Zadzwoń
tel. +48 618973903 / +48 531872991
biuro@jpedukacja.pl   zadaj pytanie >>
LinkedIn Facebook

Anglia – Yorkshire – Ackworth School


#
 

Anglia – Yorkshire – Ackworth School


Grupa wiekowa:
3-19 lat
Lokalizacja:
Yorkshire, okolice Leeds
Dostępne programy:
matura brytyjska A-level, GCSE, rok/trymestr za granicą
Ceny:
29,2 tys GBP/rok
Zakwaterowanie:
szkolny kampus
Możliwa długość pobytu:
1-2 trymestry, rok szkolny, 2 lata i więcej
Dostępne terminy rozpoczęcia:
wrzesień, styczeń
Typ szkoły:
prywatna
 

Jpedukacja

  Zadaj pytanie naszemu doradcy edukacyjnemu:

  Imię i nazwisko (wymagane):

  Adres email (wymagane):

  Telefon (wskazane)*:

  Data urodzenia lub orientacyjny wiek uczestnika:

  Miejscowość zamieszkania:

  Informujemy, że przysługuje Państwu prawo dostępu do swoich danych, możliwość ich poprawiania, ich usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, ich przenoszenia oraz wniesienia sprzeciwu do organu nadzorczego. Zgoda może być w każdym czasie wycofana, co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych dokonanych na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Cofnięcie zgody może nastąpić przez wysłanie e–maila na adres: biuro@jpedukacja.pl spod adresu, którego zgoda dotyczy.

  Opis oferty

  Ackworth School została założona w  1779 roku i jest typową brytyjską tradycyjną szkołą boardingową. Jej rozległy kampus położony jest w Hrabstwie Yorkshire, na południowy wschód od Leeds.

  Na szczególną uwagę zasługuje Football Academy dla uczniów 15+ lat – szkoła posiada profesjonalny piłkarski program treningowy wpisany w plan lekcji, realizowany pod kierownictwem znanego trenera Jamie Fullarton.

  Cechą wyróżniająca tą szkołę są wyznawane wartości chrześcijańskich w doktrynie Quacker, która opiera się na bezpośredniej relacji z Bogiem. W praktyce życia szkoły objawia się to tworzeniem spokojnej, pełnej zaufania i szacunku atmosfery i wprowadzeniem w harmonogram dnia chwili wspólnego milczenia np. przed posiłkiem. Większość uczniów szkoły jest innej wiary niż Quacker, a 10% uczniów pochodzi spoza Wielkiej Brytanii, szkoła nie wymaga zaangażowania religijnego, a jedynie przestrzegania jej wartości.

   

  Szkoła Ackworth jest kooedukacyjna, przyjmuje zarówno chłopców jak i dziewczynki, na każdym etapie edukacji, począwszy od przedszkola a kończąc na szkole średniej i brytyjskiej maturze A-level. Główne wyznaczniki działalności szkoły to:

  • wysoki standard nauczania,
  • bezpieczeństwo i wsparcie dla każdego ucznia,
  • wiara w siłę cichej refleksji i zastanowienia się nad sobą,
  • wspaniałe warunki do uprawiania sportu, rozwijania talentów muzycznych, teatralnych i artystycznych

   

  Udogodnienia na kampusie: hala sportowa, korty do squasha, siłownia, studio do gimnastyki i tańca, boisko całoroczne, korty tenisowe, boiska do piłki nożnej, krykieta i hokeja, 30-metrowa pływalnia

   

  Uczniowie mają w-f wpisany w program zajęć obowiązkowych, a dodatkowo szkoła oferuje wiele dyscyplin w ramach zajęć pozalekcyjnych, m.in.: Soccer, Hockey, Netball, Badminton, Volleyball, Basketball, Rounders, Cricket, Tennis, Swimming, Cross Country.

   

  Bogaty program innych zajęć pozalekcyjnych i klubów dyskusyjnych pozwala aktywnie zagospodarować czas wolny, znajdziemy wśród nich: Indoor Climbing, Kayaking, Natural History Society, Model Railway, Chess, Electronics & Computing, Duke of Edinburgh Award Scheme,, Fencing, Knitting & Sewing, Golf, Basketball, Table Tennis, Tae Kwon Do, European Cinema, Cookery, Gardening.

   

  Pliki do pobrania