Zadzwoń
tel. +48 618973903 / +48 531872991
biuro@jpedukacja.pl   zadaj pytanie >>
LinkedIn Facebook

Gimnazjum za granicą – gdzie wysłać dziecko?

Wyjazd do szkoły za granicą to dobry pomysł również dla dzieci poniżej 16-roku życia, czyli na etapie gimnazjum i 7-8 klasy. Na początek polecamy sprawdzić, czy dziecko dobrze odnajduje się w międzynarodowym otoczeniu. Zanim podejmiemy ostateczną decyzję o wysłaniu ucznia do gimnazjum za granicą, warto zapisać dziecko w wakacje na zagraniczny obóz językowy najlepiej do tego kraju/szkoły, w którym/której planujemy przyszłą edukację. Dzięki temu młody człowiek oswoi się z językiem i oswoi z myślą o wyjeździe na dłużej.

 

W przypadku wyboru szkoły dla dzieci poniżej 16 roku życia, warto zadbać o jak najlepszą opiekę, bezpieczeństwo i możliwość stałego kontaktu rodzica ze szkołą. Polecamy również bliższe lokalizacje, aby umożliwić odwiedziny rodziców i powroty dziecka na przerwy świąteczne i trymestralne.

 

ELITARNE BOARDING SCHOOLS W WIELKIEJ BRYTANII I SZWAJCARII

Takie warunki z pewnością spełniają eksluzywne angielskie boarding schools, które przyjmują dzieci nawet od 10 roku życia. Są to szkoły prywatne, w których czesne za naukę z zakwaterowaniem i pełnym wyżywieniem wynosi +/- 33 tys GBP rocznie.

Wszyscy uczniowie takich szkół są traktowani jako jednostki, każdy otrzymuje wsparcie indywidualne lub w małych grupach, aby potrafił wykorzystać swój pełny potencjał. Doskonale wykształcony i doświadczony personel jeszcze przed rozpoczęciem nauki określa możliwości i indywidualne cele każdego ucznia, przedstawia ścieżkę ich realizacji, monitoruje i informuje rodziców o postępach dziecka. Następnie zachęca i wspiera uczniów w rozpoznawaniu swoich mocnych stron i zwalczaniu wszelkich barier w nauce. Szkoły tego typu zapewniają opiekę 24h na dobę oraz możliwość rozwijania zdolności i pasji ucznia poprzez sport, zajęcia artystyczne i kulturalne oraz liczne wycieczki poznawcze.

 

PRYWATNE SZKOŁY OTWARTE

Dzieci w wieku 14 – 16 lat mogą również wziąć udział w programach GCSE lub Pre-IB, są one realizowane w szkołach przygotowujących do matury brytyjskiej lub międzynarodowej. Nauka w takiej szkole charakteryzuje się dużą liczbą przedmiotów i zwiększoną liczbą zajęć z języka angielskiego dla obcokrajowców. Dzięki temu uczeń szybko nabiera płynności komunikacyjnej i poznaje szeroki wachlarz dziedzin nauki, które pomogą określić jego mocne strony i zainteresowania.

W każdym z trymestrów młodzież uczęszcza na 10-7 przedmiotów, z następujących grup przedmiotowych: matematyka, pozostałe nauki ścisłe, język, nauki humanistyczne, sztuka oraz na spotkania indywidualne z doradcami edukacyjnymi.

 

Takie szkoły zapewniają  indywidualne plany nauczania, zajęcia dostosowane są specjalnie dla ucznia. Cele są ustalone, a osiągnięcia mierzone i monitorowane. Uczeń otrzymuje bezpłatne i nieograniczone nauczanie uzupełniające: jeśli tylko uczeń przykłada się do nauki i ciężko pracuje, otrzyma pełen zestaw zajęć dodatkowych- zupełnie za darmo. Tygodniowa ocena i monitoring pozwalają sprawdzić postępy, powtórzyć wiedzę i lepiej przygotować się do egzaminów. Starannie wyważone metody nauczania, które pasują do preferowanego stylu uczenia się. Zajęcia z umiejętności uczenia się: program wsparcia językowego, zapamiętywania, mapowania myśli, szybkiego czytania i szkolenia mózgu. Dzięki takiej pomocy można o 40% zwiększyć umiejętność szybkiego czytania i pamięci a wskaźnik twórczego myślenia poprawić o 200%. Codzienne spotkania z Personal Tutor, tygodniowe lub miesięczne raporty do rodziców, to ważny element monitoringu postępów. Możliwość zakwaterowania w szkolnym internacie lub u rodziny goszczącej oraz pełne wyżywienie.

 

SZKOŁY  PAŃSTWOWE WIELKIEJ BRYTANII, IRLANDII I NA MALCIE – Z ZAKWATEROWANIEM U RODZIN GOSZCZĄCYCH

W ofercie JPEdukacja znajdziemy również kilka budżetowych propozycji dla uczniów w wieku 13-15 lat. Są to szkoły państwowe z zakwaterowaniem i wyżywieniem u lokalnych rodzin goszczących i z opieką lokalnego koordynatora. Cena takich programów  wynosi +/- 10 tys GBP, lub 15 tys EUR rocznie.

Aby uzyskać więcej informacji o wyjazdach dla młodzieży w wieku 13-15 lat proszę wysłać zapytanie do doradcy edukacyjnego: Formularz zapytania o szkołę średnią.

 


zadaj pytanie >>