Zadzwoń
tel. +48 618973903 / +48 531872991
biuro@jpedukacja.pl   zadaj pytanie >>
LinkedIn Facebook

Anglia – szeroka oferta szkół państwowych


#
 

Anglia – szeroka oferta szkół państwowych


Grupa wiekowa:
14-19 lat
Lokalizacja:
Wielka Brytania
Dostępne programy:
Academic Experience dla 14-15 latków, A Levels, BTEC
Ceny:
cena od 5650 GBP/trymestr, orientacyjna za rok 8950 GBP
Zakwaterowanie:
rodzina goszcząca
Możliwa długość pobytu:
1-2 trymestry, rok szkolny, 2 lata i więcej
Dostępne terminy rozpoczęcia:
wrzesień, styczeń
Typ szkoły:
państwowa
 

Jpedukacja

Zadaj pytanie naszemu doradcy edukacyjnemu:

Imię i nazwisko (wymagane):

Adres email (wymagane):

Telefon (wskazane)*:

Data urodzenia lub orientacyjny wiek uczestnika:

Miejscowość zamieszkania:


Informujemy, że przysługuje Państwu prawo dostępu do swoich danych, możliwość ich poprawiania, ich usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, ich przenoszenia oraz wniesienia sprzeciwu do organu nadzorczego. Zgoda może być w każdym czasie wycofana, co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych dokonanych na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Cofnięcie zgody może nastąpić przez wysłanie e–maila na adres: biuro@jpedukacja.pl spod adresu, którego zgoda dotyczy.

Opis oferty

Programy edukacyjne w Wielkiej Brytanii polecane dla uczniów planujących edukację w Anglii, pozwala na poznanie brytyjskiej kultury i nabranie płynności językowej. Dostępne warianty wyjazdów: Academic Experience dla 14-15 latków, A Levels dla uczniów 16+ lat, BTEC dla uczniów 16+ lat.

Szkoły państwowe zlokalizowane w następujących hrabstwach: Dorset, Greater London, Hampshire, Norfolk, Northamptonshire, Nottinghamshire, Suffolk, Surrey. Uczeń nie wybiera konkretnej szkoły, do której aplikuje, tylko wypełnia ogólną aplikację i na jej podstawie wybierana jest szkoła i rodzina goszcząca, które jak najlepiej spełniają oczekiwania ucznia. Uwaga w większości przypadków uczniowie trafiają do mniejszych miejscowości i szkół, w których łatwiej o integrację z lokalną społecznością. Uczniowie mieszkają u rodzin goszczących w pobliskich miejscowościach.

 

Edukacja. Brytyjskie szkoły państwowe oferują wiele różnorodnych programów. Każdy uczeń może wybrać swoją ścieżkę edukacyjną zależnie od wieku, ocen na świadectwach z Polski, preferowanego sposobu nauki i planów na studia lub dalszą karierę (szczegóły u doradcy JPEdukacja).

 

Program wymiany dla uczniów w wieku 14-15 lat – 1 rok lub 2 lata nauki

Polecany dla uczniów zaraz po gimnazjum lub 8-klasie podstawówki. W trakcie rocznej nauki uczeń zdobędzie dobrą podstawę wiedzy ogólnej oraz ugruntuje swoją znajomość języka angielskiego. Po pomyślnym zakończeniu tego programu uczniowie mogą podejśc do egzaminów i uzyskać angielski GCSE, który jest minimalnym wymogiem do przyjęcia na 2-letni program matury brytyjskiej A-level lub matury międzynarodowej IB. Wymagany poziom znajomości języka angielskiego przed rozpoczęciem programu to 4.5-5.0 IELTS (indywidualnie rozpatrywane przyjęcia z niższym poziomem znajomości języka). Podczas trwania programu uczniowie prócz przedmiotów szkolnych: English, Mathematics, Combined Science, Business & Communication Systems czasami mają możliwość realizowania programu ESOL nauka języka angielskiego dla obcokrajowców (zajęcia te są zwykle dodatkowo płatne).

 

Program A Level – dwa lata nauki

Program A-Level (Matura Brytyjska) jest doskonałym wyborem dla uczniów, którzy ukończyli 16 lat, są po pierwszej klasie liceum i bardzo dobrze znają angielski. Po pomyślnym zakończeniu programu uczeń może aplikować na najbardziej prestiżowe uniwersytety w Wielkiej Brytanii i na całym świecie. Brytyjskie szkoły oferują 3 przedmioty do wyboru z 4 grup: Art and Design, Humanities and Languages, Business, Science and Technology. Osoby zaczynające program powinny znać angielski na poziom IELTS min 5.5 – 6.0. Jest to program wymagający i polecany uczniom, ambitnym i zdecydowanym na określoną ścieżkę edukacyjną.

 

BTEC Courses – dwa lata nauki

Specjalny program dla uczniów, którzy chcieliby zdobyć bardziej praktyczne zawodowe umiejętności, ale nie wykluczają również aplikowania na studia w przyszłości. Po zakończeniu programu uzyskany dyplom BTEC pozwala rozpocząć studia licencjackie lub zakończyć edukację posługując się zdobytym dyplomem jako potwierdzeniem zdobycia kwalifikacji zawodowych. Dokładny wykaz przedmiotów oferowanych na poszczególnych kierunkach dostępny u doradcy JPEdukacja. Osoby zaczynające program powinny znać angielski na poziom IELTS min 5.5.

 

Study Abroad Programme- min 1-2 trymestry nauki max. 7 miesięcy nauki

Propozycja dla osób, które chcą uczyć się w typowym brytyjskim college’u, jednak nie mogą lub nie chcą zdecydować się na pobyt trwający cały rok szkolny. Krótkotrwały pobyt i nauka w brytyjskiej szkole pozwala na znaczną poprawę znajomości języka i jest świetną okazją do zdobycia brytyjskich przyjaciół. Jest to program wymiany kulturowej, który nie pozwala na uzyskanie jakiegokolwiek dyplomu (uczniowie uzyskają certyfikat poświadczający udział w programie). Uczniowie z zagranicy biorą udział w zajęciach z czterech wybranych przedmiotów i czasami kursie języka angielskiego, lub pięciu przedmiotów szkolnych bez zajęć językowych (do wyboru w zależności od poziomu znajomości angielskiego). Program przewiduje 20 lekcji w tygodniu.

Pliki do pobrania