Zadzwoń
tel. +48 618973903 / +48 531872991
biuro@jpedukacja.pl   zadaj pytanie >>
LinkedIn Facebook

Niemcy – Monachium – intensywny kurs, kampus w centrum


#
Niemcy – Monachium – intensywny kurs, kampus w centrum
Niemcy – Monachium – intensywny kurs, kampus w centrum

Niemcy – Monachium – intensywny kurs, kampus w centrum


Grupa wiekowa:
15 - 18 lat
Ośrodek czynny:
07.07 – 17.08.2024
Cena od:
1360 EUR/tydz
Zakwaterowanie:
szkolny kampus, rezydencja
Charakterystyka:
Intensywny kurs niemieckiego dla starszej, ambitnej młodzieży
Atrakcje pozalekcyjne:

Jpedukacja

  Zadaj pytanie naszemu doradcy edukacyjnemu:

  Imię i nazwisko (wymagane):

  Adres email (wymagane):

  Telefon (wskazane)*:

  Data urodzenia lub orientacyjny wiek uczestnika:

  Miejscowość zamieszkania:

  Informujemy, że przysługuje Państwu prawo dostępu do swoich danych, możliwość ich poprawiania, ich usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, ich przenoszenia oraz wniesienia sprzeciwu do organu nadzorczego. Zgoda może być w każdym czasie wycofana, co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych dokonanych na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Cofnięcie zgody może nastąpić przez wysłanie e–maila na adres: biuro@jpedukacja.pl spod adresu, którego zgoda dotyczy.

  O szkole i kursie

  • należy do sieci szkół Humboldt Institute, która od 35 lat, jest jednym z wiodących ekspertów w nauczaniu języka niemieckiego w Niemczech.
  • nauka i zakwaterowanie na tym samym terenie
  • intensywna nauka – 30 lekcji tygodniowo,
  • Szkoła zajmuje teren nowoczesnego Hostelu dla Młodzieży Don Bosco w centrum Monachium. Świetne położenie szkoły z fantastyczną infrastrukturą sportową i rekreacyjną (zaraz obok Muzeum Niemieckiego, niedaleko starówki, a jednocześnie w cichej okolicy) sprawia, że jest to idealne miejsce dla osób pragnących uczyć się w wielkim mieście, a równocześnie nie tracić wszelkich wygód i spokoju tradycyjnego internatu.
  •  małe, międzynarodowe grupy – ilość uczniów w klasie nie więcej niż 10 osób, średnio ok. 8-osobowe.
  • wszystkie poziomy językowe (od podstawowego do zaawansowanego)
  • kurs w Monachium – stolica Bawarii, położona w pobliżu Przedgórza Alpejskiego, jest znana na całym świecie nie tylko z „Oktoberfestu”. Świetne muzea, jak choćby trzy „Pinakotheki” (galerie sztuki), Muzeum BMW, czy Muzeum Niemieckie (Deutsches Museum) oraz Bawarskie Studia Filmowe i Park Olimpijski, przyczyniły się do sławy tego pięknego miasta i znacząco poprawiły jego pozycję międzynarodową. Te atrakcje wraz z tętniącym życiem rynkiem „Marienplatz” oraz niezwykle bogata oferta kulturalna sprawiły, że miasto zaczęto określać mianem „czarującej metropolii z sercem”.
  • szkoła językowa w Monachium oferuje także bogactwo wydarzeń kulturalnych, koncertów, centr handlowych, obiektów sportowych, dyskotek itp. Mimo tego, rodzice nie muszą martwić się o bezpieczeństwo swoich dzieci w tym dużym mieście. Po pierwsze: zespół opiekunów i animatorów zapewnia niezawodny 24-godzinny nadzór i opiekę, a po drugie: Monachium zachowało, z czasów kiedy było jednym z wielu małych, bawarskich miasteczek, nie tylko swój urok, ale także spokój i bezpieczeństwo.

   


   

  Kurs językowy 

  • Zajęcia odbywają się w tym samym budynku, gdzie zakwaterowani są kursanci, w nowoczesnych, jasnych klasach.
  • Wiek uczestników: 15 -18 lat
  • Długość kursu: 3 lub 6 tygodni
  • Międzynarodowe grupy, brak cotygodniowej rotacji kursantów – grupa realizuje kompletny program
  • Wszystkie poziomy zaawansowania
  • Liczba osób w grupie: max. 10
  • Liczba lekcji w tygodniu: 30
  • 1 lekcja = 45 minut

   

  Zakwaterowanie

  Zakwaterowanie i nauka realizowane na terenie jednego obiektu – Hostelu Don Bosco

  Z racji swojej lokalizacji z jednej strony w centrum miasta kilka minut pieszo od głównych atrakcji, z drugiej, w niezwykle spokojnej okolicy, jest to idealne miejsce do spędzenia wakacji Pomimo bardzo centralnej lokalizacji pensjonat jest bardzo cichym miejscem. Dbamy o dopasowanie współlokatorów, którzy mają porównywalny poziom języka niemieckiego i są w podobnym wieku, oraz są innej narodowości. W ten sposób uczniowie są zachęcani do ćwiczenia języka niemieckiego poza klasami. Chłopcy i dziewczęta są kwaterowani oddzielnie.

  • Dwu- Trzy- lub czteroosobowe pokoje. Przewaga 2-osobowych.
  • Wszystkie pokoje są skromnie, ale nowocześnie umeblowane. Łazienki są na korytarzach.
  • Zapewnione jest pełne wyżywienie, które obejmuje trzy główne posiłki (śniadanie, obiad i kolację) + przekąska.
   Raz w tygodniu zapewniany jest bezpłatny service prania prywatnej bielizny.
  Podróż i info dodatkowe

  Program zajęć dodatkowych

  • Do codziennych opcji programu odbywającego się popołudniami i wieczorami należą m.in. zajęcia sportowe, różne gry zespołowe, majsterkowanie i sztuka, zwiedzanie muzeów i innych znanych zabytków, udział w różnorodnych wydarzeniach kulturalnych.
  • Możliwości spędzania czasu wolnego na terenie ośrodka. Hostel dla Młodzieży „Don Bosco” został wybudowany uwzględniając wszelkie potrzeby młodzieży. Na jego terenie znajdują się boiska do wszystkich gier zespołowych, bieżnia oraz sala gimnastyczna. Duży kryty basen, siłownia i ścianka wspinaczkowa są faworytami wśród naszych uczniów. Grając w kręgle, ping-ponga, piłkarzyki czy bilarda można spędzać popołudnia i wieczory bawiąc się doskonale. Kursanci mają również dostęp do Internetu.
  • Przykładowe możliwości spędzania wolnego czasu: Basen kryty, Bilard, Bieżnia, Dostęp do Internetu, Galerie i muzea, Grill, Koncerty*, Koszykówka, Kręgielnia, Piłkarzyki, Pokój imprezowy, Sala gimnastyczna, Ścianka wspinaczkowa, Siatkówka, Siłownia, Streetball, Teatr*, Tenis stołowy. * nie wliczone w cenę kursu
   Wycieczki całodniowe poza Monachium odbywają się w soboty i są wliczone w cenę wraz z biletami wstępu.
  • Nad całością programu czuwa doskonale wykwalifikowana kadra, sprawująca 24 godzinna opiekę nad kursantami. Program jest wliczony w cenę kursu. Dodatkowo płatne opcje to np. wyjścia do kina czy teatru.

   

  Podróż / transport z i na lotnisko 

  Szkoła organizuje bezpłatny transfer z dworca Głównego (Munich Main Station), lub za opłatą, z lotniska: Munich Airport, w ustalonych przez szkołę dniach przyjazdu i wyjazdu. Dla transferów w inne dni opłata będzie wyższa. Dla lotu z opieką – opłata dodatkowa do transferu – 35EUR/1 stronę

  Lotnisko Monachium MUC 50 EUR przejazd w jedną stronę
  Mapa