Zadzwoń
tel. +48 618973903 / +48 531872991
biuro@jpedukacja.pl   zadaj pytanie >>
LinkedIn Facebook

Studia w Anglii i Szkocji po Brexit?

Czy mogę studiować z niższym poziomem znajomości języka angielskiego lub uzyskać stypendium?

 

Studia w Anglii i Szkocji od lat cieszą się wśród studentów z Polski olbrzymią popularnością. Jednak w ostatnim czasie sytuacja się zmieniła. Na zmianę szczególny wpływ miał Brexit, który zniwelował możliwości otrzymywania z UE dofinansowań na edukację.

JPEdukacja wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczniów szkół średnich i studentów, przygotowała wiele programów wspierających możliwości aplikowania na uczelnie wyższe. Częstym problemem przed rozpoczęciem studiów za granicą jest barak odpowiedniej znajomości języka angielskiego. Aplikując na studia, potencjalny student musi wykazać się znajomością języka angielskiego na poziomie nie niższym niż IELTS 4.5, przy czym większość uniwersytetów wymaga poziomu minimum IELTS 5.5. (E)

 

JPEdukacja oferuje wiele kursów językowych, w tym również online, dających możliwość odpowiedniego przygotowania językowego. Kursy przygotowujące do IELTS prowadzone są przez międzynarodowe szkoły, a zajęcia przez doświadczonych nauczycieli, którzy mają wiedzę i praktyczne doświadczenie w przygotowaniu do tego egzaminu. Współpracujemy również ze szkołami, które są jednocześnie oficjalnymi ośrodkami egzaminacyjnymi. Czyli nauka i egzamin „w jednym miejscu”. Trudno sobie wyobrazić lepsze połączenie: profesjonalizm i komfort w przygotowaniu.

A co z uczniami, których poziom znajomości języka jest poniżej wymaganego?

 

Oferujemy możliwość rozpoczęcia studiów z dodatkowym modułem Extended English i Skills (EES). Najczęściej jest to roczna edukacja, równoległa z realizacją przedmiotów akademickich. Wybranie EES ma na celu podniesienie poziomu języka angielskiego i umiejętności akademickich.

 

Oferujemy również Foundation Certificates Maths and Science (MS), z dodatkowymi modułami do przygotowania matematyki i przedmiotów ścisłych. W wielu przypadkach studenci mają swobodę łączenia modułów, które najlepiej pasują do ich umiejętności i celów.

 

JPEdukacja współpracuje z wieloma prestiżowymi uniwersytetami w Anglii, co rok oferujemy naszym klientom atrakcyjne ceny i najwyższej jakości edukację. Przykładowe propozycje poniżej:

Szeroko stosowaną praktyką jest aplikowanie na 1 rok na ww uczelnie w celu polepszenia znajomości języka angielskiego, wdrożenie się w system edukacji na zagranicznej uczelni, a po roku zmiana na np. studia w Szkocji. Celem transferów zwykle jest minimalizowanie kosztów edukacji. Zapewne ucieszy nas wszystkich decyzja szkockiego rządu, który ogłosił uruchomienie nowego programu stypendialnego Saltire*, o wartości 2,25 mln GBP. Program ma pomóc studentom z krajów Unii Europejskiej w studiowaniu na uczelniach wyższych w Szkocji, gdzie wcześniej otrzymywali oni bezpłatne czesne. Stypendia na studia podyplomowe na poziomie magisterskim będą rozpatrywane przez uniwersytety, a kolegia będą rozpatrywać wnioski na studia na poziomie Higher National (HN), Higher National Certificate (HNC) lub Higher National Diploma (HND). Fundusze zostały przyznane instytucjom za pośrednictwem Scottish Funding Council, a studenci zamierzający rozpocząć studia, mogą ubiegać się o wsparcie.Nowy program stypendialny Saltire został zaprojektowany w celu złagodzenia negatywnego wpływu Brexitu na spadającą liczbę studentów w Szkocji, powiedział rząd. Jamie Hepburn, minister szkolnictwa wyższego i dalszego, powiedział: „Studenci z UE wnoszą absolutnie istotny wkład w naszą gospodarkę, środowisko edukacyjne i całe społeczeństwo. „Nasz nowy program stypendialny pomoże wzmocnić i naprawić nasze więzi z UE” i wysyła jasny sygnał, że Szkocja jest otwarta dla europejskich studentów.

 

 

*Szkockie stypendia Saltire to szereg stypendiów oferowanych od wielu lat przez rząd szkocki, we współpracy z uniwersytetami.


zadaj pytanie >>

SPRAWDŹ NASZE OFERTY: