Zadzwoń
tel. +48 618973903 / +48 531872991
biuro@jpedukacja.pl   zadaj pytanie >>
LinkedIn Facebook

Podróż. Czy rodzice muszą zawieść dziecko na miejsce?

Nie jest to konieczne. Zdecydowana większość dzieci podróżuje samodzielnie. Dzieci do 12-tego roku życia lecą pod opieką stewardessy. A wszystkie dzieci z lotniska docelowego odbierane są przez przedstawicieli szkół i są pod 24-godzinną opieką szkoły.

JPEdukacja zapewnia swoim klientom kompleksową pomoc w organizacji dojazdu dziecka na miejsce kursu:

  • wykup biletów lotniczych, opieki stewardessy lub zapewnienie polskiego opiekuna na przelot,
  • organizacja odbioru z lotniska i transportu do miejsca zakwaterowania oraz po zakończeniu kursu odwiezienie na lotnisko,
  • doradztwo w zakresie wyboru najkorzystniejszego środka transportu.

Klient może również zorganizować podróż we własnym zakresie, ale w tym przypadku przed zakupem biletu należy skonsultować się z doradcą JPEdukacja, w celu uzyskania informacji o dniach, godzinach i miejscach przylotów/wylotów wytyczonych przez wybraną szkołę, do której dziecko zostało zgłoszone. Szkoły często organizują zniżkowe, grupowe transfery z/na lotnisko, aby z nich skorzystać należy kupić bilet na odpowiedni dzień, lotnisko i godziny przylotu oraz odlotu.

Na podróż klienci potrzebują następujące dokumenty:
– ważny paszport lub dowód osobisty (kraje UE),
– wiza/wizy tranzytowe (jeśli wymagane),
– dokumenty potwierdzające przyjęcie na kurs,
– adres zakwaterowania (rodziny goszczącej, hotelu itd.),
– bilet autokarowy lub lotniczy, uwaga odprawa on-line i karty pokładowe przy liniach low-cost,
– potwierdzenie odbioru z lotniska (jeśli zamówione),
– Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), polisa ubezpieczeniowa (jeśli wykupiona).

Poniżej kilka praktycznych porad:

Samolot jest najczęściej wybieranym środkiem transportu. Ceny biletów lotniczych wahają się w szerokim przedziale cenowym. Obowiązuje podstawowa zasada – im wcześniej klient kupi bilet, tym jest on tańszy. Tańsze niż u tradycyjnych przewoźników bilety Ryanair, EasyJet, WizzAir powodują następujące niedogodności: konieczność samodzielnej odprawy on-line przez Internet, brak darmowych poczęstunków na pokładzie, wylot i przylot na tańsze lotnisko zwykle gorzej skomunikowane z miastem, ograniczenia przestrzeni, czyli mniej miejsca na nogi, rygorystyczne limity bagażowe i wiekowe dla samodzielnych lotów dzieci.

Autokar, dojazd autokarem jest z reguły najkorzystniejszy cenowo, ale z uwagi na trudności w dokładnym określeniu godziny dotarcia do celu, szkoły niechętnie podejmują się organizacji transferu dla kursantów podróżujących tym środkiem lokomocji. Opcję tą polecamy uczestnikom, którzy we własnym zakresie dojadą do miejsca docelowego.

Odbiór z lotniska (tzw. transfer). Na lotnisku, oczekuje na dziecko przedstawiciel szkoły aby dowieźć go taksówką, ewentualnie busem szkolnym do miejsca zakwaterowania. Kursanci, którzy mają zamówiony transfer po odebraniu bagażu i przejściu odprawy paszportowej powinny kierować się do osób oczekujących na nich z tabliczkami z logo szkoły, do której jadą na kurs i czasami swoim nazwiskiem.

W przypadku kursów dla najmłodszych poniżej 15 roku życia, dla większego bezpieczeństwa, duża część szkół narzuca konieczność zamówienia transferów jako integralnej części pakietu wykupionego kursu.


zadaj pytanie >>

SPRAWDŹ NASZE OFERTY: