Zadzwoń
tel. +48 618973903 / +48 531872991
biuro@jpedukacja.pl   zadaj pytanie >>
LinkedIn Facebook

USA – Floryda – Miami program dwujęzyczny angielsko-hiszpański


#
 

USA – Floryda – Miami program dwujęzyczny angielsko-hiszpański


Grupa wiekowa:
14-18 lat
Lokalizacja:
Miami
Dostępne programy:
Wymiana kulturowa, matura amerykańska, matura międzynarodowa
Ceny:
orientacyjne: 26050 USD/rok, 14700 USD/semestr , 12200 USD/trymestr
Zakwaterowanie:
rodzina goszcząca
Możliwa długość pobytu:
1 semestr, rok szkolny
Dostępne terminy rozpoczęcia:
sierpień , styczeń
Typ szkoły:
państwowa
 

Jpedukacja

Zadaj pytanie naszemu doradcy edukacyjnemu:

Imię i nazwisko (wymagane):

Adres email (wymagane):

Telefon (wskazane)*:

Data urodzenia lub orientacyjny wiek uczestnika:

Miejscowość zamieszkania:


Informujemy, że przysługuje Państwu prawo dostępu do swoich danych, możliwość ich poprawiania, ich usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, ich przenoszenia oraz wniesienia sprzeciwu do organu nadzorczego. Zgoda może być w każdym czasie wycofana, co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych dokonanych na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Cofnięcie zgody może nastąpić przez wysłanie e–maila na adres: biuro@jpedukacja.pl spod adresu, którego zgoda dotyczy.

Opis oferty

Program wymiany uczniów w wybranych szkołach publicznych na Florydzie podlega zasadom wyjazdu na wizie studenckiej F1. Uczeń może wyjechać na trymestr, semestr lub rok szkolny, dłuższe pobyty wymagają przeniesienia do szkoły prywatnej. Wypełniając aplikację należy wybrać 3 z 10 oferowanych szkół i do jednej z nich zostanie zapewniony placement. Lista szkół dostępna u doradców JPEdukacja i stanowi załącznik do tej oferty.

Uczniowie mieszkają u rodzin goszczących, które mówią zarówno po angielsku jak i po hiszpańsku, co daje niepowtarzalną okazję jednoczesnej nauki dwóch języków. Typowa rodzina goszcząca należy do amerykańskiej klasy średniej i chce podzielić się swoim życiem i domem z uczniem (czasem dwoma) z innego kraju. Każda rodzina jest wyjątkowa i każda jest inna. Uczeń decydujący się na program musi mieć świadomość, że po przyjeździe staje się członkiem tej rodziny i poza korzyściami z tego płynącymi będzie miał także obowiązki. Należy liczyć się z tym, że podczas takiego wyjazdu standard zamieszkania może być nieco inny od tego, do jakiego uczestnik jest przyzwyczajony w swoim domu rodzinnym.

 

Poza standardowym programem nauczania szkoły zwykle oferują program zajęć pozalekcyjnych (opcje sportowe, muzyczne i inne, np. fotografia, wolontariat). Udział w zajęciach dodatkowych to doskonała okazja do zapoznania się z otoczeniem i zaprzyjaźnienia z amerykańskimi rówieśnikami. Dodatkowo lokalny koordynator programu organizuje atrakcje integrujące uczestników wymiany z różnych krajów (płatne i bezpłatne). Mogą oni brać udział w lokalnych wycieczkach i spotkaniach, jak np. wycieczka łodzią, Kennedy Center, the Everglades, Key West, Orlando, impreza pożegnalna.


Dostępne daty Programu:

Miami: Trymestr szkolny: 16.01-13.04.2019, 11.08-2.11.2019

Miami: Semestr szkolny terminy: 16.01-8.06.2019, 11.08.2019-18.01.2020

Miami: Rok szkolny terminy: 11.08.2019 – 6.06.2020

 


Edukacja

Pierwszego dnia uczeń rejestruje się w szkole, pisze testy z angielskiego i matematyki, później wybiera przedmioty. English, Math, Science, Social Studies – to są grupy przedmiotów obowiązkowych i gwarantowanych, dodatkowo szkoły oferują zwykle tzw. Electives, np. Personal Fitness, Physical Education, Fine Arts, Health, Life Management – czyli przedmioty pozwalające poszerzać wybraną dziedzinę.

Uzyskanie High School Diploma (równoważnik polskiej matury) – uczniowie w wieku ok. 17 lat, którzy mają ukończone 11 klas w Polsce mogą być zakwalifikowani do klasy 12 i mieć możliwość uzyskania HSD. Warunkiem jest posiadanie zdanego certyfikatu z angielskiego TOEFL na poziomie ponad 75 pkt (w tym część z mówienia na min. 20 pkt). W trakcie pobytu muszą oni spełnić dodatkowe warunki: zdobyć 24 credits (z 6 przedmiotów), mieć minimum C z tych przedmiotów, zdać egzamin FCAT (The Florida Comprehensive Assessment Test) i wykonać tzw „service project”-wolontariat.

 


 

Opcje dodatkowe dla uczniów wyjeżdżających do klasy 12 i planujących aplikację na uniwersytety w USA:

  • University Placement Program 1200 USD. Doradztwo w aplikacji na 3 wybrane uniwersytety.
  • TOEFL Exam Preparation – 1600 USD. Specjalny kurs angielskiego (120 lekcji) w terminie 27 sierpnia – 20 listopada 2016 nastawiony na przećwiczenie technik egzaminacyjnych
  • SAT Exam Preparation – 1000 USD. Egzamin wymagany przez wiele uniwersytetów w USA, obejmuje różne zagadnienia w tym matematykę i czytanie ze zrozumieniem, w terminie 28 sierpnia –28 października 2016

 

Pliki do pobrania