Zadzwoń
tel. +48 618973903 / +48 531872991
biuro@jpedukacja.pl   zadaj pytanie >>
LinkedIn Facebook

Wiedeń 12-17 – szkoła językowa Actilingua


#
Wiedeń 12-17 – szkoła językowa Actilingua
Wiedeń 12-17 – szkoła językowa Actilingua

Wiedeń 12-17 – szkoła językowa Actilingua


Grupa wiekowa:
12 - 17 lat
Ośrodek czynny:
4.07-7.08.2021
Cena od:
951 EUR/tydz, 1650 EUR/2 tyg
Zakwaterowanie:
szkolny kampus
Charakterystyka:
Młodzieżowy kampus w centrum Wiednia
Atrakcje pozalekcyjne:

Jpedukacja

  Zadaj pytanie naszemu doradcy edukacyjnemu:

  Imię i nazwisko (wymagane):

  Adres email (wymagane):

  Telefon (wskazane)*:

  Data urodzenia lub orientacyjny wiek uczestnika:

  Miejscowość zamieszkania:


  Informujemy, że przysługuje Państwu prawo dostępu do swoich danych, możliwość ich poprawiania, ich usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, ich przenoszenia oraz wniesienia sprzeciwu do organu nadzorczego. Zgoda może być w każdym czasie wycofana, co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych dokonanych na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Cofnięcie zgody może nastąpić przez wysłanie e–maila na adres: biuro@jpedukacja.pl spod adresu, którego zgoda dotyczy.

  O szkole i kursie

  • Actilingua to sprawdzona i ciesząca się światowym uznaniem szkoła języka niemieckiego;
  • Jest członkiem międzynarodowej organizacji IALC (International Association of Language Centers) zrzeszającej szkoły językowe spełniające surowe kryteria jakości oraz członkiem CAMPUS Austria, austriackiego zrzeszenia szkół zapewniających najwyższą jakość nauczania języka;
  • Szkoła dla kursantów w wieku 12-17 lat położona jest w samym centrum Wiednia, niedaleko najbardziej znanych zabytków w znakomicie wyposażonej, renomowanej prywatnej szkole, założonej przez Marię Teresę. Jest ona idealnym miejscem do nauki niemieckiego, zapewniającym również w czasie wolnym wiele atrakcji. Na jej terenie znajduje się min. park z boiskami do gry w siatkówkę, piłkę nożną oraz korty, z których można w każdej chwili korzystać.
  • Wszyscy lektorzy to rodzimi użytkownicy języka niemieckiego; posiadający odpowiednie kwalifikacje i regularnie biorący udział w dodatkowych szkoleniach;
  • Nowoczesne wyposażenie oraz komunikatywne metody nauczania;
  • Wszystkie poziomy zaawansowanie znajomości języka – pierwszego dnia kursu odbywa się test językowy kwalifikujący do odpowiedniej grupy, dla chętnych przygotowanie do egzaminu ÖSD 'Zertifikat Deutsch für Jugendliche’ (certyfikat języka niemieckiego dla młodzieży)
  • nauka, zakwaterowanie i program zajęć dodatkowych pod okiem wykwalifikowanej kadry, opiekunowie na wezwanie 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, opuszczanie szkoły letniej bez nadzoru opiekuna dozwolone jest jedynie za pisemną zgodą rodziców.

   


   

  Kurs językowy – obóz językowy niemiecki

  Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku, w małych grupach składających się max. z 15 osób. Podczas zajęć poznaje się lub poszerza znajomość gramatyki niemieckiej, wzbogaca zasób słownictwa, poprawia wymowę i umiejętność rozumienia ze słuchu. Istotną część kursu stanowią również zajęcia praktyczne, gry językowe i komunikacyjne, jak również zajęcia w grupach.

  Wiek uczestników: 12-17 lat

  Międzynarodowe grupy
  Wszystkie poziomy zaawansowania (kursy dla osób zupełnie początkujących rozpoczynają się 30/06 i 14/07)
  Liczba osób w grupie max 15 (zwykle 10)
  Liczba lekcji w tygodniu kurs wakacyjny:
  20 godzin lekcyjnych w tygodniu
  30 godzin lekcyjnych w tygodniu
  Kurs przygotowawczy do egzaminu ÖSD – Zertifikat Deutsch für Jugendliche: 6 godzin przygotowujących do egzaminu ÖSD – dodatkowo do kursu wakacyjnego 20 lub 30 lekcji  za dopłatą 75-100EUR. Podejście do Egzaminu około 126-134 EUR.
  1 lekcja = 45 min

   

  Zakwaterowanie

  Zakwaterowanie na kursie w Wiedniu

  W budynku szkolnym oprócz klas, świetlic oraz restauracji znajduje się również obszerny trakt z zakwaterowaniem dla uczestników kursu. Wszyscy uczestnicy mieszkają w przestronnych oraz przyjemnie i komfortowo urządzonych pokojach cztero-, pięcio- i sześcioosobowych (prysznice na korytarzu) bezpośrednio na terenie kampusu. Chłopcy i dziewczęta mieszkają osobno.

  W miarę możliwości staramy się uwzględniać szczególne życzenia naszych klientów co do współlokatorów. Zasadniczo jednak w jednym pokoju staramy się kwaterować osoby w tym samym wieku, ale pochodzące z różnych krajów

  Wszyscy uczestnicy kursu mają zapewnione pełne wyżywienie (kuchnia austriacka i międzynarodowa). W restauracji szkolnej podawane są trzy posiłki dziennie:

  śniadanie: obfity bufet śniadaniowy składający się z chleba, pieczywa, wędlin, sera, dżemu, herbaty, kawy i kakao
  obiad: zawsze trzydaniowy – przystawka, gorące danie główne oraz deser
  kolacja: prawie zawsze na gorąco z wyjątkiem wieczorów po wycieczkach; od czasu do czasu organizowane są wieczory grilowe;
  Na miejscu pobierany zwrotny depozyt w wysokości 40 EUR.

  Podróż i info dodatkowe

  Program zajęć dodatkowych. Po południu i wieczorem, po zakończonych zajęciach szkoła oferuje różne możliwości spędzania wolnego czasu oraz uprawiania sportu. Cena kursu obejmuje różne atrakcje kulturalne i sportowe cztery razy w tygodniu.

  • Sport: oferujemy różnego rodzaju sporty: piłka nożna, koszykówka lub siatkówka plażowa. Tenis: osoby chętnie grające w tenisa mogą w grupie i z trenerem korzystać z znajdujących się na terenie szkoły kortów. Rakiety tenisowe proszę wziąć z domu. Koszt dodatkowy 6 lekcji – 67 EUR, 8 lekcji – 88 EUR, 10 lekcji – 110 EUR.
   Kultura: quiz z wiedzy o kulturze, kurs walca wiedeńskiego oraz spacery po mieście z przewodnikiem to dodatkowa okazja, aby używać języka niemieckiego w rozmowie z kolegami i nauczycielami, a przy tym świetnie się bawić.
  • Program wieczorny: Wiedeń nocą, dyskoteki, grill.
  • Wycieczki (dla chętnych dodatkowo płatne). Wycieczki: osoby pragnące zwiedzić pozostałe części Austrii mogą wziąć udział w wycieczkach całodniowych, np. do Salzburga, do naddunajskiej Doliny Wachau ok 70 EUR, lub półdniowych nad Jezioro Nezyderskie (niem. Neusiedlersee) lub na zamek Kreuzenstein ok 40 EUR.
  • Dodatkowa dawka kultury: wiemy, czego potrzebują prawdziwi entuzjaści kultury. Dlatego oferujemy cotygodniowe wycieczki i wyjścia do teatru, opery, muzeum lub na zamek. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem oraz bilety wstępu zawarte są w cenie wycieczki. Musicale i koncerty: w stolicy kultury, jaką jest Wiedeń, wieczór na koncercie lub musicalu to coś oczywistego, ok 44EUR.. Kultur Special – Program dodatkowego zwiedzania za dopłatą 26EUR/tydz

   

  Podróż / transfer z i na lotnisko

  Dniem przyjazdu do Wiednia jest niedziela, dniem wyjazdu sobota po kursie.

  Mapa