Zadzwoń
tel. +48 618973903 / +48 531872991
biuro@jpedukacja.pl   zadaj pytanie >>
LinkedIn Facebook

Wiedeń – szkoła Actilingua


#
Wiedeń – szkoła Actilingua
Wiedeń – szkoła Actilingua
Wiedeń – szkoła Actilingua
Wiedeń – szkoła Actilingua

Wiedeń – szkoła Actilingua


Lokalizacja:
Dyplomatyczna dzielnica Wiednia, 15 minut od centrum
Dostępne kursy:
kursy niemieckiego najszerszy wybór
Zakwaterowanie:
rodzina goszcząca, rezydencja, hotel, mieszkania studenckie
Charakterystyka:
Najpopularniejsza szkoła niemieckiego w Austrii
Półka cenowa:
niska / średnia / wysoka

Jpedukacja

  Zadaj pytanie naszemu doradcy edukacyjnemu:

  Imię i nazwisko (wymagane):

  Adres email (wymagane):

  Telefon (wskazane)*:

  Data urodzenia lub orientacyjny wiek uczestnika:

  Miejscowość zamieszkania:

  Informujemy, że przysługuje Państwu prawo dostępu do swoich danych, możliwość ich poprawiania, ich usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, ich przenoszenia oraz wniesienia sprzeciwu do organu nadzorczego. Zgoda może być w każdym czasie wycofana, co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych dokonanych na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Cofnięcie zgody może nastąpić przez wysłanie e–maila na adres: biuro@jpedukacja.pl spod adresu, którego zgoda dotyczy.

  Opis szkoły

  • Actilingua to szkoła z wieloletnią tradycją i doświadczeniem, jest członkiem międzynarodowej organizacji IALC (International Association of Language Centers) zrzeszającej szkoły językowe spełniające surowe kryteria jakości oraz członkiem CAMPUS Austria, austriackiego zrzeszenia szkół zapewniających najwyższą jakość nauczania języka;
  • centralne położenie w dyplomatycznej dzielnicy Wiednia naprzeciwko zamku Belweder i w w bezpośrednim sąsiedztwie rozległego parku, w którym można uprawiać sport i przyjemnie spędzać wolny czas,; szkoła oddalona jest o 15 minut środkami komunikacji miejskiej od centrum miasta i znanych atrakcji (np. katedra Św. Szczepana).
  • do dyspozycji uczniów nowoczesny budynek posiadający 6 jasnych, przyjemnie i gustownie urządzonych sal w typowo wiedeńskim stylu, mediateka, centrum komputerowe, WIFI, hol studencki z kawą, napojami i przekąskami.
  • 10-15 dodatkowych sal w drugim, znajdującym się bezpośrednio obok budynku szkolnym Sacré Coeur,
  • szkoła oferuje doskonałe warunki nauki i zakwaterowania w konkurencyjnych cenach;
  • wszyscy lektorzy to rodzimi użytkownicy języka niemieckiego; posiadający odpowiednie kwalifikacje i regularnie biorący udział w dodatkowych szkoleniach;
  • wszystkie poziomy zaawansowanie znajomości języka dla chętnych przygotowanie do egzaminu ÖSD 'Zertifikat Deutsch
  • małe międzynarodowe grupy: maksymalna liczba uczestników w grupie to 12 osób (kursy standardowe) oraz 8 osób (kursy intensywne).
  • kursy specjalne: niemiecki biznesowy, kursy dla lektorów języka niemieckiego oraz kursy przygotowujące do studiów uniwersyteckich, kurs niemieckiego oraz kurs gry na instrumencie muzycznym, kurs niemieckiego i praktyki zawodowe, kurs niemieckiego i sporty zimowe.
  • początek kursu: każdy poniedziałek.

  Szkoła językowa w Wiedniu realizuje zajęcia na najwyższym poziomie, jej kursy niemieckiego za granica spełniają następujące warunki:

  • Wiek uczestników: 16+ lat
  • Międzynarodowe grupy
  • Wszystkie poziomy zaawansowania (kursy dla osób zupełnie początkujących rozpoczynają się w specjalnie wyznaczonych terminach)
   zajęcia lekcyjne od poniedziałku do piątku + zajęcia kulturalno-rozrywkowe 2-3 razy w tygodniu (= 5 godzin lekcyjnych) np.: zwiedzanie Wiednia z przewodnikiem, wykłady i filmy na temat muzyki, sztuki, historii, literatury, architektury oraz krajoznawstwa Austrii
  • Liczba osób w grupie 8 -12
  • 1 lekcja = 45 min
  Zakwaterowanie

  Rezydencja szkolna

  • ActiLingua Residence: 20 nowocześnie wyposażonych apartamentów, w świeżo odnowionym budynku w stylu secesyjnym, położonym w spokojnej okolicy. oddalona jest jedynie o 10-15 minut środkami komunikacji miejskiej od centrum miasta i szkoły.
  • Apartmenty Superior: apartmenty dla niepalących o pow. 30-40 m2 wyposażone w telewizję satelitarną, radio, bezpłatny Internet bezprzewodowy, w pełni wyposażoną kuchnię, łązienkę i toaletę. Apartamenty sprzątane są codziennie od poniedziałku do piątku. W apartamentach znajdują się ręczniki i pościel.
  • Apartmenty Standard : jedno- lub dwuosobowe pokoje dzielone z innymi uczestnikami kursu w apartamentach dla niepalących o pow. 60-75 m2 wyposażonych w telewizję satelitarną, radio oraz bezpłatny Internet bezprzewodowy. Wspólne korzystanie z kompletnie wyposażonej kuchni, łazienki oraz toalety. Dostępność: cały rok.
   Wyżywienie: do Państwa dyspozycji w apartamentach znajduje się kuchnia wyposażona w lodówkę, kuchenkę oraz naczynia. Oferujemy również śniadanie, które serwowane jest w tym samym budynku, lub śniadanie i obiad (obiad w restauracji w pobliżu szkoły).

  Zwykle uczestnicy kursów przyjeżdżają w niedzielę, a odjeżdżają w sobotę. Po uprzednim uzgodnieniu możliwy jest również inny termin przyjazdu i/lub odjazdu.

   

  Zakwaterowanie u rodziny:

  pokój jedno- lub dwuosobowy ze śniadaniem lub ze śniadaniem i obiadem.

   

  Dom studencki (lipiec i sierpień):

  Pokoje 1-osobowe bez łazienek
  Pokoje 2-osobowe z łazienkami
  Wyżywienie: śniadanie lub ze śniadanie i obiadokolacją

  Dostępne kursy

  Kursy niemieckiego dostępne w Wiedniu:

  Kurs standardowy: Nauka niemieckiego + program zajęć kulturalnych, liczba lekcji: 20 + 5

  Kurs intensywny: Nauka niemieckiego kurs standard 20 lekcji + 10 lekcji w minigrupach + program zajęć kulturalnych, liczba lekcji: 20 + 10 + 5

  Kurs super intensywny: Nauka niemieckiego kurs standard 20 lekcji + 10 lekcji zajęć indywidualnych + program zajęć kulturalnych, liczba lekcji: 20 + 10 + 5

  Kurs indywidualny: Indywidualne zajęcia językowe idealnie dopasowane do potrzeb każdego klienta, liczba lekcji 10, 20 lub 30

  Kurs egzaminacyjny: Kurs przygotowawczy do egzaminu ÖSD (Austriacki Dyplom Języka Niemieckiego)
  4 lek. indywidualne lub 8 lek. w grupie. Zajęcia:  marzec, maj, sierpień, wrzesień, listopad

  Niemiecki biznesowy: Nauka niemieckiego kurs standard 20 lekcji + 10 lekcji w minigrupach o tematyce biznes + program zajęć kulturalnych, liczba lekcji 20+10+5. Zajęcia: maj, lipiec, sierpień, wrzesień

  Niemiecki dla nauczycieli: Kurs dokształcający dla nauczycieli niemieckiego, których językiem ojczystym nie jest niemiecki, liczba lekcji 15-20 + 5

  Niemiecki i kursy muzyczne: Kurs niemieckiego oraz zajęcia muzyczne w Wiedeńskim Konserwatorium Muzycznym min 4 tyg., liczba lekcji 20 + 5 + 1

  Niemiecki i praktyka w firmie: Kurs niemieckiego połączony z praktyką w jednej z austriackich firm min długość pobytu 12 tyg., liczba lekcji: 20/30 + 5

  Plan zajęć – kurs 20 lekcji:  9:00 – 12:15 lub 14.15-17.30 – Zajęcia w grupach max 12 osób

  Plan zajęć – kurs 30 lekcji: 9:00 – 12:15 (Zajęcia w grupach max 12 osób) + 12.15 – 14.00 (Zajęcia w grupach max 8 osób)  lub  14.15-17.30 (Zajęcia w grupach max 12 osób) + 17.45 – 19.15 (Zajęcia w minigrupkach max 8 osób)

  Podróż i informacje dodatkowe

  Program zajęć dodatkowych
  Po południu i wieczorem, po zakończonych zajęciach szkoła oferuje różne możliwości spędzania wolnego czasu oraz uprawiania sportu. Każdy kurs obejmuje 5 zajęć pozalekcyjnych tygodniowo, oto przykłady bezpłatnych atrakcji:
  Sport: piłka nożna, koszykówka lub siatkówka plażowa.
  Kultura: quiz z wiedzy o kulturze, kurs walca wiedeńskiego oraz spacery po mieście z przewodnikiem to dodatkowa okazja, aby używać języka niemieckiego w rozmowie z kolegami i nauczycielami, a przy tym świetnie się bawić.

  Program wieczorny: Wiedeń nocą, dyskoteki, grill.

  Wycieczki (dla chętnych dodatkowo płatne): osoby pragnące zwiedzić pozostałe części Austrii mogą wziąć udział w wycieczkach, np. do Salzburga, do naddunajskiej Doliny Wachau, nad Jezioro Nezyderskie (niem. Neusiedlersee) lub na zamek Kreuzenstein.

  Dodatkowa dawka kultury: wiemy, czego potrzebują prawdziwi entuzjaści kultury. Dlatego oferujemy cotygodniowe wycieczki i wyjścia do teatru, opery, muzeum lub na zamek. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem oraz bilety wstępu zawarte są w cenie wycieczki. Musicale i koncerty: w stolicy kultury, jaką jest Wiedeń, wieczór na koncercie lub musicalu to coś oczywistego.

  Podróż / transfer z i na lotnisko

  Dniem przyjazdu do Wiednia jest niedziela, dniem wyjazdu sobota po kursie.

  Indywidualny transfer z / na dworzec kolejowy bądź lotnisko koszt ok. 40 EUR w jedną stronę.

   

  Mapa