Zadzwoń
tel. +48 618973903 / +48 531872991
biuro@jpedukacja.pl   zadaj pytanie >>
LinkedIn Facebook

Austira- Wiedeń – letnia szkoła w centrum miasta


#
Austira- Wiedeń – letnia szkoła w centrum miasta
Austira- Wiedeń – letnia szkoła w centrum miasta

Austira- Wiedeń – letnia szkoła w centrum miasta


Grupa wiekowa:
12 - 17 lat
Ośrodek czynny:
30.06 - 3.08. 2024
Cena od:
1257 EUR/ tydz
Zakwaterowanie:
szkolny kampus
Charakterystyka:
Młodzieżowy kampus w centrum Wiednia, nauka i zakwaterowanie w tym samym miejscu, kursy egzaminacyjne ÖSD 'Zertifikat Deutsch für Jugendliche'
Atrakcje pozalekcyjne:

Jpedukacja

  Zadaj pytanie naszemu doradcy edukacyjnemu:

  Imię i nazwisko (wymagane):

  Adres email (wymagane):

  Telefon (wskazane)*:

  Data urodzenia lub orientacyjny wiek uczestnika:

  Miejscowość zamieszkania:

  Informujemy, że przysługuje Państwu prawo dostępu do swoich danych, możliwość ich poprawiania, ich usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, ich przenoszenia oraz wniesienia sprzeciwu do organu nadzorczego. Zgoda może być w każdym czasie wycofana, co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych dokonanych na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Cofnięcie zgody może nastąpić przez wysłanie e–maila na adres: biuro@jpedukacja.pl spod adresu, którego zgoda dotyczy.

  O szkole i kursie

  • Szkoła dla kursantów w wieku 12-17 lat położona jest w samym centrum Wiednia, niedaleko najbardziej znanych zabytków w znakomicie wyposażonej, renomowanej prywatnej szkole, założonej przez Marię Teresę. Jest ona idealnym miejscem do nauki niemieckiego, zapewniającym również w czasie wolnym wiele atrakcji. Na jej terenie znajduje się min. park z boiskami do gry w siatkówkę, piłkę nożną oraz korty, z których można w każdej chwili korzystać.
  • Actilingua to sprawdzona i ciesząca się światowym uznaniem szkoła języka niemieckiego;
  • Jest członkiem międzynarodowej organizacji IALC (International Association of Language Centers) zrzeszającej szkoły językowe spełniające surowe kryteria jakości oraz członkiem CAMPUS Austria, austriackiego zrzeszenia szkół zapewniających najwyższą jakość nauczania języka;
  • Wszyscy lektorzy to rodzimi użytkownicy języka niemieckiego; posiadający odpowiednie kwalifikacje i regularnie biorący udział w dodatkowych szkoleniach;
  • Nowoczesne wyposażenie oraz komunikatywne metody nauczania;
  • Wszystkie poziomy zaawansowanie znajomości języka – pierwszego dnia kursu odbywa się test językowy kwalifikujący do odpowiedniej grupy, dla chętnych przygotowanie do egzaminu ÖSD 'Zertifikat Deutsch für Jugendliche’ (certyfikat języka niemieckiego dla młodzieży)
  • Nauka, zakwaterowanie i program zajęć dodatkowych pod okiem wykwalifikowanej kadry, opiekunowie na wezwanie 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, opuszczanie szkoły letniej bez nadzoru opiekuna dozwolone jest jedynie za pisemną zgodą rodziców.

   


   

  Kurs językowy 

  Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku, w małych grupach składających się max. z 15 osób. Podczas zajęć poznaje się lub poszerza znajomość gramatyki niemieckiej, wzbogaca zasób słownictwa, poprawia wymowę i umiejętność rozumienia ze słuchu. Istotną część kursu stanowią również zajęcia praktyczne, gry językowe i komunikacyjne, jak również zajęcia w grupach.

  • Wiek uczestników: 12-17 lat
  • Międzynarodowe grupy
  • Wszystkie poziomy zaawansowania (kursy dla osób zupełnie początkujących rozpoczynają się 30.06 i 14.07)
  • Liczba osób w grupie max 15 (zwykle 10)
   Liczba lekcji w tygodniu kurs wakacyjny:
   20 godzin lekcyjnych w tygodniu
   30 godzin lekcyjnych w tygodniu
  • 1 lekcja = 45 min
  • Kurs przygotowawczy do egzaminu ÖSD – Zertifikat Deutsch für Jugendliche: 6 lekcji lub 8 lekcji – dodatkowo do kursu wakacyjnego 20 lub 30 lekcji opłata 92 EUR za 6 lekcji lub 122 EUR za 8 lekcji. Opłata za egzamin OSD Zertifikat B1: EUR 170 EUR/ OSD Zertifikat B2: EUR 190 EUR
   Terminy kursów z przygotowaniem do egzaminu i egzaminem: od 8.07 (egzamin 18/19.07) lub od 22.07 (egzamin 1/2.08)
  Zakwaterowanie

  Akademik szkolny 

  W budynku szkolnym oprócz klas, świetlic oraz restauracji znajduje się również wydzielona część mieszkalna. Wszyscy uczestnicy mieszkają w przestronnych oraz przyjemnie i komfortowo urządzonych pokojach 4-6 os (prysznice na korytarzu) bezpośrednio na terenie kampusu. Chłopcy i dziewczęta mieszkają osobno. Za dopłatą dostępne pokoje typu superior- skrzydło z pokojami superior jest niedawno wyremontowane i lepiej wyposażone.
  Superior (pokój 3-4 os z prysznicem) za dopłatą 116 EUR/tydz.

  W miarę możliwości staramy się uwzględniać szczególne życzenia uczestników kursu co do zakwaterowanie – standardem jest zakwaterowanie z uczestnikami kursu mniej więcej w tym samym wieku innej narodowości.

  Wszyscy uczestnicy kursu mają zapewnione pełne wyżywienie (kuchnia austriacka i międzynarodowa) trzy posiłki dziennie:
  śniadanie: obfity bufet śniadaniowy składający się z chleba, pieczywa, wędlin, sera, dżemu, herbaty, kawy i kakao
  obiad: trzydaniowy – przystawka, gorące danie główne oraz deser
  kolacja: prawie zawsze na gorąco z wyjątkiem wieczorów po wycieczkach; od czasu do czasu organizowane są wieczory grilowe;
  Uwaga:
  – na miejscu pobierany zwrotny depozyt w wysokości 40 EUR.
  – należy zabrać własne ręczniki

  Podróż i info dodatkowe

  Program zajęć dodatkowych 

  Po południu i wieczorem, po zakończonych zajęciach szkoła oferuje różne możliwości spędzania wolnego czasu oraz uprawiania sportu. Cena kursu obejmuje różne atrakcje kulturalne i sportowe cztery razy w tygodni
  Sport: różnego rodzaju sporty: piłka nożna, koszykówka lub siatkówka plażowa.
  Kultura: quiz z wiedzy o kulturze, kurs walca wiedeńskiego oraz spacery po mieście z przewodnikiem to dodatkowa okazja, aby używać języka niemieckiego w rozmowie z kolegami i nauczycielami, a przy tym świetnie się bawić.
  Program wieczorny: Wiedeń nocą, dyskoteki, grill.

  Wycieczki (dla chętnych dodatkowo płatne na miejscu)
  Wycieczki: osoby pragnące zwiedzić pozostałe części Austrii mogą wziąć udział w wycieczkach całodniowych, np. do Salzburga, do naddunajskiej Doliny Wachau ok 80 EUR, lub półdniowych nad Jezioro Nezyderskie (niem. Neusiedlersee) lub na zamek Kreuzenstein ok 50 EUR.
  Dodatkowa dawka kultury: wiemy, czego potrzebują prawdziwi entuzjaści kultury. Dlatego oferujemy cotygodniowe wycieczki i wyjścia do teatru, opery, muzeum lub na zamek. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem oraz bilety wstępu zawarte są w cenie wycieczki.
  Kultur Special – program dodatkowego zwiedzania za dopłatą 27 EUR/tydz
  Tenis: osoby chętnie grające w tenisa mogą w grupie i z trenerem korzystać z znajdujących się na terenie szkoły kortów. Rakiety tenisowe proszę wziąć z domu. Koszt dodatkowy 6 lekcji – 73 EUR, 8 lekcji – 95 EUR, 10 lekcji – 121 EUR.
  Uczestnicy w wieku powyżej 15 lat muszą wykupić kartę na przejazdy komunikacją miejską koszt 17.10 EUR/ tydz. Sugerujemy zakup dla każdego ucznia.


   

  Podróż / transport z i na lotnisko

  Dniem przyjazdu do Wiednia jest niedziela, dniem wyjazdu sobota po kursie.
  Indywidualny transfer z / na dworzec kolejowy bądź lotnisko
  Lotnisko lub dworzec

  Lotnisko lub dworzec

  53 EUR przejazd w jedną stronę

  Transport z i na lotnisko przy locie z opieką stewardessy w godz.
  9:00-17:00 126 EUR w jedną stronę
  17:00-9:00 159 EUR w jedną stronę.

  Mapa