Zadzwoń
tel. +48 618973903 / +48 531872991
biuro@jpedukacja.pl   zadaj pytanie >>
LinkedIn Facebook

USA – Minnesota – Hill Murray


#
 

USA – Minnesota – Hill Murray


Grupa wiekowa:
14-18 lat
Lokalizacja:
St. Paul Maplewood, obszar metropolitalny Minneapolis (Minnesota)
Dostępne programy:
High School Diploma, Technology Academy, Entreprenership Academy
Ceny:
od 17650 USD/rok
Zakwaterowanie:
rodzina goszcząca
Możliwa długość pobytu:
1 semestr, rok szkolny, 2 lata i więcej
Dostępne terminy rozpoczęcia:
wrzesień lub koniec stycznia
Typ szkoły:
prywatna
 

Jpedukacja

Zadaj pytanie naszemu doradcy edukacyjnemu:

Imię i nazwisko (wymagane):

Adres email (wymagane):

Telefon (wskazane)*:

Data urodzenia lub orientacyjny wiek uczestnika:

Miejscowość zamieszkania:


Informujemy, że przysługuje Państwu prawo dostępu do swoich danych, możliwość ich poprawiania, ich usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, ich przenoszenia oraz wniesienia sprzeciwu do organu nadzorczego. Zgoda może być w każdym czasie wycofana, co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych dokonanych na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Cofnięcie zgody może nastąpić przez wysłanie e–maila na adres: biuro@jpedukacja.pl spod adresu, którego zgoda dotyczy.

Opis oferty

  • USA – Szkoła Prywatna Katolicka – Hill Murray
  • Wysoki poziom nauczania
  • Zlokalizowana jest w St. Paul Maplewood (Minnesota).
  • Posiada akredytację jako college preparatory school kształcąca w klasach 6-12 około 800 uczniów głównie z USA, ale od kilku lat także obcokrajowcy.
  • Zajęcia odbywają się w małych grupach, co umożliwia indywidualne podejście do każdego ucznia i wysokie osiągnięcia naukowe.
  • Szkoła oferuje szeroki wybór przedmiotów,ale dodatkowo od 2018 roku uruchomiła wsparcie językowe z angielskiego dla obcokrajowców, aby jak najszybciej osiągnęli swobodę funkcjonowania w anglojęzycznym środowisku.
  • Dostępne języki obce francuski i hiszpański

 

Hill Murray oferuje AP courses (Advanced Placement) dla uczniów ambitnych, kształcących się na wyższym poziomie, pozwalają one zdobyć cenne credits potrzebne do aplikacji na college i uniwersytety: Dostępne w tym roku AP: American Literature and Composition, British Literature and Composition, Calculus AB i BC, U.S. History, Statistics, Music Theory, Political Science, Economics.

 

Szkoła posiada umowę partnerską z University of Minnesota , Century College i St. Mary’s University, na której podstawie uznają one zaliczenie przedmiotów w szkole Hill Murray jako swoich, dotyczy to następujących przedmiotów CIS: U.S History, Anathomy and Physiology, Physics, Calculus, Political Science.

 

Wysoki poziom i różnorodność zajęć artystycznych: Theater, Stagecraft, Elements of Acting, Concert Choir, Choral Music, Symphonic Band, Dance, Academy for the Performing Art, Jazz Band, String.

 

Wsparcie z języka angielskiego ESL dla obcokrajowców.

 

Sport na wysokim poziomie: biegi przełajowe, amerykański football, piłka nożna, pływanie, tenis, siatkówka, narciarstwo alpejskie, koszykówka, hokej, baseball, lacrosse, golf, softball, taniec, dyscypliny lekkoatletyczne.

 

Ciekawe programy zajęć pozalekcyjnych: robotyka, samorząd uczniowski, kółko dyskusyjne, klub hiszpański, klub francuski, klub czytelniczy, kronika szkolna, wolontariat, kółko matematyczne, magazyn literacki.

 

Możliwość uzyskania U.S. School Diploma (równoważnik polskiej matury) w 1-2 lata pobytu – uczniowie w wieku ok. 16-17 lat, którzy mają ukończone 9-11 klas w Polsce mogą być zakwalifikowani do klasy 11, uczniowie po ukończeniu klasy 11 w USA, mogą być zakwalifikowani od razu do klasy 12-tej.

 

Wysoki poziom akademicki, wyższe wymagania aplikacyjne.

 

Dostępne ścieżki specjalizacyjne: Technology Academy i Entreprenurial Academy – pozwalające na rozwój w dziedzinie programowania i grafiki komputerowej oraz przedsiębiorczości.

 

Doświadczenie obcowania w amerykańskim i międzykulturowym środowisku. W szkole uczą się amerykanie i młodzież z innych krajów, daje to możliwość nawiązania światowych przyjaźni I przygotowania do pracy w globalnym środowisku

 

Duży kampus. Dzięki temu uczniowie korzystają z mocno rozbudowanej bazy sportowej

 

Uczniowie mieszkają u rodzin goszczących. Warto zaznaczyć, że rodziny często przyjmują więcej niż 1 ucznia z wymiany, a więc może się zdarzyć, zakwaterowanie z 3-4 uczniami ze szkoły, ale zawsze zachowywana jest zasada miksu narodowościowego.

 

Pliki do pobrania