tel. +48 618973903 / +48 531872991
biuro@jpedukacja.pl   zadaj pytanie >>

Jak dobrze dziecko musi znać język, żeby wyjechać na obóz językowy?

Zagraniczne szkoły językowe mogą przyjąć kursantów nawet na poziomie zupełnie początkującym. Sugerujemy jednak, aby dziecko w momencie wyjazdu miało za sobą co najmniej 1 rok nauki. Przydzielenie do grupy na odpowiednim poziomie językowym następuje na podstawie testu pierwszego dnia pobytu, lub testu on-line wypełnionego jeszcze przed wyjazdem z Polski.

Największe postępy językowe są widoczne u najmłodszych dzieci, które już w Polsce nauczyły się sporo słówek, poznały podstawowe zasady, ale nigdy nie musiały się komunikować w języku obcym. Taki wyjazd pozwala im zastosować w praktyce, to czego się dotychczas nauczyły, nawiązać międzynarodowe przyjaźnie i poczuć potrzebę oraz motywację do dalszej wytężonej nauki języków obcych.

U starszych nastolatków na wyższych poziomach znajomości angielskiego, warto pomyśleć o kursie przygotowującym do certyfikatu językowego lub kursie z nauką innych przedmiotów po angielsku. Takie programy są szczególnie polecane uczniom planującym studia lub szkołę średnią za granicą.

 

zadaj pytanie >>