Zadzwoń
tel. +48 618973903 / +48 531872991
biuro@jpedukacja.pl   zadaj pytanie >>
LinkedIn Facebook

Najczęściej zadawane pytania o szkołę średnią w USA.

JAK ZACZĄĆ?

Skontaktuj się z doradcą edukacyjnym JPEdukacja. Mamy olbrzymie doświadczenie w organizacji wyjazdów młodzieży z Polski do szkół średnich w USA. Od ponad 10 lat, co rok świętujemy sukces. Każdy uczeń, który aplikował do szkół średnich w USA za naszym pośrednictwem zrealizował swoje marzenie o wyjeździe.

JAKI JEST MINIMALNY WYMAGANY POZIOM ZNAJOMOŚCI JĘZKA ANGIELSKIEGO?

Doradca JPEdukacja umówi się z uczniem na oficjalny test językowy ELTIS. Test wykonywany jest zdalnie pod nadzorem JPEdukacja. Wymagana jest komunikatywna znajomość języka angielskiego zarówno w mowie jak i piśmie – poziom B1/B2.

GDZIE BĘDĘ MIESZKAĆ?

Uczniowie mogę mieszkać u rodzin goszczących w całych Stanach Zjednoczonych. Ameryka to ogromny kraj z niesamowitą różnorodnością
Uczniowie aplikujący do programu na wizie J-1 mają ograniczony wybór (tylko dla aplikacji złożonych do 31 stycznia 2023 roku możliwość za dopłatą dokonania wyboru) po tym terminie i bez dodatkowej opłaty nie dokonuje się wyborów. Wierzymy, że każdy obszar Ameryki jest ciekawy i wart odkrycia. Uczniowie uczestniczący w programie wizowym F-1 mogą wybrać szkołę i lokalizację, w której chcą się znaleźć.

KIEDY POZNAM MOJĄ RODZINĘ GOSZCZĄCĄ?

Po złożeniu i zaakceptowaniu Twojej aplikacji rozpoczną się proces poszukiwania rodziny goszczącej i szkoły. Ten proces wymaga trochę cierpliwości – lokalni koordynatorzy ciężko pracują, aby znaleźć wykwalifikowaną rodzinę goszczącą i szkołę. Wszyscy dokładają wszelkich starań aby każdy uczeń trafił na wspaniałą rodzinę goszcząca i aby dane „swojej rodziny” otrzymał jak najszybciej.

W JAKIEJ RODZINIE BĘDĘ MIESZKAĆ?

Rodziny goszczące są bardzo różne, mają różne kształt i rozmiary. Rodziną goszczącą mogą być ludzie żyjący w związku małżeńskim lub nie, mogą mieć dzieci lub nie, mogą pracować lub być na emeryturze, mogą być religijni lub nie. Naszym celem jest jak najlepsze dopasowanie ucznia z jego rodziną goszczącą w oparciu o cechy osobowości i wspólne hobby oraz zainteresowania.

CZY MOGĘ POPROSIĆ O ZMIANĘ RODZINY GOSZCZĄCEJ ?

Po otrzymaniu danych rodziny goszczącej ale przed wyjazdem do USA możliwa jest opcja zmiany. Dołożymy wszelkich starań aby przedstawić uczniowi najlepszą dla niego rodziny i wiele osób pracuje nad tym aby była to rodzina jak najbardziej pasująca do ucznia. Zmiana rodziny goszczącej przed przyjazdem do USA wiąże się z koniecznością dokonania dodatkowych opłat.

Czasem zderza się, że pomimo starań nie zawsze działa zgodnie z planem. W rzadkich przypadkach pozwalamy uczniom przenieść się do nowej rodziny goszczącej, w przypadku niemożliwych do pogodzenia różnic i nierozwiązanych konfliktów między uczniem a rodziną goszczącą. Zawsze bezpieczeństwo uczniów jest naszym priorytetem i bezwzględnie przeniesiemy ucznia do nowej rodziny goszczącej, jeśli bezpieczeństwo uczniów będzie zagrożone.

DO JAKIEJ SZKOŁY BĘDĘ CHODZIŁ ?

Wraz z danymi rodziny goszczącej, uczeń otrzymuje pełne dane szkoły w USA. Nauka jest nierozerwalnie częścią programów. Tylko wybrane szkoły w USA mogą przyjmować uczniów z zagranicy. Zawsze są to sprawdzone szkoły spełniające szereg wymogów.

CZEGO BĘDĘ UCZYŁ SIĘ W SZKOLE W USA?

Uczniowie z mają takie same prawa i obowiązki jak amerykańscy nastolatkowie. Uczeń z zagranicy ma obowiązek chodzić do szkoły i realizować program nauki. Wybóru przedmiotów szkolnych, plan zajęć ustalany się z każdym uczniem indywidualnie po przyjeździe do USA. W procesie aplikowania uczniowie nie dokonują wyborów. Jedynie uczniowie chcący uczyć się w 12 klasie i podczas pobytu w USA uzyskać High School Diploma już w procesie aplikowania muszą dokonać dodatkowych formalności. Gwarancja aplikowania do 12 klasy w programie wizowym F-1

CZY MOGĘ UCZESTNICZYĆ W ZAJĘCIACH DODATKOWCH ?

Oczywiście, że tak. Zachęcamy wszystkich uczniów do nieuczestniczenia w wszelkich możliwych zajęcia pozalekcyjnych w tym zajęcia sportowe, artystyczne, itd. aby wzbogacić swoje doświadczenia podczas pobytu w Ameryce. Tylko przy opcji programu na wizie F1 uczeń może dokładnie wskazać na jakich zajęciach dodatkowych najbardziej mu zależy.

CZY MOGĘ PODRÓŻOWAĆ PODCZAS POBYTU W USA?

Jako uczestnik programu wymiany będziesz mieć możliwość doświadczenia życia w USA jak amerykański nastolatek i będzie to zapewne bardzo ekscytujące. Chociaż możesz mieć możliwość podróżowania z rodziną goszczącą, rodziny goszczące nie muszą zabierać Cię na wycieczki i wakacje. Proszę pamiętać, że głównym celem podczas programu jest chodzenie do szkoły, dobre wyniki w nauce i pełna integracja z rodziną goszczącą. Samodzielne podróżowanie bez rodziny goszczącej, szkoły lub lokalnego koordynatora jest niedozwolone.

CO SIĘ DZIEJE, JEŚLI POTRZEBUJĘ POMOCY W CIĄGU ROKU?

JPEdukacja współpracuje tylko ze sprawdzonymi i doświadczonymi organizacjami w USA. Każdy uczeń ma zapewnione doskonałe podczas pobytu. . Koordynatorzy lokalni i cały personel są przeszkoleni, aby pomóc rozwiązać wszelkie problemy, jakie uczeń uczestniczący w wymianie może napotkać w ciągu roku z rodziną goszczącą, szkołą lub cokolwiek innego, co może się pojawić. Doradca JPEdukacja jest do dyspozycji ucznia podczas całego pobytu za granicą.


zadaj pytanie >>