Zadzwoń
tel. +48 618973903 / +48 531872991
biuro@jpedukacja.pl   zadaj pytanie >>
LinkedIn Facebook

Ogłoszenie dodane do ulubionych


Anglia- Oxford – kampus szkoły St. Clare’s


#
Anglia- Oxford – kampus szkoły St. Clare’s
Anglia- Oxford – kampus szkoły St. Clare’s

Anglia- Oxford – kampus szkoły St. Clare’s


Grupa wiekowa:
15 - 17 lat
Ośrodek czynny:
16.06 – 11.08. 2024
Cena od:
1073 GBP/tydz
Zakwaterowanie:
rodzina goszcząca, rezydencja
Charakterystyka:
Przygotowanie do IB, Kursy Sience, Art, Business - Znana szkoła, słynąca z wysokiej jakości kształcenia, ciekawe kursy tematyczne
Atrakcje pozalekcyjne:

Jpedukacja

  Zadaj pytanie naszemu doradcy edukacyjnemu:

  Imię i nazwisko (wymagane):

  Adres email (wymagane):

  Telefon (wskazane)*:

  Data urodzenia lub orientacyjny wiek uczestnika:

  Miejscowość zamieszkania:

  Informujemy, że przysługuje Państwu prawo dostępu do swoich danych, możliwość ich poprawiania, ich usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, ich przenoszenia oraz wniesienia sprzeciwu do organu nadzorczego. Zgoda może być w każdym czasie wycofana, co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych dokonanych na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Cofnięcie zgody może nastąpić przez wysłanie e–maila na adres: biuro@jpedukacja.pl spod adresu, którego zgoda dotyczy.

  O szkole i kursie

  • Prestiżowa szkoła założona w 1953 roku, celebrująca obecnie swoje 60 lecie.
  • Doświadczony zespół nauczycieli i pełnych entuzjazmu liderów
  • Akredytacja British Council i członkostwo w English UK
  • Motywujący program nauczania połączony z ciekawym programem zajęć dodatkowych
  • Zakwaterowanie z pełnym wyżywieniem w jednym ze szkolnych internatów
  • Międzynarodowe środowisko będące szansą zdobycia wielu ciekawych znajomości
  • Osobne kampusy dla młodzieży w różnym wieku tak, aby każdy czuł się komfortowo
  • Niezapomniane doświadczenie nauki w jednej z najlepszych szkół średnich w Wielkiej Brytanii w pięknym, historycznym Oksfordzie
  • Opieka i wsparcie zapewnione przez 24 h/dobę, szczególnie podczas atrakcji
  • W cenie każdego kursu uczestnik otrzymuje: certyfikat, materiały naukowe
  • Najwyższa jakość nauczania zarówno dla dorosłych jak i dzieci
  • Kursy dla nastolatków odbywają się na kampusie Banbury Road, na terenie którego jest biblioteka, jadalnia, kawiarnia Sugar House, uczniowie mają bezpłatny dostęp do internetu

   


   

  Kursy językowe 

  • 21 lekcji lub 25 lekcji w tygodniu,
  • 1 lekcja = 55 minut
  • maksymalnie 12 osób w grupie
  • uczestnicy w wieku od 15 do 17 lat
  • wszystkie poziomy zaawansowania
  • międzynarodowe grupy
  • zajęcia poranne i popołudniowe

   

  Interactive English (21 lekcji=19,25h)

  Najpopularniejszy kurs dla nastolatków w szkole St. Clare’s. Łączy zajęcia General English z Active Language Projects i wieloma zajęciami popołudniowymi i wycieczkami. Pierwszego dnia kursu każdy uczeń przechodzi test językowy i jest przypisywany do grupy na odpowiednim poziomie. Podczas sesji porannej uczniowie koncentrują się na słuchaniu, mówieniu, czytaniu i pisaniu. Zagłębiają także zagadnienia gramatyczne i poszerzają słownictwo. Podczas sesji przedpołudniowej pracują nad uzyskaniem płynności w posługiwaniu się językiem poprzez realizację Active Language Project (ALP). W każdym tygodniu pobytu młodzież realizuje ALP na inny wybrany przez siebie temat, przygotowuje go podczas zajęć i prezentuje w piątek (przykładowa tematyka do wyboru: Oxford study visits, Youth and culture, Drama workshop, News and media, Popular music and film i inne)

  Intensive and Examination English (25 lekcji=22,9h)
  Kurs dedykowany osobom, które chcą zrobić jak największy postęp w nauce podczas letniego wyjazdu. Koncentruje się na poważnej nauce języka podczas pobytów przynajmniej 3-tygodniowych Zajęcia poranne poruszają zagadnienia o tematyce ogólnej, zajęcia popołudniowe to angielski dla potrzeb akademickich (EAP) lub przygotowanie do egzaminów IELTS / Cambridge (FCE, CAE)
  Na kurs przyjmowane są osoby, które znają język angielski na poziomie Intermediate i wyższym.

  Sience in Oxford – Practical Science : kurs przedmiotowy biologia, chemia, fizyka w praktyce
  Kurs przeznaczony dla uczniów ambitnych, z dużą motywacją i zainteresowaniami dalszą edukacją na kierunkach medycznych i inżynieryjnych.
  Szkoła St. Clare’s uruchomiła w zaszłym roku dodatkowy budynek z nowoczesnymi laboratoriami, w których można przeprowadzać eksperymenty z biologii, chemii i fizyki.
  w trakcie 2 tygodni 50 lekcji przedmiotowych nastawionych na praktykę (22,9 h/tydz)
  Nauczanie odbywa się po angielsku, więc wymagany poziom znajomości języka to upper intermediate B2 lub wyższy

  Arts in Oxford – Visual Arts: kurs przedmiotowy artystyczny
  Kurs przeznaczony dla uczniów chcących rozwijać swoje portfolio i lepiej przygotować się do IB oraz aplikowania na studia artystyczne.
  Szkoła St. Clare’s przygotowała dla uczestników kursu nowe studio sztuki, studio jest od północy, aby zapewnić jak najlepsze światło do pracy. Do dyspozycji nowoczesne wyposażenie. Nowe techniki: możliwość uczenia się i rozwijania szeregu technik artystycznych, w tym: Darkroom i cyfrowe fotografowanie, edytowanie i wyświetlanie, rysunek 2D, malarstwo, grafika, projektowanie , tkaniny 3D, moda i odlewania
  w trakcie 2 tygodni 50 lekcji lekcji, czyli 25 lekcji/tydz w tym min 15 lekcji/tydz zajęć praktycznych
  Nauczanie odbywa się po angielsku, więc wymagany poziom znajomości języka to intermediate B1+ lub wyższe

  Business in Oxford – Perfect for business or economics – kurs biznesowy

  Kurs przeznaczony jest dla osób, które chcą rozwijać swoje umiejętności ukierunkowane na karierę w biznesie na arenie międzynarodowej. Program rozwija kompetencje pracy i współpracy, obejmuje wizyty w firmach oksfordzkich i prezentacje prowadzone przez osoby z doświadczeniem w świecie biznesu
  Uczestnicy kursu Business in Oxford uczą się m.in. prowadzenia rozmów biznesowych, realizują projekty badawcze rynku, nabywają kompetencje i pewność w prowadzeniu prezentacji i wystąpień publicznych, debatują o bieżących sprawach ekonomicznych mających wpływ na gospodarkę na świecie
  w trakcie 2 tygodni 50 lekcji lekcji, czyli 25 lekcji/tydz
  wymagany poziom znajomości języka to intermediate B1 lub wyższe

  IB Summer Introduction (25 lekcji – 22,9 h) – kurs przygotowujący do 2-letniego programu matury międzynarodowej

  Kurs dedykowany jest uczniom, którzy we wrześniu 2019 lub 2020 planują rozpocząć 2-letni program matury międzynarodowej w Polsce lub za granicą lub są obecnie w trakcie programu IB
  Kurs ma na celu rozwinąć zdolności uczniów, wskazać oczekiwane rezultaty, wdrożyć ich w system nauki przedmiotów IB, aby zmaksymalizować ich efektywność nauki i wyniki na egzaminach.
  Zajęcia prowadzone są przez nauczycieli realizujących przedmioty w systemie IB.. Termin kursu: 30.06-20.07 oraz 21.07 – 10.08 (3 tygodnie), koszt kursu: 4125 GBP
  Zajęcia przedmiotowe to 25 lekcji tygodniowo, a w każdym z 3 tygodni będzie położony nacisk na inne przedmioty z takich grup jak: język angielski i literatura, biologia, chemia, fizyka i sztuka, matematyka, historia i geografia. Oprócz zajęć przedmiotowych uczniowie zostaną wprowadzeni w przedmioty The Theory of Knowledge (TOK) and Creativity, Action and Service (CAS), które obowiązkowo zalicz każdy uczestnik programu IB.
  Ponadto w ramach kursu uczniowie biorą udział w wykładach, lokalnych wycieczkach, lekcjach angielskiego i wystąpień publicznych.

  Na każdy tydzień przewidziane jest poznawanie innej grupy przedmiotowej i wybierają odpowiadające im w tym zakresie zajęcia:

  • Tydzień 1: Language and Literature
  • Tydzień 2: Science and Arts
  • Tydzień 3: Mathematics and Humanities
  Zakwaterowanie

  Zakwaterowanie w akademiku 

  Chłopcy i dziewczęta zamieszkują w osobnych budynkach internatu. Większość pokoi jest dwuosobowych, ale możliwe jest także zakwaterowanie w jedno,trzy i czteroosobowym pokoju. W każdym budynku mieszka tzw. warden, odpowiedzialny za bezpieczeństwo i zadowolenie z pobytu uczniów. Do dyspozycji uczniów jest pokój z telewizorem i DVD oraz pralnia (za dodatkową opłatą).

  Wszystkie posiłki (śniadania, lunche i obiadokolacje) podawane są w szkolnej jadalni. Między posiłkami uczniowie mogą zaopatrzyć się w owoce i kanapki w kawiarni Sugar House. Osoby wymagające specjalnej diety proszone są o poinformowanie o tym konsultanta JPEdukacja podczas zgłaszania się na kurs.

  Dostępna także opcja zakwaterowania u rodzin goszczących w pokojach 1-osobowych. Śniadania i obiadokolacje są zapewniane przez rodzinę a lunch w szkolnej stołówce.

   

  Podróż i info dodatkowe

  Program zajęć dodatkowych

  Program zajęć dodatkowych jest ważnym elementem pobytu i nauki języka w St. Clare’s. W każdym tygodniu uczeń ma w cenie jedną wycieczkę całodniową. Jeśli chce uczestniczyć w większej ich liczbie można dokupić na miejscu.

  Poniżej przykładowe zajęcia dodatkowe:
  football
  volleyball
  basketball
  trip to London
  gladiators competition
  superstars competition
  trip to Cambridge
  drama workshop
  river punting
  swimming
  ice-skating
  karaoke
  laser quest
  quiz night
  disco treasure hunt around Oxford
  massive sumo wrestling

   


  Podróż / transport z i na lotnisko 

  Szkoła oferuje transfery ze wszystkich londyńskich lotnisk (ceny poniżej) w godzinach: przylot: 6:00 – 21:00, wylot najwcześniej od 10:00. Pomoc przy odprawie na lotnisku w dniu powrotu za dopłatą 35GBP.

  Ceny transferów obowiązujące w roku 2023 (*do stycznia/lutego 2024 mogą ulec zmianie

  Londyn Heathrow £187 przejazd w jedną stronę
  Londyn Gatwick £242 przejazd w jedną stronę
  Londyn Stansted £264 przejazd w jedną stronę
  Londyn Luton £209 przejazd w jedną stronę

   

  Dla samodzielnych uczniów (i powyżej 16 roku życia) możliwość skorzystania z publicznej komunikacji międzymiastowej i dojazdu z lotniska we własnym zakresie
  The Oxford Bus Company: https://airline.oxfordbus.co.uk/ runs an excellent bus service runs between Oxford and Gatwick and Oxford and Heathrow. Have a look at the most recent timetables and routes: https://airline.oxfordbus.co.uk/
  Bus companies also operate between Oxford and Luton and Oxford and Stansted.

  Mapa