Zadzwoń
tel. +48 618973903 / +48 531872991
biuro@jpedukacja.pl   zadaj pytanie >>
LinkedIn Facebook

Anglia – szkoła państwowa -Hampshire


#
 

Anglia – szkoła państwowa -Hampshire


Grupa wiekowa:
15-19 lat
Lokalizacja:
Hampshire, okolice Southampton
Dostępne programy:
roczny lub semestralny program wymiany, matura program 2 letni, krótkie pobyty
Ceny:
od 7000 GBP
Zakwaterowanie:
rodzina goszcząca
Możliwa długość pobytu:
kilka tygodni, 1-2 trymestry, 1 semestr
Dostępne terminy rozpoczęcia:
wrzesień 2023, styczeń 2023
Typ szkoły:
państwowa
 

Jpedukacja

  Zadaj pytanie naszemu doradcy edukacyjnemu:

  Imię i nazwisko (wymagane):

  Adres email (wymagane):

  Telefon (wskazane)*:

  Data urodzenia lub orientacyjny wiek uczestnika:

  Miejscowość zamieszkania:

  Informujemy, że przysługuje Państwu prawo dostępu do swoich danych, możliwość ich poprawiania, ich usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, ich przenoszenia oraz wniesienia sprzeciwu do organu nadzorczego. Zgoda może być w każdym czasie wycofana, co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych dokonanych na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Cofnięcie zgody może nastąpić przez wysłanie e–maila na adres: biuro@jpedukacja.pl spod adresu, którego zgoda dotyczy.

  Opis oferty

  SZKOŁA PAŃSTWOWA W WIELKIEJ BRYTANII DLA UCZNIÓW 16+ LAT.

  Select ProgramSzkoła położona jest na terenie parku narodowego w Hampshire, na południowym wybrzeżu Anglii, około 1,5 godziny drogi z Londynu, 30 minut z Bournemouth lub Southampton.

   

   

  UCZNIOWIE ZAGRANICZNI MAJĄ ZAPEWNIONE ZAKWATEROWANIE U  RODZIN GOSZCZĄCYCH

  Dla uczniów z za granicy szkoła zapewnia zakwaterowanie u rodzin goszczących w pobliskich miejscowościach. Typowa rodzina najczęściej należy do klasy średniej, nie musi składać się z rodowitych Brytyjczyków i nie zawsze musi być pełna. Każda rodzina jest wyjątkowa i każda jest inna. Uczeń decydujący się na program musi mieć świadomość, że po przyjeździe staje się członkiem tej rodziny i poza korzyściami z tego płynącymi będzie miał także obowiązki, jak inni domownicy. Należy liczyć się z tym, że podczas takiego wyjazdu standard zamieszkania może być nieco niższy od tego, do jakiego uczestnik jest przyzwyczajony w swoim domu rodzinnym. Rodziny zlokalizowane są w pobliskich miejscowościach i podzielone na 6 stref. Opłaty za zakwaterowanie są zróżnicowane w zależności od strefy: najdroższa strefa to piesza odległość od szkoły, najtańsza jest strefa 6 – odległość max. 35 min dojazdu transportem publicznym. Koszt biletów wliczony w cenę zakwaterowania.

  EDUKACJA W COLLEGU

  Program Pre-A Level – jeden rok nauki
  Intensywny program mający przygotować ucznia do rozpoczęcia programu A-Level. Polecany dla uczniów zaraz po gimnazjum. W trakcie rocznej nauki uczeń zdobędzie dobrą podstawę wiedzy ogólnej oraz ugruntuje swoją znajomość języka angielskiego. Po pomyślnym zakończeniu tego programu uczniowie uzyskują angielski GCSE, który jest minimalnym wymogiem dla wszystkich szkół średnich w Wielkiej Brytanii. Wymagany poziom znajomości języka angielskiego przed rozpoczęciem programu to 4.5-5.0 IELTS (indywidualnie rozpatrywane przyjęcia z niższym poziomem znajomości języka). Podczas trwania programu uczniowie prócz przedmiotów szkolnych: English, Mathematics, Combined Science, Business & Communication Systems mają możliwość realizowania programu ESOL nauka języka angielskiego dla obcokrajowców (zajęcia te są bezpłatne).

  Program A Level – dwa lata nauki
  Program A-Level (Matura Brytyjska) jest doskonałym wyborem dla uczniów, którzy są po pierwszej klasie liceum lub uzyskali dobry wynik z egzaminu gimnazjalnego i dobrze znają angielski. Po pomyślnym zakończeniu programu uczeń może aplikować na najbardziej prestiżowe uniwersytety w Wielkiej Brytanii i na całym świecie. College oferuje ponad 40 przedmiotów do wyboru z 4 grup: Art and Design, Humanities and Languages, Business, Science and Technology. Uczniowie mają możliwość realizowania programu ESOL (język angielski dla obcokrajowców) bezpłatnie. Osoby zaczynające program powinny znać angielski na poziom IELTS min 5.5

  Study Abroad Programme – minimum 3 i maksimum 5 miesięcy nauki

  Propozycja dla osób, które chciałyby uczyć się w typowym brytyjskim college’u, jednak nie mogą lub nie chcą zdecydować się na pobyt trwający cały rok szkolny. Krótkotrwały pobyt i nauka w brytyjskiej szkole pozwala na znaczną poprawę znajomości języka i jest świetną okazją do zdobycia brytyjskich przyjaciół. Jest to program wymiany kulturowej, który nie pozwala na uzyskanie jakiegokolwiek dyplomu. Uczniowie otrzymują jednak certyfikat poświadczający udział w programie. Uczniowie z zagranicy biorą udział w zajęciach z czterech wybranych przedmiotów i w kursie języka angielskiego, lub pięciu przedmiotów szkolnych bez zajęć językowych (do wyboru w zależności od poziomu znajomości angielskiego). Program przewiduje 20 lekcji w tygodniu. Szkoła oferuje także szereg wycieczek do największych atrakcji turystycznych w Wielkiej Brytanii (część za dodatkową opłatą).

  WYMAGANIA I PROCES APLIKACYJNY:

  Rozmowa kwalifikacyjna z doradcą edukacyjnym JPEdukacja zakończona wynikiem pozytywnym
  Odpowiednia znajomość języka angielskiego (min. 2 lat nauki w szkole) potwierdzona ocenami na świadectwach lub certyfikatach z kursów językowych.
  Pozytywny wynik rozmowy online z przedstawicielem szkoły – rozmowa umawiana indywidualnie przez JPEdukacja
  Dobre oceny w szkole (średnia min. 4,0)
  Nieukończenie szkoły średniej w Polsce
  Wypełnienie aplikacji w języku angielskim

  UWAGA uczniowie aplikujący na programy edukacyjne trwające dłużej niż 6 m-cy muszą wystąpić o wizę studencką. Warunkiem otrzymania Student Visa  jest posiadanie zdanego egzaminu IELTS – więcej informacji o wizach w UK tutaj 

  OPIEKA I WSPARCIE

  JPEdukacja oferuje specjalny program stypendialny dla uczniów w tej szkole. Nasi klienci otrzymują również pomoc w procesie aplikacyjnym, doradztwo w wyborze przedmiotów i wsparcie podczas całego pobytu.  Aby rozpocząć proces aplikacyjny zachęcamy do kontaktów z doradcą i / lub przesłanie wypełnionej pre-aplikacji