Zadzwoń
tel. +48 618973903 / +48 531872991
biuro@jpedukacja.pl   zadaj pytanie >>
LinkedIn Facebook

Typowy dzień w brytyjskiej szkole z internatem – Boarding School

Podczas naszych osobistych konsultacji z uczniami, często jesteśmy proszeni o opowiedzenie Państwu o typowym dniu szkolnym w brytyjskich szkołach z internatem. Jest mnóstwo informacji, którymi podzielimy się z Tobą podczas osobistej rozmowy, ale oto podsumowanie, od którego możesz zacząć 😊

Być może najważniejsze jest to, że od chwili, gdy rano otworzysz oczy, aż do wieczornego ich zamknięcia, wszystko dzieje się po angielsku.

Po przebudzeniu się rano – najprawdopodobniej dzielisz pokój z uczniem w Twoim wieku i tej płci – wskakujesz w swój mundurek (świetnie, nie musisz się specjalnie zastanawiać, w co się dzisiaj ubrać!) i schodzisz na dół, aby dołączyć do innych uczniów na wspólne śniadanie zwykle w formie bufetu.

Po śniadaniu udasz się do głównego budynku szkoły (około 1 minuty spacerem) i rozpoczniesz swoje lekcje – zazwyczaj o godz 9 :00. Większość Twoich kolegów z klasy to rodzime dzieci z Anglii, a wszyscy Twoi nauczyciele to rodzimi użytkownicy języka angielskiego. Wszystkie zajęcia prowadzone są w małych grupach, a niektóre przedmioty (np. matematyka) są dodatkowo rozbijane na jeszcze mniejsze „zestawy”, dzięki czemu każdy uczeń traktowany jest indywidualnie. To jedna z wielu zalet szkół brytyjskich: nikt nie może pozostać w tyle, nauczyciele dbają o to, aby każdy uczeń zrozumiał materiał. Jeśli nauczyciel zauważy, że masz trudności ze zrozumieniem czegoś, skontaktuje się z Tobą, aby nadrobić zaległości: może to być po prostu krótka sesja wyjaśniająca po obiedzie lub jeśli zajdzie taka potrzeba, dalsze powtórki materiału podczas zajęć indywidualnych.

Zazwyczaj uczniowie z zagranicy biorą udział również w dodatkowych lekcje języka angielskiego, w zależności od potrzeb: może to być praktyka w pisaniu esejów, czytaniu ze zrozumieniem, słownictwie lub gramatyce.

Czas na lunch trwa około półtorej godziny. To również odbywa się w formie bufetu. Chętni uczniowie mogą wziąć udział w szeregu zajęć w porze lunchu, inni mogą po prostu wybrać się na spacer z przyjaciółmi po pięknym terenie szkoły. Jak wspomniano powyżej, nauczyciel może skontaktować się z Tobą i zasugerować, abyś usiadł w cichym kącie jadalni na 15–20 minut i omówił trudniejsze tematy omawiane na zajęciach.

Lekcje trwają zazwyczaj do około 15:00-15:30, po czym przebieracie się we własne ubrania i dołączacie do jednej z wielu popołudniowych zajęć. Na początku semestru możesz wybrać zajęcia z bardzo długiej listy: szeroki wybór sportów, hobby, sztuki, teatru, tańca, debatowania, fotografii i wiele wiele innych. Nie mogę wymienić wszystkich, każda szkoła ma do wyboru około 30–35 zajęć, które można wybrać w każdym semestrze. . Na pewno znajdziesz zajęcia, które sprawią Ci przyjemność lub będziesz chciał spróbować czegoś zupełnie nowego. Jest tylko jedna rzecz, której nie możesz zrobić: siedzieć w swoim pokoju i grać na telefonie 😊

Po popołudniowych zajęciach około godziny 18:00 serwowana jest kolacja w formie bufetu po której następuje czas na odrabianie zadań domowych, tzw. „prep” . Odbywa się to w Twoim akademiku albo w dużych pomieszczeniach wspólnych, albo w Twojej sypialni przy Twoim biurku. Zawsze, zawsze jest obecny co najmniej jeden nauczyciel, który może ci pomóc jeśli potrzebujesz pomocy np. z napisaniem eseju. Nauczyciele dbają również o to, aby był to spokojny czas i każdy mógł skupić się na odrabianiu zadań domowych.

Od około 8.30 wieczorem jest czas wolny! Możesz odpocząć w świetlicach swojego akademika, zaparzyć herbatę lub kakao i zjeść przekąskę, pograć w gry, obejrzeć film, porozmawiać z rodzicami lub znajomymi z kraju.

A ponieważ spędzasz cały dzień otoczony językiem angielskim, każdego dnia doświadczasz „pełnego zanurzenia w w języku ” i zauważasz intensywną i zdecydowaną poprawę swojego angielskiego – mówienia, czytania i pisania

 

SZKOŁY  BOARDINGOWE W ANGLII – zachęcamy do umówienia bezpłatnych konsultacji z doradcą JPEdukacja 

W ofercie JPEdukacja znajdziecie Państwo bardzo szeroki wybór szkół z internatem w Anglii. JPEdukacja jest oficjalnym przedstawicielem BBSW. Jako oficjalny partner prestiżowych szkół w Anglii nie pobieramy żadnych dodatkowych opłat za pobyt. U nas płacisz tyle, co przy bezpośrednim zgłoszeniu do szkoły, a zyskujesz doradztwo i pomoc w zorganizowaniu podróży.

 

 


zadaj pytanie >>