Zadzwoń
tel. +48 618973903 / +48 531872991
biuro@jpedukacja.pl   zadaj pytanie >>
LinkedIn Facebook

Anglia – Cambridge – Szkoła państwowa międzynarodowa


#
 

Anglia – Cambridge – Szkoła państwowa międzynarodowa


Grupa wiekowa:
16-19 lat
Lokalizacja:
okolice Cambridge
Dostępne programy:
Matura międzynarodowa IB, brytyjska A-Level, BTEC artystyczny, medialny lub sportowy
Ceny:
nauka bezpłatnie, zakwaterowanie ok. 5700 GBP/rok (uwaga warunki mogą się zmienić po wyjściu z UE)
Zakwaterowanie:
rodzina goszcząca
Możliwa długość pobytu:
rok szkolny, 2 lata i więcej
Dostępne terminy rozpoczęcia:
wrzesień
Typ szkoły:
państwowa
 

Jpedukacja

Zadaj pytanie naszemu doradcy edukacyjnemu:

Imię i nazwisko (wymagane):

Adres email (wymagane):

Telefon (wskazane)*:

Data urodzenia lub orientacyjny wiek uczestnika:

Miejscowość zamieszkania:


Informujemy, że przysługuje Państwu prawo dostępu do swoich danych, możliwość ich poprawiania, ich usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, ich przenoszenia oraz wniesienia sprzeciwu do organu nadzorczego. Zgoda może być w każdym czasie wycofana, co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych dokonanych na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Cofnięcie zgody może nastąpić przez wysłanie e–maila na adres: biuro@jpedukacja.pl spod adresu, którego zgoda dotyczy.

Opis oferty

Wielka Brytania – Cambridge
Szkoła średnia, Programy A-Level,   Matura Międzynarodowa, BTEC Media, BTEC Performing Arts, BTEC Sport.

Szkoła zlokalizowana na przedmieściach Cambridge, oddalona o ok 10 km od centrum Cambridge i posiadająca z nim regularne połączenia autobusowe. College pełni rolę lokalnego ośrodka kultury, na terenie jego kampusu znajduje się centrum sportowe i miejsce innych zajęć edukacyjnych dla mieszkańców. Główną zaletą szkoły jest jej międzynarodowość, uczy się w niej młodzież z ponad 20 krajów świata.

Uczniowie mieszkają u rodzin goszczących w okolicy szkoły lub w pobliskich miejscowościach. Typowa rodzina najczęściej należy do klasy średniej, nie musi składać się z rodowitych Brytyjczyków i nie zawsze musi być pełna.

 


 

Edukacja

Program matury międzynarodowej – 2 lata nauki
Uczeń wybiera 3 przedmioty na wyższym poziomie (High Level) i 3 przedmioty na niższym poziomie (Subsidiary Level), w tym minimum 1 język obcy i matematykę. Szkoła oferuje także przedmioty artystyczne: Art, Drama, Dance, Film, Music, ale nie są one obowiązkowe i można w zamian wybrać inny przedmiot ścisły, humanistyczny lub język obcy. Obowiązkowe jest uczestnictwo w zajęciach dodatkowych charakterystycznych dla programu IB: Theory of Knowledge (krytyczne myślenie, tematy globalne), the Extended Essay (praca badawcza i przygotowanie eseju) oraz CAS (aktywność, kreatywne zaangażowanie, wolontariat) ok 150 godzin.

 


 

Program matury brytyjskiej A-level – 2 lata nauki
Na pierwszym roku uczeń wybiera 4 przedmioty, a w 2 semestrze 1 roku rozpoczyna prace nad tzw Extended Essey, ponadto w trakcie swojego pobytu każdy jest zobowiązany do 150h zaangażowania w dodatkowe zajęcia tzw. creativity, action and service (CAS).

 


 

Szkoła artystyczna – Performance School – 2 lata nauki
Program nastawiony na praktyczne przygotowanie uczniów do kariery aktorskiej, teatralnej, filmowej, tanecznej, muzycznej oraz obsługi. Dostępne przedmioty to: BTEC Performing Arts, Dance IB, Drama A Level, Music IB, Theatre Arts IB.

Szczegółowa lista przedmiotów dostępnych na lata 2019-20 już dostępna u doradców JPEdukacja.

Pliki do pobrania