Zadzwoń
tel. +48 618973903 / +48 531872991
biuro@jpedukacja.pl   zadaj pytanie >>
LinkedIn Facebook

Ogłoszenie dodane do ulubionych


Rzym – szkoła SI


#
Rzym – szkoła SI
Rzym – szkoła SI
Rzym – szkoła SI
Rzym – szkoła SI

Rzym – szkoła SI


Lokalizacja:
w samym centrum miasta 5 min. od Bazyliki Św. Piotra
Dostępne kursy:
język włoski (20 i 30 lekcji/tydz), lekcje indywidualne, nauka i mieszkanie w domu nauczyciela, staż zawodowy
Zakwaterowanie:
rodzina goszcząca, mieszkania studenckie
Charakterystyka:
Szkoła kładzie duży nacisk na komunikację w praktycznych sytuacjach
Półka cenowa:
niska / średnia / wysoka

Jpedukacja

  Zadaj pytanie naszemu doradcy edukacyjnemu:

  Imię i nazwisko (wymagane):

  Adres email (wymagane):

  Telefon (wskazane)*:

  Data urodzenia lub orientacyjny wiek uczestnika:

  Miejscowość zamieszkania:

  Informujemy, że przysługuje Państwu prawo dostępu do swoich danych, możliwość ich poprawiania, ich usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, ich przenoszenia oraz wniesienia sprzeciwu do organu nadzorczego. Zgoda może być w każdym czasie wycofana, co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych dokonanych na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Cofnięcie zgody może nastąpić przez wysłanie e–maila na adres: biuro@jpedukacja.pl spod adresu, którego zgoda dotyczy.

  Opis szkoły

  • szkoła języka włoskiego dla obcokrajowców, założona w 1985 roku, należy do najpopularniejszych szkół w Rzymie;
  • przyjmuje uczniów z całego świata na kursy podnoszące umiejętności komunikacyjne, słownictwo biznesowe, przygotowujące do certyfikatów i egzaminów uniwersyteckich;
  • szkoła jest usytuowana przy Via Cola di Rienzo, jednej z ważniejszych ulic w samym centrum Rzymu, niedaleko Piazza del Popolo i tylko 5 minut od Bazyliki św. Piotra. W pobliżu mieści się wiele restauracji, sklepów oraz kin;
  • szkoła języka włoskiego ma bardzo dobre połączenie komunikacyjne z resztą miasta, niedaleko znajdują się dwa przystanki metra OTTAVIANO i LEPANTO;
  • szkoła językowa dysponuje 10 pomieszczeniami szkoleniowymi i przyjmuje maksymalnie 10 uczniów
  • szkoła posiada salę komputerową z bezpłatnym dostępem do Internetu, bibliotekę oraz wypożyczalnię filmów DVD;
  • minimalny wiek uczniów to 16 lat;
  • godziny zajęć: Zajęcia rozpoczynają się w każdy poniedziałek o 09:30, każda z lekcji trwa 45 min.

   

  Metody nauczania
  Oprócz nauki gramatyki oraz formalnych aspektów języka, szkoła kładzie nacisk na rozwój kompetencji komunikacyjnych. Jej głównym celem jest nauka języka związanego z sytuacjami z życia codziennego takich jak szkoła, praca, przyjęcia oraz wyjścia z przyjaciółmi. Kursy języka włoskiego są bardzo dynamiczne i wymagają aktywnego uczestnictwa, z uwzględnieniem indywidualnych oczekiwań oraz zdolności.

  Dla naszych kursów kluczowe jest podejście interkulturalne. Nasi nauczyciele nie są jedynie “trenerami językowymi” ale osobami które oprócz nauki języka włoskiego, wprowadzają uczniów w rzeczywistość kultury włoskiej.

   

  Zakwaterowanie

   

  Rodziny goszczące:
  Rodziny włoskie są wybrane według kryteriów: poziomu życia i gwarantowanego zaufania. Prawie wszystkie rodziny współpracują ze szkołą od lat i są w dobrym kontakcie ze wszystkimi nauczycielami, co pozwala na rozwiązanie w szybkim czasie najdrobniejszego problemu. Wszystkie mieszkania znajdują się niedaleko szkoły (max 30 min transportem publicznym), w punktach o dobrze rozwiniętej sieci transportu miejskiego.

  • Pokoje 1- lub 2-osobowe, pokoje dwuosobowe są do dyspozycji osób, które podróżują razem i wcześniej zarezerwują taki pokój.
  • Standardowo w cenie śniadanie w stylu włoskim, tj. cappuccino, mleko, ciastka etc.
  • Za dodatkową opłatą kolacja na zamówienie

   


   

  Inne formy zakwaterowania:
  Jeśli wymagane jest zakwaterowanie tradycjonalne, szkoła może zapewnić nocleg w hotelu lub w B&B, znajdujących się niedaleko szkoły, czyli w centrum Rzymu. Wszystkie hotele i B&B z którymi współpracujemy maję wysoki standard i znajdują się w punktach o dobrze rozwiniętej sieci transportu miejskiego.

  Dostępne kursy

  Kurs ogólny – Intensywny standard

  Minimalny wiek uczestników: 16 lat
  Liczba osób w grupie: max. 10
  Liczba zajęć w tygodniu : 20 lekcji (lekcje 45 minutowe) 09.15 – 12:45 (przerwa 10:45-11:00)


   

  Kurs ogólny intensywny – Intensywny plus

  Lekcje są prowadzone przez 3 nauczycieli, po 2 godziny każdy, co zapewnia zróżnicowana gamę argumentów oraz szeroka tematykę lingwistyczna. Minimalny wiek uczestników: 16 lat. Liczba osób w grupie: max. 10. Liczba zajęć w tygodniu : 30 lekcji (lekcje 45 minutowe) 09.15 – 12:45 (przerwa 10:45-11:00) i 13:00-15:00

   


   

  Zajęcia indywidualne

  Możliwe jest przeprowadzenie lekcji poza szkołą, wykorzystując dogodne usytuowanie szkoły, na przykład można uczyć się podczas spaceru do Bazyliki Świętego Piotra lub Zamku Świętego Anioła lub tez zwyczajnie udając się na zakupy lub do baru na cappuccino. 1-8 lekcji dziennie

   


   

  Staż dla uczniów

  staż dla uczniów jest okazja do wyszlifowania znajomości języka włoskiego oraz do uzyskania doświadczenia zawodowego w mieście, w którym pulsuje zarówno turystyka jak i handel.
  minimalna znajomość języka włoskiego ( B1 średnio zaawansowany) oraz uczestnictwo w czterotygodniowym kursie intensywnym standard daje możliwość uczestnictwa w stażu.
  kandydaci mogą wybrać staże w różnych firmach oraz branżach.
  4 godziny dziennie na min 1 tydzień do 6 miesięcznie
  poziomy B2-C2


   

  Nauka w domu nauczyciela w Rzymie

  ten kurs pozwala uzyskać maksymalne zagłębienie się w kulturę włoską przy jednoczesnej nauce języka w optymalnie krótkim czasie.Cena takiego kursu zawiera wybraną liczbę formalnych zajęć z nauczycielem 1-6 dziennie, zakwaterowanie, wspólne posiłki razem z nauczycielem, 1 lub 2 atrakcje popołudniowe spędzone razem z nauczycielem. Możliwe zamówienie nauczyciela specjalizującego się w określonym słownictwie zawodowym, np. prawo, medycyna, ekonomia, finanse, moda itd.

   


   

  Ponadto szkoła organizuje kursy Kuchni Włoskiej, Designu, Mody i Kultury, w połączeniu z kursami językowymi oraz kursy przygotowujące do egzaminów.

  Podróż i informacje dodatkowe

   

  Zajęcia pozalekcyjne
  Rzym ma wiele atrakcji do zaoferowania: najpopularniejsze z nich to m.in. Watykam, Bazylika Św. Pawła, Koloseum, fontanna Trevi i wiele innych. Szkoła często namawia kursantów do wspólnego zwiedzania i spędzania wieczorów w typowych włoskich kawiarenkach lub restauracjach. Ponadto w weekendy można wziąć udział w szkolnych wycieczkach poza miasto. Zajęcia pozalekcyjne jak np. wycieczki fakultatywne lub inne formy aktywności mogą być dodatkowe płatne w kwocie 10 – 40 EUR.

   


   

  Podróż
  Zakwaterowanie zwykle zaczyna się w niedzielę a kończy w sobotę zajęcia rozpoczynają się w poniedziałki.

  Odbiór z lotniska i zawiezienie na lotnisko Fiumicino lub Ciampino w cenie 65 EUR/1stronę.

  Pliki do pobrania

  Mapa