Zadzwoń
tel. +48 618973903 / +48 531872991
biuro@jpedukacja.pl   zadaj pytanie >>
LinkedIn Facebook

Nauka angielskiego za granicą – wybór lokalizacji?

Planując naukę angielskiego za granicą najczęściej myślimy o wielkiej Brytanii. Kursy angielskiego w Anglii cieszą się największą popularnością, ale na kursy angielskiego za granicą można wyjechać również do: USA, Kanady, Irlandii, Australii, Nowej Zelandii, a także na Maltę lub Cypr.

Szkoły angielskiego są również w wielu innych państwach nieanglojęzycznych, ale w pierwszej kolejności zawsze warto kierować się do krajów, gdzie język angielski jest powszechnie używany.

 

  • Kursy angielskiego w Australii i Nowej Zelandii warto rozważać, jeśli planujemy wyjazd na dłużej niż 3 miesiące.
  • Kursy angielskiego w USA i Kanadzie zaczynają być opłacalne dla wyjazdów na dłużej niż 3 tygodnie.
  • Kursy angielskiego na Malcie i Cyprze polecamy zwykle miłośnikom słońca i nauki języka w ciepłym wakacyjnym klimacie. Te lokalizacje nawet w szczycie sezonu letniego są tańsze niż podobny kurs w Wielkiej Brytanii. W szkołach maltańskich spotkamy uczniów raczej z krajów Europy, a na Cyprze większość kursantów pochodzi z Rosji i Turcji.
  • Kursy angielskiego w Irlandii i kursy angielskiego w Anglii – wybierane zwykle przez Polaków na krótkie kursy 2-6 tygodniowe. Uwaga w brytyjskich szkołach językowych spotykamy często kursantów z Ameryki Południowej, Azji i Afryki, którzy przyjeżdżają na wielomiesięczną naukę angielskiego za granicą.

zadaj pytanie >>