względu na olbrzymią ilość przedmiotów do wyboru.                                                         Klasy przygotowujące się do międzynarodowej matury – IB liczą od 4 do 12 uczniów.

   

  Irlandzki system edukacyjny jest typowo europejski i powszechnie ceniony.

  Dzieli się na 3 poziomy: primary, secondary i higher education. Poziom secondary education. obejmuje zwykle 6 lat nauki tzw Junior Cycle (11/12-15 lat), które kończy się egzaminem Junior Certificate i 3 lata Senior Cycle (15-18 lat), które kończy się Leaving Certificate Examination. Uwaga 1 rok Senior Cycle jest nazywany tzw Transition Year i jest opcjonalny, to doskonały moment na wymianę międzynarodową, wdrożenie się w nowe przedmioty i zdobycie doświadczenia. Międzynarodowa matura IB lub Leaving Certificate Programme (irlandzka matura) są dostępne po minimum 2 latach nauki od Junior Certificate.

  • do 13 lat – uczniowie muszą realizować program 7-8 przedmiotów obowiązkowych i 2-3 przedmiotów dodatkowych *
  • 14-15 + lat  ITY (International Transition Year) uczniowie realizują program 4 przedmiotów obowiązkowych i 2 przedmiotów dodatkowych *
  • 16-17 lat  program IB lub dwu letni program mający na celu otrzymanie The Leaving Cert (matura irlandzka) *
   *szczegółowa lista oferowanych przedmiotów dostępna u doradców JPEdukacja

  Absolwentami szkoły są: złoty medalista olimpijski (Daniel Ketchum), były minister edukacji (Jan O’Sullivan) i były szef medycyny operacyjnej NASA (dr Percival McCormack).

   

  Zakwaterowanie

  Uczniowie mieszkają w w nowoczesnych akademikach w pokojach wieloosobowych. (zwykle 6 osobowe). Na miejscu jest pielęgniarka szkolna. Dyrektor i członkowie personelu mieszkają na terenie kampusu wraz z rodzinami. Istnieje prawdziwe poczucie przynależności, rodzinna atmosfera i akceptacja indywidualizmu.

  Istnieje możliwość wyboru jednej z trzech opcji zakwaterowania:

  • Zakwaterowanie w szkolnym akademiku 7 dni w tygodniu. Szkoła będzie zamknięta w październikowej przerwie międzysemestralnej, podczas Świąt Bożego Narodzenia, lutowej przerwie międzysemestralnej i świąt wielkanocnych. Każdy uczeń musi mieć swojego opiekuna/ Guardiana na miejscu – – dodatkowy koszy około 3000 – 4000 EUR / rok
  • Zakwaterowanie w szkolnym akademiku od poniedziałku do piątku, a u rodziny goszczącej w weekendy i przerwy świąteczne, międzytrymestralne – indywidualne wycena zakwaterowania u rodzin goszczących i opiekuna /Guardian – dodatkowy koszy około 3000 – 4000 EUR / rok
  • Zakwaterowanie poza szkołą u rodziny goszczącej 7 dni w tygodniu z możliwością dokupienia szkolnego lunchu 890 EUR/rok szkolny – indywidualne wycena zakwaterowania u rodzin goszczących i opiekuna /Guardian.

   

  Sporty , kluby i czas wolny

  Na ternie szkoły działa mnóstwo klubów sportowych m.in Boys’ Hockey, Girls’ Hockey, Boys’ Rugby, Girls’ Rugby, Boys’ Soccer, Girls’ Soccer, Girls’ Basketball, Mixed Badminton, Mixed Table Tennis, Conditioning / Gym Training.

  Uczniowie mogą zapisać się do licznych klubów na zajęcia zgodnie ze swoimi zainteresowaniami m.in rękodzieło, kuchnia, filozofia, debaty, ogrodnictwo, komputery, chór, szycie, metaloplastyka i wiele więcej!

  W czasie weekendów, dla uczniów, którzy pozostają w szkole organizowane są organizowane wycieczki, wspólne wyjścia na zakupy, do kina i wiele możliwości spędzenia czasu wolnego.