Zadzwoń
tel. +48 618973903 / +48 531872991
biuro@jpedukacja.pl   zadaj pytanie >>
LinkedIn Facebook

Hiszpania – Sewilla – Szkoła średnia + kurs językowy


#
 

Hiszpania – Sewilla – Szkoła średnia + kurs językowy


Grupa wiekowa:
15-17 lat
Lokalizacja:
Hiszpania, Andaluzja, Sevilla
Dostępne programy:
Wymiana uczniowska, edukacja językowa i edukacja w prywatnej szkole średniej
Ceny:
4000 EUR /6 tyg
Zakwaterowanie:
rodzina goszcząca
Możliwa długość pobytu:
kilka tygodni, 1-2 trymestry
Dostępne terminy rozpoczęcia:
sierpień
Typ szkoły:
prywatna
 

Jpedukacja

  Zadaj pytanie naszemu doradcy edukacyjnemu:

  Imię i nazwisko (wymagane):

  Adres email (wymagane):

  Telefon (wskazane)*:

  Data urodzenia lub orientacyjny wiek uczestnika:

  Miejscowość zamieszkania:

  Informujemy, że przysługuje Państwu prawo dostępu do swoich danych, możliwość ich poprawiania, ich usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, ich przenoszenia oraz wniesienia sprzeciwu do organu nadzorczego. Zgoda może być w każdym czasie wycofana, co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych dokonanych na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Cofnięcie zgody może nastąpić przez wysłanie e–maila na adres: biuro@jpedukacja.pl spod adresu, którego zgoda dotyczy.

  Opis oferty

  Program składa się z 2 etapów: min 2 tygodniowego kurs hiszpańskiego + min 4 tygodni w prywatnej hiszpańskiej szkole średniej

  Program dedykowany jest młodym ludziom, którzy chcą poznać kulturę Hiszpanii, nauczyć się języka hiszpańskiego i może w przyszłości planują studiować w Sewilli lub na innych hiszpańskojęzycznych uniwersytetach.


  Szkoła językowa

  Program rozpoczyna się w sierpniu kursem językowym w prestiżowej szkole językowej dla obcokrajowców. Kurs hiszpańskiego trwa min 2 tygodnie w zależności od poziomu znajomości języka w momencie przyjazdu / aplikowania

  Szkoła zlokalizowana jest w centrum Sewilli, w jej zabytkowej części. Szkoła mieści się w 4 budynkach, na sąsiadujących uliczkach, posiada własną księgarnię i bibliotekę, sale komputerowe, patio z kafeterią, a na dachu taras z małym basenem. Szkoła jest także ośrodkiem szkoleniowym dla nauczycieli hiszpańskiego i ośrodkiem egzaminacyjnym DELE.

  Kurs hiszpańskiego ma wymiar 20 lekcji tygodniowo, lekcje 50-minutowe, zajęcia w grupach 6-10 osobowych, lekcje w godz. 9.15-13.00.

  Szkoła językowa czuwa cały czas nad postępami ucznia. Podczas edukacji w  szkole średniej, raz w tygodniu uczeń przychodzi do szkoły językowej na spotkanie z tutorem.


  Szkoła średnia

  W drugiej połowie września uczeń zaczyna naukę w szkole średniej. Jeżeli lokalizacja szkoły średniej uniemożliwia łatwe dotarcie od dotychczasowej rodziny goszczącej, możliwa jest zmiana adresu zakwaterowania i rodziny goszczącej. Pobyt w szkole średniej trwa min 4 tygodnie.

  Program ma charakter wymiany kulturowej. Głównym celem jest praktykowani i stała nauka języka, poznanie słownictwa przedmiotowego/akademickiego oraz aspektów kulturalno – językowych. Na zakończenie pobytu uczeń otrzymuje certyfikat z informacją w jakich zajęciach brał udział, ale bez ocen, które mogłyby być uznane w polskiej szkole. Dodatkowo uczeń uzyskuje certyfikat ze szkoły językowej potwierdzający na jakim poziomie znajomości języka hiszpańskiego uczeń jest obecnie

  System szkół publicznych w Hiszpanii, podobnie jak w Polsce dzieli się na trzy etapy:

  szkoła podstawowa (6 – 12 lat)
  gimnazjum (12 – 16 lat)
  szkoła średnia „Bachillerato” (16 – 18 lat).

  Zajęcia w hiszpańskich szkołach rozpoczynają się zwykle o 8:30 i trwają do 14:45 (z półgodzinną przerwą ok. 11:00), ale szczegółowy plan lekcji zostanie ustalony dopiero na miejscu. Zazwyczaj za zajęcia dodatkowe w szkołach, należy uiścić dodatkową opłatę, tylko niektóre są bezpłatne. Większość przedmiotów w szkole średniej jest obowiązkowa i uczeń nie ma dużego prawa wyboru, czego będzie się uczył. Przedmioty obowiązkowe są z następujących grup: przedmioty przyrodnicze, przedmioty humanistyczne, w-f, sztuka, hiszpańska literatura, język obcy, matematyka, muzyka i technologia. Mimo, że uczniowie z wymiany, nie otrzymują ocen, wymaga się od nich nie tylko obecności, ale także zaangażowania na lekcjach i odrabiania zadań domowych.


  Zakwaterowanie

  Zagraniczni uczniowie mogą wskazać swoje preferencje odnośnie warunków zakwaterowania, szkoła zawsze stara się znaleźć odpowiednią rodzinę goszczącą, ale nie dajemy gwarancji, że placement będzie zgodny ze wszystkimi wskazanymi przez ucznia preferencjami. Dlatego ważne, żeby wymieniać tylko te najistotniejsze preferencje i wymagania, np. alergie.

  Dzięki zamieszkaniu u hiszpańskich rodzin goszczących uczniowie mogą poznać zwyczaje i andaluzyjską kuchnię, podszkolić język hiszpański w codziennych sytuacjach i samodzielnie sprawdzić się w życiu z dala od rodzinnego domu. Większość rodzin goszczących zlokalizowana jest w pieszej odległości od szkoły. Uczeń ma pokój 1-osobowy.


  Wymagania:

  • Rozmowa kwalifikacyjna z doradcą edukacyjnym JPEdukacja zakończona wynikiem pozytywnym
  • Odpowiednia znajomość języka hiszpańskiego (min. 2 lat nauki w szkole) potwierdzona ocenami na świadectwach lub certyfikatach z kursów językowych.
  • Uwaga jeśli poziom znajomości hiszpańskiego jest bardzo niski wskazane wydłużenie programu o dodatkowe tygodnie kursu językowego podczas wakacji.
  • Dobre oceny w szkole (średnia min. 4,0)
  • Nieukończenie szkoły średniej w Polsce
  • Wypełnienie aplikacji w języku hiszpańskim

   

  Pliki do pobrania