Zadzwoń
tel. +48 618973903 / +48 531872991
biuro@jpedukacja.pl   zadaj pytanie >>
LinkedIn Facebook

Kursy językowe za granicą dla młodzieży – jak wybierać?

Kursy językowe za granicą dla młodzieży. Młodzież w wieku 16 – 19 lat to przeważająca grupa wiekowa kursantów wyjeżdżających w okresie wakacyjnym. Oferta zagranicznych szkół językowych jest bardzo szeroka dla uczniów z tego przedziału wiekowego ale można podzielić ją na trzy główne podgrupy:

 

  • szkoły językowe dla dzieci i młodzieży do 17 roku życia,
  • szkoły językowe dla starszej młodzieży 16-19 lat, 16-20 lat,
  • szkoły językowe dla dorosłych ale przyjmujące niepełnoletnich od 16+ lat.

 

Z reguły wybierając szkołę językową za granicą warto kierować się zasadą, najlepiej jeśli wiek uczestnika przypada na środek wskazanego w ofercie przedziału akceptowalnego przez szkołę wieku kursantów.

 

Niestety niewiele jest szkół typowych dla starszej młodzieży 16-19 lat, 16-20 lat, gdzie 17-18 latek będzie w środku tego przedziału i jesteśmy zmuszeni wybrać kurs językowy za granicą w grupie do 17 roku życia lub w grupie 16+. Czym więc kierować się podejmując tą decyzję, kliknij w tabelę Kursy językowe za granicą dla młodzieży – kryteria:

Powyższa tabela to tylko ogólne wskazówki, pomagające wstępnie ukierunkować kursanta i jego rodzica. Kursy językowe za granicą dla młodzieży występują w wielu wariantach i warto zdać się na profesjonalne i bezpłatne doradztwo JPEdukacja w tym zakresie, bo nawet dwie pozornie identycznie prezentujące się szkoły językowe bardzo często oferują całkowicie różny poziom kształcenia i atmosferę na miejscu.

 

Doradcy JPEdukacja wizytują szkoły regularnie, zbierają informacje zwrotne od swoich kursantów i innych agentów z całego świata, dlatego wiemy o szkołach, atmosferze w nich panującej, narodowościach i grupie wiekowej kursantów znacznie więcej, niż same szkoły publikują na swoich stronach internetowych.


zadaj pytanie >>