Zadzwoń
tel. +48 618973903 / +48 531872991
biuro@jpedukacja.pl   zadaj pytanie >>
LinkedIn Facebook

Holandia – szkoły publiczne


#
 

Holandia – szkoły publiczne


Grupa wiekowa:
14-18 lat
Lokalizacja:
cały kraj
Dostępne programy:
Wymiana uczniowska na rok, semestr- bez możliwości zdawania matury
Ceny:
10300 EUR/rok lub 8850 EUR/ semestr
Zakwaterowanie:
rodzina goszcząca
Możliwa długość pobytu:
1 semestr, rok szkolny
Dostępne terminy rozpoczęcia:
wrzesień 2023, styczeń 2024
Typ szkoły:
państwowa
 

Jpedukacja

  Zadaj pytanie naszemu doradcy edukacyjnemu:

  Imię i nazwisko (wymagane):

  Adres email (wymagane):

  Telefon (wskazane)*:

  Data urodzenia lub orientacyjny wiek uczestnika:

  Miejscowość zamieszkania:

  Informujemy, że przysługuje Państwu prawo dostępu do swoich danych, możliwość ich poprawiania, ich usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, ich przenoszenia oraz wniesienia sprzeciwu do organu nadzorczego. Zgoda może być w każdym czasie wycofana, co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych dokonanych na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Cofnięcie zgody może nastąpić przez wysłanie e–maila na adres: biuro@jpedukacja.pl spod adresu, którego zgoda dotyczy.

  Opis oferty

  ROK SZKOLNY W HOLANDII

  Classic ProgramWyjazd do szkoły średniej w Holandii, stanowi niezwykłą szansę poznania innej kultury, zwyczajów oraz zapoznania się z innym sposobem postrzegania świata. Holandia oferuje bardzo innowacyjny system edukacji w szkołach średnich i wyższych. Studia na poziomie uniwersyteckim w tym kraju wybiera o rok ponad 100 000 uczniów z zagranicy. To dobry wybór nie tylko ze względu edukację, na atrakcje tego kraju i jego kulturę, ale również ze względu na stosunkowo niskie czesne. Rząd holenderski oferuje                              atrakcyjne kredyty studenckie pożyczki, które są dostępne dla wszystkich studiujących w Holandii.

   

  Holenderski system edukacji jest dość innowacyjny pod względem pedagogicznym: uczniowie od najmłodszych lat uczą się pracy indywidualnej i zachęcani są do tego aby brać pełną odpowiedzialność za swoją edukację i rozwój. Uczniowie mogą ubiegać się o program dwujęzyczny, w którym niektóre zajęcia w szkole prowadzone są w języku angielskim

  Jeśli poszukujesz bezpiecznego, przyjaznego społeczeństwa, z wysokim poziomem edukacji, wyjazd do szkoły średniej w Holandii to to czego szukasz. Wyjedź i przekonaj się sam, czy ten kraj jest dla Ciebie.

  ZAMIESZKAJ U RODZINY GOSZCZĄCEJ I ŻYJ JAK TYPOWY HOLENDERSKI NASTOLATEK

  Rodziny goszczące dzielą się swoimi własnymi tradycjami i zwyczajami. Każdy uczeń z zagranicy będzie miał okazję zapoznania się z wyjątkowym sposobem życia w kraju goszczącym i zrozumienia jego różnorodności. Zarówno uczeń, jak i rodzina goszcząca będą uczyć się od siebie nawzajem i dlatego ta wymiana przyczyni się do lepszego międzynarodowego zrozumienia społeczeństw funkcjonujących we współczesnym świecie.

  BILINGUAL PROGRAM – ANGIELSKI I NIDERLANDZKI

  Jeśli chcesz wziąć udział w programie dwujęzycznym, zostaniesz umieszczony w jednej ze 130 szkół (ponad 650 w całym kraju), które oferują taki program. Połowa zajęć w tym programie będzie prowadzona w języku niderlandzkim, ojczystym języku Holandii, a połowa zajęć w szkole w języku angielskim. Umiejętności językowe są ważnym elementem edukacji dwujęzycznej. Przygotowują do tego, aby porozumiewać się płynnie i funkcjonować w dwóch językach. Należy pamiętać, że program wymiany oparty jest na języku niderlandzkim. Nauka języka niderlandzkiego jest obowiązkowa. Uczniowie programów dwujęzycznych mogą uczestniczyć w projektach międzynarodowych, w których mogą posługiwać się językiem angielskim. W wielu szkołach mogą również uczestniczyć w dodatkowych zajęciach takich jak Europejski Parlament Młodzieży i anglojęzycznych konkursach. Oprócz dodatkowych zajęć z języka angielskiego, przedmioty szkole tj historia i geografia, matematyka, fizyka, biologia, rysunek, muzyka i wychowanie fizyczne prowadzone są w języku angielskim.
  W Holandii obowiązkowe jest zdawanie egzaminów końcowych – matury z języka niderlandzkiego. Oznacza to, że tylko uczniowie umieszczeni w 7, 8, 9 lub 10 klasie kwalifikują się do programu dwujęzycznego. Uczniowie z zagranicy w wieku 17 lub 18 lat, uczestniczący w programie High School Holland, którzy normalnie byliby umieszczani w 11 klasie, nie kwalifikują się do programu dwujęzycznego ze względu na ich wiek.

  DOPASUJ DŁUGOŚĆ POBYTU DO SWOICH PLANÓW

  Oferujemy możliwość wyjazdu na semestr bądź rok szkolny. Ze względu na procedurę aplikacyjną i konieczność przygotowania (również językowego), większość pobytów rozpoczyna się od semestru jesiennego. Jeśli chodzi o letnie wakacje Holandia jest podzielona na trzy strefy. Tydzień wprowadzający organizowany jest w jednym terminie. Oznacza to, że niektórzy uczniowie opuszczą pierwszy tydzień swojej szkoły, inni mogą rozpocząć naukę w swojej szkole średniej zaraz po tygodniu wprowadzającym, a jeszcze inni będą musieli poczekać tydzień zanim będą mogłi zacząć edukację

  JĘZYK NIDERLANDZKI I PIERWSZE DNI POBYTU

  Uczniowie z zagranicy muszą pomyślnie zaliczyć the Dutch Online Preparation Course i przesłać certyfikat nie później niż 4 tygodnie przed przyjazdem. Po przyjeździe lokalny koordynator organizuje tygodniowy camp wprowadzający, który również obejmuje kurs języka niderlandzkiego.
  Podczas tygodnia wprowadzającego poza okazją do zapoznania się z opiekunami i innymi uczniami z wymiany, uczniowie będą brali udział w lekcjach języka niderlandzkiego, w warsztatach międzykulturowych i szkoleniach. Wszystko po to aby jak najlepiej przygotować się do życia w Holandii. Pod koniec tygodnia adaptacyjnego, rodziny goszczące odbierają uczniów z campu.

  OPIEKA I WSPARCIE

  Każdy uczeń w tygodniu wprowadzającym pozna swojego „local coordinator” – opiekuna. Jest on dostępny dla ucznia i może udzielić mu niezbędnego wsparcia 24 godziny na dobę. Koordynator przygotowuje też okresowe raporty z postępów oraz zorganizuje wspólne aktywności. W koszt programu wliczone są min. dwie wycieczki jednodniowe (1 wycieczka jednodniowa na semestr) i min dwie wycieczki opcjonalne

  Opłata za program obejmuje :

  • Opłaty administracyjne
  • Naukę w szkole wg wybranej opcji ( udział w programie dwujęzycznym dopłata 1000 EUR)
  • Zakwaterowanie u rodziny goszczącej z pełnym wyżywieniem
  • Transport z i na lotnisko/ przyjazd i wyjazd
  • Tydzień wprowadzający po przyjeździe, w tym kurs języka holenderskiego, wypożyczenie roweru, warsztaty
  • Dwie jednodniowe wycieczki rocznie
  • Ubezpieczenie medyczne
  • Wsparcie, pomoc i całodobowy telefon alarmowy podczas całego programu
  • Holenderski program językowy online
  Pliki do pobrania