Zadzwoń
tel. +48 618973903 / +48 531872991
biuro@jpedukacja.pl   zadaj pytanie >>
LinkedIn Facebook

Przygotowanie do studiów w Anglii – Foundation?

Studia w Anglii – to proste. Twoim marzeniem są studia w Wielkiej Brytanii. Od czego zacząć, jak przebrnąć przez proces aplikacyjny, a przede wszystkim jak dokonać najlepszego wyboru?

 

Wymagania wstępne na studia uniwersyteckie różnią się znacznie w zależności od uczelni, kierunku i poziomu posiadanej edukacji. Poznanie specyficznych wymagań aplikacyjnych jest niezbędne do znalezienia konkretnych uniwersytetów i kierunków studiów, które pasują do Twoich potrzeb. Olbrzymim wsparciem jest współpraca ze studentami, aby pomóc Ci w ocenie wymagań wstępnych na studia oraz wybrania dla Ciebie odpowiedniej uczelni wyższej. Ważne jest zdobycie wiedzy od studentów pochodzących z różnych krajów tak, aby sprawdzić jakie Uniwersytety są najlepsze dla obcokrajowców. Warto jednak skorzystać z wiedzy i doświadczenia profesjonalnych doradców, którzy dokonają przeglądu Twoich kwalifikacji i powiedzą Ci, czy spełniasz wymagania dotyczące przyjęcia na studia na wybrany uniwersytet i kierunek.

 

W przypadku studentów studiów licencjackich i podyplomowych możemy doradzić Ci na temat najlepszej drogi do wyższego wykształcenia w Wielkiej Brytanii, sprawdzając Twoje wykształcenie. Niektórzy studenci będą musieli wziąć pod uwagę dodatkowy Program Foundation lub kurs angielskiego przygotowujący do egzaminu IELTS.

 

Doradcy JPEdukacja mogą pomóc Ci przygotować się do aplikacji UCAS oraz informując Cię kiedy i jak ubiegać się o przyjęcie na uniwersytet w Wielkiej Brytanii za pośrednictwem UCAS. UCAS jest scentralizowanym systemem dla studentów studiów licencjackich w Wielkiej Brytanii i umożliwia studentowi złożenie wniosku do pięciu uniwersytetów za pośrednictwem jednej wspólnej aplikacji. Kiedy pomożemy Ci zdecydować na jakim kierunku chcesz studiować, pomożemy Ci także znaleźć odpowiednie uniwersytety, do których możesz aplikować biorąc pod uwagę Twoją dotychczasową edukację. Możemy następnie wesprzeć Cię w ubieganiu się o przyjęcie na uniwersytet w Wielkiej Brytanii poprzez scentralizowany system UCAS, w tym prawidłowe i kompletne wypełnienie wniosku. Pomożemy Ci również przygotować doskonały personal statement, aby wyróżnić Twoją aplikację. Po otrzymaniu ofert doradzimy w wyborze najbardziej odpowiadającej Tobie oferty. Aby przygotować się do aplikowanie na najlepsze uczelnie w Wielkiej Brytanii, przyszli studenci powinni zacząć aplikowanie z dużym wyprzedzeniem. Termin UCAS dla większości kierunków i uczelni przypada na 15 stycznia. Studenci ubiegający się o przyjęcie do Oksfordu i Cambridge lub osoby ubiegające się o przyjęcie na kursy medyczne / dentystyczne / weterynaryjne, muszą złożyć wniosek do 15 października. Niektóre kierunki artystyczne mają terminy do końca marca.

 

Jeśli po zgłoszeniu się do UCAS nie otrzymałeś ofert z uniwersytetów, do których się zgłosiłeś lub zmieniłeś zdanie na temat uniwersytetów czy kierunków studiów o które się ubiegałeś, nie jest za późno na zmianę swoich planów. Możemy nawiązać bezpośredni kontakt z alternatywnymi uczelniami, aby znaleźć odpowiedni kierunek studiów dla Ciebie. Możemy pomóc Ci zmienić twoje zgłoszenie za pośrednictwem UCAS Extra, które otwiera się 25 lutego każdego roku i jest dostepne do końca czerwca. Pomożemy Ci przejść przez system jako zarejestrowane centrum UCAS i pomożemy Ci zdobyć miejsce na kursie uniwersyteckim, na który chcesz uczęszczać.

 

UCAS Clearing jest częścią systemu aplikacji uniwersyteckich UCAS w Wielkiej Brytanii. Jest on otwarty dla studentów, którzy nie posiadają oferty, lub którzy nie spełnili warunków wymagań uniwersytetów na które aplikowali. Uniwersytety z miejscami na wybranych kierunkach ogłaszają nabór za pośrednictwem Clearing. UCAS Clearing otwiera się na początku lipca każdego roku. Możesz użyć UCAS Clearing, jeśli chcesz aplikować na uniwersytet po 30 czerwca. Można to również zrobić, jeśli złożyłeś podanie przez UCAS i nie otrzymałeś żadnych ofert lub jeśli otrzymałeś wyniku egzaminu maturalnego i nie spełniłeś warunków swojej oferty UCAS.

 

Istnieje również możliwość aplikowania na studia bezpośrednio na wybrane uniwersytety, nie poprzez proces / system UCAS. Współpracujemy z licznym uniwersytetami bezpośrednio i służymy pomocą przy aplikacjach bezpośrednich.

Wszyscy obcokrajowy ubiegający się o miejsca na uniwersytetach w Wielkiej Brytanii muszą posiadać odpowiednią znajomości języka angielskiego. Większość uniwersytetów wymaga minimalnego wyniku IELTS 5.0, a w wielu przypadkach wymagany poziom to 6.0 lub więcej.

JPEdukacja także oferuje kursy przygotowujące do egzaminu IELTS. Studenci zagraniczni, którzy chcą studiować w Wielkiej Brytanii, ale nie spełniają wymagań brytyjskich uniwersytetów, np nie posiadają dyplomu maturalnego, nie są zadowoleni z wyników jakie osiągnęli na maturze lub ich poziom znajomości języka angielskiego nie jest wystarczający, mogą wybrać również Foundation Programme. Dostępnych jest wiele opcji Foundation Programme o różnych kierunkach i różnych terminach rozpoczęcia: styczeń, kwiecień i wrzesień.

 

Przygotowanie na studia (tzw. Foundation) to program roczny, nastawiony na przygotowanie obcokrajowców do aplikacji na brytyjskie uczelnie wyższe.

Zwykle uczniowie mają do wyboru następujące ścieżki naukowe: Business, Economics & Accounting Pathway, Science & Pharmacy Pathway , Engineering Pathway, Art&Design Pathway. Dodatkowo wszyscy uczestnicy programu muszą zdobyć umiejętności kluczowe, aby to osiągnąć uczęszczają jeszcze na następujące przedmioty: Academic English, Information Technology, Presentation and Research Skills.

WYMAGANIA PROGRAMU:

Wiek uczestnika: minimum 17 lat
Edukacja w kraju: Skończona 2 klasa liceum lub dyplom ukończenia szkoły średniej lub inny ekwiwalentnie.
Poziom j. angielskiego: min. średniozaawansowany i podniesienie poziomu w trakcie pobytu do IELTS 6.5.

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ PROGRAM FOUNDATION?

Doskonale przygotowuje do podjęcia studiów w Wielkiej Brytanii, ale uwaga najlepsze uniwersytety brytyjskie z tzw. top 5 nie akceptują absolwentów tego programu. Szkoły prowadzące program foundation publikują zwykle listę uczelni akceptujących ich absolwentów – należy się z nią zapoznać. Pozwala skoncentrować się na nauce tylko tych przedmiotów, które będą potrzebne na dalszych etapach ścieżki edukacyjnej. Dzięki małej liczbie przedmiotów, łatwiej osiągnąć dobre wyniki. Program daje szanse nadrobienia luk edukacyjnych w 1 rok, a poprzez nostryfikację dyplomu, zaliczenie polskiego poziomu szkoły średniej i aplikację na polskie uczelnie wyższe. To program dedykowany obcokrajowcom, czyli główny nacisk będzie nastawiony na szybką poprawę poziomu znajomości języka angielskiego. Poznasz Wielką Brytanię i jej kulturę, a dzięki międzynarodowej mieszance społeczności uczniowskiej, także inne odległe kraje i ich zwyczaje. Będziesz mieć okazję do nawiązania zagranicznych przyjaźni i znajomości na całe życie. Przez cały swój pobyt będziesz mógł liczyć na wsparcie doradców akademickich, również w aplikacji na wybraną uczelnię.

 

Program dostępny w następujących miastach: Londyn, Cambridge, Birmingham, Bournemouth, Manchester, a także innych na specjalne życzenie.

 

O szczegółowe oferty pytaj doradców JPEdukacja:

Warszawa – Monika Astrabas, tel. 531872992, e-mail: warszawa@jpedukacja.pl
Poznań – Małgorzata Radomska, tel. 531872990, e-mail: poznan@jpedukacja.pl
Poznań – Paulina Pietrzak, tel. 531872991, e-mail: poznan@jpedukacja.pl


zadaj pytanie >>