Zadzwoń
tel. +48 618973903 / +48 531872991
biuro@jpedukacja.pl   zadaj pytanie >>
LinkedIn Facebook

Jakie poziomy zaawansowania mają oferowane kursy językowe dla dorosłych?

Zapisując się na kurs językowy za granicą dla dorosłych musimy zwykle podać orientacyjny poziom znajomości języka. Szkoły nie wymagają od nas dokładnego określenia poziomu skali Common European Framework of Reference, bo i tak później nasz poziom zostanie szczegółowo określony na teście wstępnym przyporządkowującym ucznia do grupy. Tutaj chodzi raczej tylko o wyłapanie skrajnie początkujących A1 uczniów lub bardzo zaawansowanych, bo takich grup w niektórych szkołach i terminach może nie być.

  • Dlatego składając  u doradcy JPEdukacja zapytanie o kurs językowy dla dorosłych za granicą warto zawsze zaznaczyć poziom, szczególnie jeżeli dopiero zaczynamy naukę jakiegoś języka, albo już jesteśmy bardzo zaawansowani na poziomie C1 lub C2. Natomiast wszelkie poziomy pośrednie A2 – B2 dla kursów ogólnych są zwykle realizowane w każdej szkole i w każdym terminie.

 

  • Uwaga są pewne rodzaje kursów specjalistycznych, które wymagają wyższego poziomu znajomości języka na wejściu. Ograniczenia te dotyczą zwykle kursów biznesowych, kursów przygotowawczych do certyfikatów a także kursów akademickich nastawionych na naukę przedmiotów po angielsku. Szkoła zanim potwierdzi nam rezerwację miejsca na takim kursie, prześle nam wcześniej szybki test językowy do wypełnienia.

 

  • Zwracamy również uwagę, że istnieją intensywne kursy angielskiego za granicą dla osób całkowicie początkujących, rozpoczynają się one zwykle tylko raz w miesiącu i realizują program przygotowany na minimum 4 tygodnie nauki języka obcego. Jednak mimo to, zalecamy chociaż krótkie przygotowanie w kraju przed wyjazdem na kurs językowy za granicą dla dorosłych. Zagraniczne szkoły językowe wychodzą na przeciw tym wskazaniom i udostępniają uczniom zapisanym na ich kursy systemy nauki on-line jeszcze przed przyjazdem do szkoły.

 


zadaj pytanie >>