Zadzwoń
tel. +48 618973903 / +48 531872991
biuro@jpedukacja.pl   zadaj pytanie >>
LinkedIn Facebook

Hiszpania – szkoły państwowe i prywatne z wyborem lokalizacji


#
 

Hiszpania – szkoły państwowe i prywatne z wyborem lokalizacji


Grupa wiekowa:
15-18 lat
Lokalizacja:
Hiszpania - wybrane miasto lub region
Dostępne programy:
krótkie pobyty, semestr i rok szkolny, 2-letni „Bachillerato” z maturą.
Ceny:
10300 EUR/ rok, 6900 EUR/ sem, 5950 / trym.
Zakwaterowanie:
rodzina goszcząca
Możliwa długość pobytu:
1-2 trymestry, 1 semestr, rok szkolny, 2 lata i więcej
Dostępne terminy rozpoczęcia:
styczeń 2024, wrzesień 2024
Typ szkoły:
państwowa
 

Jpedukacja

  Zadaj pytanie naszemu doradcy edukacyjnemu:

  Imię i nazwisko (wymagane):

  Adres email (wymagane):

  Telefon (wskazane)*:

  Data urodzenia lub orientacyjny wiek uczestnika:

  Miejscowość zamieszkania:

  Informujemy, że przysługuje Państwu prawo dostępu do swoich danych, możliwość ich poprawiania, ich usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, ich przenoszenia oraz wniesienia sprzeciwu do organu nadzorczego. Zgoda może być w każdym czasie wycofana, co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych dokonanych na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Cofnięcie zgody może nastąpić przez wysłanie e–maila na adres: biuro@jpedukacja.pl spod adresu, którego zgoda dotyczy.

  Opis oferty

  Szkoła średnia w Hiszpanii

  Classic ProgramHiszpania to kolorowy naród, który oferuje wszystko, czego potrzeba do udanego roku za granicą. Bogata kultura, przyjemny klimat, piękna przyroda i wyluzowany styl życia co roku przyciągają tysiące uczniów z zagranicy z całego świata. Od długich plaż wzdłuż wybrzeża po imponujące łańcuchy górskie i średniowieczne miasta, szybko zauważysz, że Hiszpania ma to wszystko. Ponad 400 milionów ludzi na świecie mówi po hiszpańsku. Wyjazd na rok szkolny do Hiszpanii i opanowanie języka otworzy Ci wiele drzwi, zarówno jeśli chodzi o przyszłe możliwości w wyborze studiów jak i zawodowe.

  ZAMIESZKAJ U RODZINY GOSZCZĄCEJ I ŻYJ JAK TYPOWY HISZPAŃSKI NASTOLATEK

  Mieszkając u hiszpańskiej rodziny goszczącej, uzyskasz prawdziwy wgląd w hiszpańską kulturę. Oprócz tego, że jest to najlepszy sposób, aby dowiedzieć się więcej o hiszpańskim życiu codziennym, jest to również najlepszy sposób na poprawę umiejętności posługiwania się językiem hiszpańskim. Zanim się zorientujesz, będziesz mógł dołączyć do intensywnych dyskusji przy rodzinnych kolacjach, a także łatwo poruszać się w społeczeństwie. Będąc częścią hiszpańskiej rodziny, będziesz mógł przeżyć święta takie jak Día de Reyes i El Día de Todos los Santos, które są obchodzone w charakterystyczny sposób w różnych regionach Hiszpanii. Będziesz także mógł skosztować typowych dań kuchni hiszpańskiej, takich jak krokiety, tortilla española i zupa gazpacho. Hiszpania jest uznawana za jedną z najlepszych kuchni świata. Jeśli kochasz dobre i zdrowe jedzenie, ten program jest zdecydowanie dla Ciebie.

  EDUKACJA W SZKOLE ŚREDNIEJ W HISZPANII

  Oczekuje się komunikatywnej znajomości języka Hiszpańskiego – uczeń musi napisać test językowy przed rozpoczęciem procesu aplikowania. Jeśli Twój poziom znajomości języka nie jest odpowiedni zalecamy aplikowania do programu HISZPANIA – SEWILLA – SZKOŁA ŚREDNIA + KURS JĘZYKOWY

  Zajęcia w hiszpańskich szkołach rozpoczynają się zwykle o 8:00 i trwają do 14:45 (z półgodzinną przerwą ok. 11:00). Zazwyczaj za zajęcia dodatkowe w szkołach, należy uiścić dodatkową opłatę, tylko niektóre są bezpłatne. Rok szkolny dzieli się na 3 trymestry, na koniec każdego z nich uczniowie piszą wewnętrzne egzaminy końcowe. Uczniowie przyjeżdżający na ostatnie 2 lata nauki i planujący aplikację na hiszpańskie uniwersytety powinni podejść do egzaminów zewnętrznych Selectividad. Uwaga: program standardowo nie gwarantuje tej możliwości – należy wcześniej poinformować JPEdukacja o chęci aplikowania na 2 lata.

  TWOJA SZKOŁA ŚREDNIA W HISZPANII

  Uczeń zostaje zapisany do lokalnej szkoły państwowej.  Większość przedmiotów w szkole jest obowiązkowa i uczeń nie ma możliwości wyboru, czego będzie się uczył. Przedmioty obowiązkowe są z następujących grup: przedmioty przyrodnicze, przedmioty humanistyczne, w-f, sztuka, hiszpańska literatura, język obcy, matematyka, muzyka i technologia. Decyzja, do której klasy uczęszcza się w Hiszpanii, podejmowana jest po przyjeździe przez lokalne kuratorium i dyrektora szkoły (wcześniej uczeń przyjęty jest po prostu na program). Nauka w Hiszpanii wymaga nie tylko obecności i pracy podczas zajęć lekcyjnych, ale także sporej ilości pracy samodzielnej w domu. Uzyskanie dyplomu ukończenia szkoły jest dla osób z zagranicy trudne i wymaga bardzo wytężonej pracy. Jeżeli więc uczeń planuje i tak po powrocie powtarzać rok w szkole macierzystej w Polsce, warto od razu zadeklarować swój pobyt, jako wymiana kulturalna. Wtedy uczeń może bardziej skupić się na aspektach kulturalno – językowych i wraca z certyfikatem mówiącym o tym, w jakich zajęciach brał udział, ale bez ocen, które będą mogły być uznane w polskiej szkole.
  Jeśli uczeń potrzebuje oficjalnego świadectwa z ocenami na zakończenie programu, to należy zaznaczyć tą informację już w aplikacji, uwaga może wiązać się to z dodatkowymi kosztami około 400 EUR.
  Uwaga na życzenie – uczeń może być zapisany do szkoły prywatnej z państwowym dofinansowaniem lub do całkowicie prywatnej szkoły – ale są to opcje dodatkowo płatne (szczegóły do uzgodnienia na etapie zgłoszenia z konsultantem JPEdukacja)

  DOPASUJ DŁUGOŚĆ POBYTU DO SWOICH PLANÓW

  Oferujemy możliwość wyjazdu na trymestr, semestr bądź rok szkolny. Terminy : rok szkolny: 6.09.2024-26.06.2025; semestr 6.09.2024-25.01.2025, 31.01-26.06.2025 lub trymestr 6.09.2024-14.12.2024, 31.01-30.04.2025,

  Wybierz rejon w którym będzie Twoja szkoła średnia

  Możesz wybrać rejon za dopłatą (ale nie konkretną, szkołę) w którym będziesz mieszkał w Hiszpanii. W procse aplikowania sugerujemy wybór dwóch preferowanych z : region Wschodnia Hiszpania obejmujący Valencję i Murcję -550 EUR, region Południowa Hiszpania obejmujący Andaluzję – 550 EUR, miasta w okolicy Barcelony (Sant Cugat, Cerdanyola, Sabadell,
  Terrassa, Rubi) – 550 EUR, duże miasto: Valencia, Alicante, Sevilla,Zaragoza, Cadiz, Murcia, Huelva – 1500 EUR/rok, 1000
  EUR/semestr, 800 EUR/trymestr, Barcelona – 1900 EUR/ rok, 1300 EUR/semestr, 1000 EUR/trymestr

  PIERWSZE DNI POBYTU

  Uczniowie zapraszani są na kilkudniowy pobyt w Barcelonie, Podczas pobytu wprowadzającego poza okazją do zapoznania się z opiekunami i innymi uczniami z wymiany, uczniowie mają możliwość zwiedzenia Barcelony. Po kilku dniach uczniowie dojadą autobusami lub polecą samolotem do swoich miejsc docelowych. Tam spotkają się ze swoimi rodzinami goszczącymi.

  OPIEKA I WSPARCIE

  Każdy uczeń ma swojego „local coordinator” – opiekuna. Będzie on dostępny dla każdego ucznia i może udzielić mu niezbędnego wsparcia 24 godziny na dobę. Podczas całego pobytu doradca JPEdukacja i lokalna fundacja jest również do dyspozycji ucznia i jego rodziców.

  Opłata za program obejmuje :

  • Naukę w hiszpańskiej szkole średniej, za dopłatą możliwe również szkoły prywatne
  • Zakwaterowanie u rodziny, pokój 1-osobowy
  • Wyżywienie FB (3 posiłki dziennie u rodziny)
  • Pomoc JPEdukacja i lokalnego koordynatora w Hiszpanii i przez cały pobyt
  • Odbiór ze wskazanego lotniska i transfer do rodziny goszczącej
  • Ubezpieczenie medyczne
  • Pobyt wprowadzający w Barcelonie na życzenie
  Pliki do pobrania